Metodat tradicionale per trajtimin e anemise


Anemi apo anemi - një gjendje në të cilën gjaku zvogëlon numrin e qelizave të kuqe të gjakut dhe (ose) hemoglobinës, duke çuar në uria oksigjenit të trupit. Ky pacient është duke përjetuar marramendje, dobësi, palpitations, ai vërejti zbehtësi, gulçim. Në aneminë akute - mprehje hundë, sytë dhe cheeks zapalist; gjymtyrë, dhe të përballet me shpesh ngrin, trupi i mbuluar me djersë ngjitet, puls bëhet i shpeshtë, por i dobët, nauze, vjellje, marramendje. Ndër shkaqet e sëmundjes - humbja e gjakut, rrit formimin e gjakut në trup me një mangësi të hekurit dhe vitaminave, dëme toksike trurit.

Duke marrë me këtë lloj sëmundje, le të flasim rreth asaj se si për të trajtuar mjetet juridike popullore anemi. Receta tradicionale të trajtuar aneminë. * Kur avari marrë para 1 tbsp. l. melchennoho një slurry e hudhër të përzier me mjaltë. * Kur anemi të marrë 1 filxhan lëng shege në ditë. * Clean 300 gram hudhër, derdh 500 ml 96% alkool pastrohet, rrjep për 21 ditë. Merrni 20 pika tretësirë ​​të alkoolit në gjysmën e një gotë qumësht tri herë në ditë. Metodat tradicionale për trajtimin e anemisë përfshijnë përdorimin e forcës panxhar, radishes dhe karrota. Për ta bërë këtë, shtrydh lëng e rrënjëve, derdh sasi të barabartë me lëng në një shishe qelqi të errët.


Cover ajo stoppered fort. Vendi shishe në furrë në 3:00 dëshira për, kthehet në një zjarr të vogël. Merrni 1 tbsp. l. kushton tri herë në ditë para ushqimit. Kursi i trajtimit me këtë metodë - 90 ditë. * Aloe Drink Cahors. Për ta bërë këtë, përzierje 350 ml verë "Cahors", 250 g mjaltë dhe 150 ml lëng të freskët aloe. Pini 1 tbsp. l. kushton tri herë në ditë para ushqimit. * Një gotë bollgur oblyyte litër ujë dhe kuzhinier deri të lëngshme shtetit pelte. Pastaj të filtruar dhe pour në supë 2 gota qumësht, vlim shkurtimisht të gjithë përsëri. Shtoni 4 h. L. mjaltë, të sjellë një çiban përsëri. Pini një pije të ftohtë 3 herë gjatë ditës. * 2 h.

l. krijoj hidhur të thata rose hips, gotë gji e ujë të vluar dhe pini tri herë në ditë pas ngrënies. 6 gram herbs luleradhiqe oblyyte 200-250 ml ujë, vlim për 10-15 minuta, rrjep për gjysmë ore. Merrni 1 tbsp. l. tri herë në ditë para ushqimit. * 1 ch. L. lule e kuqe tërfili (e kuqe tërfil) vlim 5 minuta, spërkatje gotë të filtër të ujit të nxehtë. Merrni 1 tbsp. l. 5 herë në ditë. * Kur anemi në një gotë qumësht, shtoni 1 tbsp. l. lëng çikore llokoçis zakonisht. Pini tre herë gjatë ditës. Plotësoni barishte të thata 1 litër bankare pelinin, pour vodka.

Mbijetojnë 21 ditë në një vend të thatë, të errët. Merrni me stomak bosh në mëngjes dhe 1 kondensator tretësirë ​​të alkoolit në një këllëf të ujit për 21 ditë. Nëse është e nevojshme, dhe pas 2 javësh pushim, provoni përsëri anemi trajtim për 3 javë. Sepse kjo nuk është e gjitha recetave metoda tradicionale e trajtimin e anemisë, i njohur për mua, temë do të zgjerohet së shpejti. Alexander