Metodat tradicionale të trajtimit të hipertensionit


Në botën e sotme nuk është e vështirë një person i cili nuk e di se çfarë është e hipertensionit (hipertension). Nëse vetë njeriu nuk i sëmurë, ju ndoshta dëgjuar për atë nga miqtë dhe të njohurit. Sëmundja është mjaft e zakonshme në mesin e njerëzve të moshuar dhe të rinj. Në mesin e popullsisë së rritur të punës, pacientët janë 20-30%. Me moshën, incidenca është rritur dhe arrin 50-65% në njerëz mbi 65 vjet. Por mos e humbni shpresën, sepse ka shumë mjete tradicionale barn që ndihmojnë për të ulur presionin. Pra, specialistët e mjekësisë tradicionale praktikuar metodat alternative të gjatë dhe të suksesshme të trajtimin e hipertensionit.

Si sëmundje është bërë problemi i shoqërisë sonë vuajtje ajo bëhet gjithnjë e më shumë çdo vit, ajo shpejt "më i ri", le të na konsiderojnë trajtimin efektiv të hipertensionit recetave kombëtare. Zierje e ftua. Bluaj 2 lugë degë ftua dhe gjethe dhe derdh një gotë me ujë. Vendi pans në zjarr dhe vlim në një ngrohje të qetë për 15 minuta. Insistojnë të ftohtë dhe tendosje. Pini një lugë gjelle lëng mishi para se të hahet, hipertension dhe diabet. Farërat e qumështit karrota.
Kalojë nëpër mulli 4 gota e fara karrota. Hidh pluhur rezulton në një pjatë të madhe dhe të ndarë në 28 pjesë të barabarta.


Çdo pjesë e kuzhinier në mëngjes në një gotë qumësht. Në supë me qumësht, shtoni gjysmë lugë çaji niseshte për të marrë një puding. I ftohtë dhe pije me stomak bosh në mëngjes. Tretësirë ​​Calendula. Dy lugë të thata lule Calendula droge derdh një gjysmë gotë vodka. Insistojnë të paktën tre ditë në frigorifer. Calendula është përdorur në trajtimin e hipertensionit me 40 pika para ngrënies 3-4 herë në ditë. Infuzion i cornmeal. Vendos një miell misri filxhan lugë gjelle dhe i hedh ujë të nxehtë në nivelin maksimal. Lër të mbush brenda natës. Në mëngjes në një stomak bosh, pini infuzion, por vetëm ujë.

I trashë nuk llokoçis. Numri infuzion 1. Mix tri lugë nenexhik barishte dhe qen hithër, dy lugë dëllinjë dhe limon balm dhe shtoni për përzierje një lugë gjelle e kopër. Të gjitha përzierje mirë dhe vendin në një kavanoz qelqi. Zaparte një termos dy lugë të përzierje litër ujë të vluar dhe të lënë për 4:00. Pastaj tendosje infuzion, dhe pini në mëngjes dhe në mbrëmje për një gjysmë gotë. Herbs për trajtimin e hipertensionit duhet të merret gjysmë ore para ngrënies apo gjysmë ore pasi të hahet. Numri infuzion 2. Mix së bashku 3 lugë grimcuar manaferrat hips. 2 lugë currants dhe hirit. Shtoni në të përzierje një lugë gjelle manaferrat nettles.

Hidh valë përzierje me ujë, 1,5 litra dhe zaparivayut një termos brenda natës. Pini infuzion gjatë gjithë ditës. Trajtim shumë efektive, të lehtë dhe të përballueshme kombëtar për hipertension - banja terapeutike kripë me shtimin e sanëz: Për të përgatitur dush derdh farmaceutike shishe sanëz tretësirë ​​përgatitur në ujë të ngrohtë. Ujit në dush para-kripë kripë deti (dy gota në kripërat vaske gatshme). Merrni një dush për 15-20 minuta. Në përgatitje për procedurën, mos harroni se uji nuk duhet të jetë e nxehtë! Përzierje mjekësor i limoni, portokalli dhe boronicë. Grij një limon dhe dy portokall me lëkurë.

Më vete, një shtyp i mirë prej druri të bluaj kanaçe gjysmë litër e Kastrati freskëta. Fruta pureed dhe manaferrat përzierje mirë, shtoni sheqer në shije. Dhe më të mirë mjaltë zëvendësim sheqer. Hani një mjet lugë gjelle 2 herë në ditë. Më mirë në mëngjes dhe para shtrat. Krema me uthull. Metodë e vjetër e provuar e lehtësim të simptomave - locion uthull në këmbë tuaj. Nëse presioni është rritur në masë të madhe, për të parandaluar goditje, bashkëngjitni gishtin bintik përmbyt dhomë ngrënie 6-9% uthull. Presioni i kësaj rënies pothuajse menjëherë. Por të jenë të kujdesshëm, shikojnë nga presioni. Nëse një presion lodh rënie shumë.

Prandaj, trajtimi i hipertensionit uthull të ndalet sa më shpejt të jetë presioni kthehet në normale. Banja terapeutike me vajra esenciale. Plotësoni vaskë me ujë të ngrohtë dhe të shpërndajë atë në gjysmë një paketë e kripë. Temperatura e ujit duhet të jetë + 35-38 gradë. Shpërndajë një filxhan kos 7 pika vaj livando, 2 pikat e bredh naftës dhe 5 pikat e limon. Kefir me vaj derdh në vaskë. Kur të marrë një dush, të pushojnë, upokoytes, me kujdes dhe butësisht masazh kokën tuaj në një lëvizje rrethore. Mbani në mend se ju duhet të marrë banjot baltë para se të krevat. Kohëzgjatja e trajtimit nuk duhet të kalojë 20 minuta.

Mjekësisë tradicionale është duke u zhvilluar gjithnjë e më shumë drogë për të hequr qafe të sëmundjes, por njerëz të receta për trajtimin e hipertensionit dhe janë përdorur në mënyrë efektive për shekuj! Përveç kësaj, ilaçe sëmundje kronike dhuruar për ne nga natyra, duke mbështetur me sukses gjendjen e pacientit. Me përdorim të rregullt, herbs, tinktura dhe teas për qëllim për të mbrojtur kundër surges e presionit dhe jo Addictive, ndryshe nga drogat kimike farmaceutike. Kjo, nga ana tjetër, ka një ndikim pozitiv në pacient. Cheers! Svetlana,