Mjetet juridike popullore kundër plakjes së lëkurës


Pasi çdo grua përballet me problemin e rrudhave dhe plakjen e lëkurës. Ajo shkakton stres të rëndë psikologjike për të gjitha gratë pa përjashtim. Ata fillojnë të vizitojnë rregullisht sallonet e bukurisë, çorape krem ​​rinovimin dhe risitë e industrisë kozmetike në kujdesin e lëkurës. Megjithatë, rrallë, por ka raste kur gratë janë në proces filozofikisht, duke pasur parasysh plakjen e pashmangshme, por ende të përpiqet për të gjetur mënyra për të parandaluar atë. Në një rast të veçantë, ky problem nuk lë askënd indiferent. Ose mënyrë, masat në çdo kohë në dispozicion kryesisht vetëm kombëtar anti-plakje të lëkurës.

Më zemërbutë dhe lëkurë të ndjeshme rreth syve, ai është i lirë të indeve të muskujve dhe gjëndra dhjamor dhe prandaj nënshtruar plakje më të shpejtë. Në këtë zonë, lëkura e fytyrës është shumë e ndjeshme. Ajo është përgjegjëse për një pjesë të madhe të ngarkesës të lidhur me lëvizjet e fytyrës. Njerëzit që vuajnë nga miopi, shpesh schuryatsya, qesh, qaj dhe madje edhe të shkaktojë keq në këtë fushë shumë rrudhat që moshë të bëhen rrudhat kronike. Kjo është arsyeja pse këto janë quajtur rrudhave të fytyrës. Afisho rrudhat janë tashmë 18 vjeç dhe nëse nuk menaxhohet siç duhet për pamjen e tyre, nga ana e 23-ta, ata formojnë një rrjetë, i njohur gjithashtu si "këmbët në anët e syve".


Masat e parandalimit Nga vetë, procesi i plakjes është i pakthyeshëm - një fakt, por ka metoda të shkëlqyer kundër tij. Këto metoda dhe programe skincare në gjendje për të ndaluar shfaqjen e "këmbët në anët e syve". Metoda më e thjeshtë është për të parandaluar shfaqjen e këtij të fundit. Dhe i pari që "asistent" në luftën kundër rrudhave rreth syve është wetting fushën. Nga një moshë të re rekomanduar Moisturizers për lëkurën e qepallat. Ju duhet të mbani mend për të hequr grim çdo natë nga mjetet e moshave të veçanta për të shmangur dëmtimin dhe tharje të lëkurës në këtë fushë. Ju duhet të zgjidhni hije dhe rëna testuar vetëm kozmetike nga prodhuesit e njohur.

Në verë vetëm duhet të përdorni sunscreen. Edhe në qoftë se ju doni të merrni çokollatë tan - përdorin ato. Pas të gjitha, këto karakteristika pasqyrojnë vetëm rrezet e dëmshme të diellit dhe rrezet me të cilat melanina është prodhuar, janë të lejuara. Të jetë i sigurt për të blerë një syze dielli dhe kapele, ata jo vetëm që do të ndihmojë me mbrojtjen nga dielli, por edhe të nxjerrë në pah individualitetin tuaj. Maskat Nëse ju nuk duan të shpenzojnë para për të shtrenjta kozmetike përditësime gjigantët ju mund të mbani mend në lidhje me mjetet juridike popullore. Përballen anti-plakjen e lëkurës - mund t'i atribuohet të mjeteve të thjeshta të parandaluar ndodhjen e tyre.

Maskë bukë natën. Për të bërë të nevojshme për të ngrohur vaj perimesh, avantazh të japin ulliri. Thith atë në një copë të vogël bukë të bardhë. Vënë masë që rezulton në lëkurë përreth syrin, pas 20 minutash, shpëlarje me ujë të ngrohtë.
Kjo maskë ndihmon moisturize dhe linjat e qetë gjobë. Përgjithësisht maska ​​që janë të bazuara në vajra bimore janë në gjendje për të luftuar "këmbët në anët e syve" dhe lëkurën e thatë shumë efektive. Maskë "Kleopatra". Për të prodhuar këtë maskë duhet të blini balte kozmetike. Ajo ka shtuar lëng limoni, mjaltë (optional) ulët-yndyrë krem ​​kosi në pjesë të barabarta.

Face maskë është mbajtur në rreth gjysmë ore, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë dhe i rregullt. Pasi maskë është larë larg, ju duhet shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ftohtë. Kjo maskë është në gjendje të zbardh, moisturize, të qetë nga rrudhat dhe i japin lëkurës ushqimit. Sekreti i përgatitjes së këtij maskë mbijeton sot falë Kleopatra, i cili ka përdorur atë në kohën e tij. Maskë Cheese. Paul lugë djathë yndyrë vilë të përzier me një lugë çaji krem ​​të rënda, shtoni një lugë çaji vaj ulliri dhe një gjysmë lugë çaji lëng të ngrohtë (jo zatsukruvavsya) mjaltë. E gjithë kjo duhet të bluaj me kujdes dhe shtoni një lugë gjelle e shortit qumësht të ngrohtë.

