Mjetet juridike popullore për trajtimin e stomatiti


Plagë trëndafil - një sëmundje në të cilën përflakur mukozën orale. Ajo ndezi në gojë përmbajtjes çrregullt përmes sëmundjeve infektive dhe të tjera. Kur ka stomatiti jargëzim, dhimbje, djegie, skuqje të mishit të dhëmbëve, ulqerim oral Mukoza. Përveç barnave të ofruara nga farmacitë, stomatit mund të trajtohet dhe ilaçe tradicionale. Çfarë mjetet juridike popullore për të trajtuar mëllenjë? * Shpëlaj gojën me lëng karrote stomatit. Gjithashtu, ju do të lakër lëng holluar në gjysmë me ujë të zier. Ata gjithashtu shpesh shpëlarje gojën. * Kur inflamacion i mukozën e gojës dhe mishrat e përdorur për pije lëng e Kalanchoe.

Mblidhni 5 gram gjethe Walnut dhe oblyyte e 250 ml ujë të vluar për gjysmë ore, pastaj filtruar. Hidh një gjysmë gotë me ujë dhe shtoni des 1. lugë infuzion. Përdoreni këtë përbërje gargarë pas ngrënies. Përdorni me stomatiti dhe malcim nullesh 12 ditë. * Hidh 400 ml ujë të vluar 5 gram rrënjë të thata e rodhe. Të sjellë një çiban dhe 30 minuta pokipyatit. Pas pastrimit nga derdhje supë 3-4 shtresa të garzë, të aplikojnë atë në pije në fyt dhe gojën. * Brew për 30 minuta në 400 ml ujë të vluar 4 h. L. lë grimcuar e sherebelës mjekësore. Filter dhe e përdorin për pije për inflamacion të gojës dhe mishrat. * 200 ml ujë të valë derdh 2 h.


l. fara liri, pastaj vlim për 5 minuta dhe filtri. Shpëlaj zierje gojën për të trajtuar ulcers në gojë. Hidh një gotë me ujë të vluar 20 gram thata pluhur leh lisi. Pastaj vënë përzierje në një banjë me ujë për 30 minuta, le të ftohtë, filtër dhe shtoni ujë në 200-210 ml. Shpëlarje gojën me supë në inflamacion të mukozës. Tufë lulesh kamomil aromatik hedh ujë të vluar në një raport prej 1:20. Pas ftohjes infuzion, shpëlarje gojën me mukozën e tij i përflakur. Gjithashtu trajtimi efektiv i mjeteve juridike popullore stomatit për alkool. Mjekësisë tradicionale rekomandon infuzion kuzhinier (40 gram inflorescences në 100 ml të alkoolit), e cila para se shpëlarje e gojës duhet të holluar 10 pjesët e ujë të valë.

Për mjetet juridike popullore në trajtimin e stomatiti efikase operohet konfirmoj dietën e tyre. Ushqimi juaj gjatë trajtimit duhet të fortifikuara mirë, dhe ajo duhet të jetë vitaminë C. më tepër, ajo duhet të jetë i copëtuar shumë, as i ftohtë as i ngrohtë. Është e këshillueshme për të ndaluar pirjen e duhanit dhe alkoolit të pijshëm, braktisin apo minimizojnë ushqime të kripura dhe acid. Dhe çdo vakt duhet të përfundojë shpëlarje gojën. Unë mendoj se me kaq shumë recetave, pyetje në lidhje me atë që mjetet juridike popullore për të trajtuar plagë trëndafil mund të zgjidhet disi ... Aleksandrin