Mjetet juridike popullore për trajtimin e kancerit të stomakut


Kohët e fundit, vendi mori një letër nga një prej vizitorëve, në të cilën ai e pyet se çfarë mjetet juridike popullore trajtuar kancerin e stomakut. Vetëm përgjigje nuk ka punë, por unë mendoj se është e nevojshme për të korrigjuar atë. Kanceri stomaku - një tumor malinj, nje tumor qe zhvillohet në qelizat epiteliale membranat mukoze saj. Kanceri mund të provokojë një formë të gastrit kronik, polyps dhe ulçerë stomakut, konsum të tepërt kripë, pirja e duhanit. Në fillim të sëmundjes pacienti është vërejtur dobësi, peshë reduktuar, cipë e zbehtë, e ndjekur nga vakt refuzim me mish, përkeqësimi i oreksit, dhimbje në stomak, të vjella, vjellje.

Tradicionale trajtim receta e kancerit të stomakut. * Shënim mjete efektive juridike popullore për trajtimin e kancerit të stomakut të zhvilluar në Institutin e Onkologjisë f.
Moska, dhe përmendi se kam shkruar në lidhje me trajtimet popullore për kancerin e mushkërive. Ka recetë vjen e para në listë. Healers rusë kanë besuar gjithmonë se kanceri mund të shpërndajë. Për ta bërë këtë, ata të përgatitur tretësirë ​​alkoolike e aloe. Litra në një e gjysmë e kontejnerëve raki e mbushur me 2 tbsp. l. tre ose më shumë vjet të aloe. Dhe në një tjetër - 3 të freskët lule pelargoniumit fletë - 3. l. ujë të valë. Atëherë kapaciteti i lë Pelargonium ishin vendosur në një enë të madhe me ujë të valë.


Mbylli kapak, batanije kutaly të ngrohtë në të gjithë natën dhe në mëngjes filtruar infuzion të ujit nëpër disa shtresa të napë dhe të mbushur deri tek ai tretësirë ​​alkoolit prej aloe në raki. Ata gjithashtu shtoi 3 pika tretësirë ​​të alkoolit të jodit. Ky automjet është përdorur në një stomak bosh dy herë - në mëngjes dhe në mbrëmje për një gotë të vogël të raki. Në ditët e hershme pacienti ndjen dhimbje, sidomos gjatë natës, dhe pastaj vjen puna për përmirësimin e shëndetit të izlechivaniya kundërvajtje. Pastaj trajtimi ilaç popullore e kancerit të stomakut mund të merret periodikisht. * Pini një mënyrë vetë, jo kufizuar, një zierje e gjethet e thara gjethe delli.

Duke përdorur trajtimin e njerëzve të tjerë për kancerin e stomak çdo ditë me ta marrin doza të vogla të 5 g rrëshirë pishe. * Mix barabartë lule Calendula drogës, rrënjë e madhe rodhe, rhizome calamus bari i zakonshëm rigon. Well vymishayte dhe një lugë gjelle e grumbullimit të perimeve qelqi oblyyte me ujë të valë. Nxehtësia përzierje në një banjë të vluar me ujë për 25 minuta. Qëndroni të ftohtë, filtër. Pini një gjysmë gotë me lëng mishi në tri herë në ditë 25 minuta para ngrënies. Në kancerin e stomakut me kapsllëk, përzierje 3 lugë. l. alga deti, 3 tbsp. l. Kërpudhat thupër kërpudhat, 2 tbsp.

l. Grass veshtull i bardhë dhe 2 lugë horichnyka barishte n. Pastaj 3. l. koleksion zaparte 4 gota ujë të valë, thith, tsedite. Pini 6 herë në ditë për një gjysmë gotë. * Lidhu patate në mënyrë të barabartë lule, pelin barishte, i ëmbël rhizome flamur zakonisht, lule Calendula drogës. Pastaj lugë gjelle e përzierje zaparte në 02:00 ujë të zier, tsedite. Pini një gjysmë gotë birrë për 25 minuta para ngrënies tre herë në ditë. Shpresoj se ka marrë informacion se si mjetet juridike popullore për trajtimin e kancerit të stomakut, ju do të gjeni të gjitha komponentet e nevojshme bimore. Alexander