Atëherë maskë është aplikuar për 15 minuta për të imituar rajonin. Pas procedurës pije me ujë të ngrohtë. Ton i shkëlqyer dhe rivendosjen e qarkullimit të gjakut në fytyrë e kube akulli. Cook mund të jetë si vijon: një lugë çaji ngjyra gëlqere dhe një lugë çaji i butë ngjitur 400 gr. ujit. Pas 30 minutash, saldim derdhur në molds dhe të ngrira në frigorifer. Cubes Marrë akull rubbed në lëkurë në mëngjes. Brenda pak ditësh lëkura bëhet më i zhdërvjellët, elastike, rrudhat rozhladyatsya dhe lëkura merr një ngjyrë të shëndetshme. Vajra esenciale janë anti-plakje të lëkurës - jo më pak efektive mjetet juridike popullore.

Rigjeneruese veprim është vaj në palisandër, u rrit, kamomil, dru sandali, barbarozë dhe ylang-ylang. Para përdorimit, kontrolloni nëse ju keni alergji për to. Krem Në industrinë e sotme kozmetike treg paraqiti një numër të shërohet me krem ​​kozmetike për përtëritje, toning lëkurën dhe për të hequr qafe e rrudhave. Këto krem ​​janë mjaft të larta në vlerë sepse përbërja e tyre përfshin komponentët komplekse të marra nga teknologjinë më të përparuar. Lexoni me kujdes paketimin e produktit para se të blesh. Kushtoj vëmendje të përbërjes. * Substancat që përmbajnë tretinoin, mund të ndikojnë në strukturën e lëkurës.

Në shumë vende, këto krema janë shitur vetëm me recetë dhe të klasifikohen si ilaçe. * Fondet gjithashtu përmbajnë alfa hydroxy acidet janë në gjendje të vras ​​epidermë, të rrisë efektin e diellit në lëkurë, e cila do të nënkuptonte skuqje e saj të fortë. * Shumë prej produkteve kozmetike të sotme për lëkurën kundër plakjes përmbajë përfshin Retinol dhe pentapeptidy. Këto substanca të rritur prodhimin e kolagjenit. Metoda më e popullarizuar kundër moshës lidhur me ndryshimet në këto klinika është Injeksione Botox. Në fushën e injektimit injeksion ndodh bllokimi mbaresa nervore dhe shkaktojnë paralizë të muskujve të fytyrës.

Dobësitë e këtyre injeksioneve është se ata duhet të përsëritet çdo gjashtë muaj, sepse gjatë kësaj kohe efekti i Botox ndalon. Si rezultat, shumë studime statistikore beauticians arritur një konsensus që këto të shtëna janë absolutisht të padëmshme, pa dhimbje, më e rëndësishmja, shumë efektive. Ushqim Dhe sigurisht, për të ngadalësuar për një kohë për të ndaluar procesin e plakjes, përdorni jo vetëm paratë e njerëzve, dhe ushqim dhe projektuar posaçërisht anti-plakjen e lëkurës, të pasura me antioksidantë. * Vitamina C në sasi prej 1 gram në ditë do të prodhojnë një proteinë që mbështet elasticitetin e lëkurës. * Vitamina E - rreth 400 IU në ditë për të mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.

Së bashku me vitaminë C ato parandaluar rrudhat. Antioxidant DMEA, të konsumuar nga 50 mg në ditë mbron lëkurën nga rrezatimi ultravjollcë, të parandaluar njollat ​​e moshës. * Acid Linoleic është më mirë të përballen me radikalët e lirë se sa vitamina të listuara më sipër. Përveç kësaj, qelizat rifillojë. Për ta bërë këtë, trupi duhet të marrë rreth 50 mg e saj në ditë. Produkte Numëroj anti-plakje produkteve të lëkurës që duhet të ndahen, janë përdorur mjetet juridike popullore sipër: * spinaq dhe lakër jeshile. Konsumojnë çdo ditë 55 g ose 110 g spinaq Kale. * Bean. Merrni 2 lugë në ditë

fasule pure. * Berries Goya. Berries përmbajnë vitaminë C. saj 1 g i manave është shumë herë më e madhe se portokalli mesatare. * Turqia përmban Lysine, substancë pengon shfaqjen e "këmbët në anët e syve". Dhe kështu që ajo duhet të jetë në tavolinën tuaj, 2 herë në javë. * Fije liri Farërat
. Ato përmbajnë vaj flaxseed dhe omega-3, 6 rrudhave të qetë. * Shkurto netytralizuet radikalet e lira. Pra, çdo ditë hani 5 manaferrat e saj. Panxhar përmban antotsianyn që nxit formimin e kolagjenit. * Vaji i ullirit është i ftohtë presion dhe ullinjtë përmbajnë acid oleik, e cila zbut rrudhat. Cook me vaj sallatë.

Çokollata përmban antioksidantë që mbrojnë lëkurën nga ulttrafioleta. * flokëkuq, speca të kuq të punuar si çokollatë. Denis Vorobyov,