Mjetet Folk për trajtimin e kancerit të lëkurës


Lëkurës kanceri - nje tumor malinj, tumor, që përbëhet nga qeliza epiteliale të lëkurës. Në këto kancere përfundimisht mund të shkojë lythat dhe moles. Kanceri i lëkurës zakonisht ndodh në të rriturit më të vjetër dhe kryesisht në fytyrë, dhe në vend të fistulat, shërimit të zgjatur ulcerat, plagët. Kur kanceri i lëkurës dhe tregon plagë vulë në disa vende. Nga kjo sëmundje shkakton përdorimin e tepruar tan në diell dhe rrezitje shtretër. Në disa qytete në Mbretërinë e Bashkuar si Sunderland dhe Liverpool, ku numri i ditëve me diell më pak se normale, dhomë me diell Haunts çdo 15 të tjera - 17 vjeçar vajzë e vjetër.

Pas analizimit të statistikave dhe të disi të zvogëluar numrin e të sëmurë, nuk kishte prezantuar legjislacionin që ndalon personat përdorimi dhomë me diell nën moshën 18 vjet kohët e fundit. Interesante një ligj i ngjashëm në Gjermani ka qenë në një kohë të gjatë. Le të flasim rreth asaj se si për të trajtuar të lëkurës mjete kancer popullore. Recipes Trajtimi i mjeteve juridike popullore të kancerit të lëkurës. * Përgatitja e krem ​​celandine. Mix 4 pjesëve vazelinë dhe lëng 1 pjesë celandine ose naftë freskëta pelte pluhur e bimëve celandine, por në një raport prej 1: 1. Lyej yndyrat zonat e prekura e lëkurës. Gjithashtu, tumoret e kancerit të lëkurës smeared karrota lëng, duke mos harruar të pini 1/2 filxhan lëng karrote. * Përmirësimin e metabolizmit të kancerit të lëkurës do të paraqesë bedstraw freskët lëng.


Vetëm të pinte. * Vlim 100 gram rrënjë rodhe rinj. I shtyrë ato në një mulli mishit, duke shtuar si shumë vaj luledielli dhe pastaj gatuaj për 1,5 orë. Pas ftohjes, yndyrat vaj të parfumuar mbi zonat e prekura të lëkurës. * Mix 2 tbsp. l. mbjellje fara e karrota, 3 lugë. l. lë pastrues buckthorn, 5. l. celandine bari, 3 tbsp. l. bar tërfili medicinale, 2 tbsp. l. bar farmaci Repeshko, 3 tbsp. l. bar tërfili livadh, 2 tbsp. l. plyuschevydnoy bari Boudreau. Zgjidhni, pas përzierjen 2 lugë. l. mbledhjen herbs, pour 1,5 litra ujë të valë, thith ftohje, tsedite me napë.

Përdorni infuzion me ujë nga jashtë si një locion për kancerin e lëkurës të prekur. * Në trajtimin e mjeteve juridike popullore kancerit të lëkurës për të fytit slurry madje pazbuluara të bashkëngjitni e kukutë grimcuar bari pika-pika dhe lëng karrota copëtuar 3 herë në ditë, çdo ditë të freskëta. Për të bashkëngjitur hapur garzë plagë ngjyhet në lëng të këtyre lëng bimë dhe barëra Yarrow e 1: 2: 2. Por ju nuk mund të zgjasë komponent. Marley ndryshojë 5 herë në ditë. * Përdorni pa kufizuar veten supë lule kënetë të thata. Duke përdorur trajtimin e njerëzve të tjerë për pacientët e kancerit të lëkurës lyej latex lëkurë Molokans egra, marule ose qumështore.

Gjithashtu bashkëngjitni për djathë të freskët të lëkurës të prekur. Duruar ndërsa nën lëkurë do të merrni të sëmurë, rrënjë, duke rezultuar plagë është pastruar dhe pom'yakshytsya. Duke përdorur këtë mjet, nga kanceri i lëkurës në fytyrën e tij shëruar në 2 javë. Alexander