Mjetet juridike popullore për trajtimin e diarresë


Diarre - ky çrregullim i pakëndshëm i funksionit të zorrëve, i shoqëruar nga feces të shpeshta. Kur përmbajtja diarre vështirë se zhytur në zorrët lëvizin atje shumë shpejt, shumë më të shpejtë se zakonisht. Diarre ndodh kur duke përdorur laxatives në eksitim nervor, veprim i stimujve kimike që hyjnë në stomak me ushqim, ushqim helmimit ose overeating, duke rezultuar në fermentimit të ushqimit në zorrë. Diarre infektive është e prekur nga viruset dhe bakteret që të marrë në ujë dhe ushqim. Diarre mund të filloni me dhimbje të vogël bezdisur, ënjtje. Në të gjithë këtë, të gjithë të interesuar në një gjë që mjetet juridike popullore në trajtimin e diarre mund të ndihmojë?

Kur diarre do të ndihmojë concoctions e bimëve. Zierje e lë Kastrati përgatitur nga përzierja 6 g lëndë e parë me 200 ml ujë, pastaj vlim për gjysmë ore dhe pije 100 ml dy herë në ditë. Supë të gatuar qershi gjeth 10 gram të lëndëve të para, spërkatje atë 200 ml ujë dhe çiban në banjë me ujë për gjysmë ore, pije gjatë ditës. Supë lisi leh kuzhinier për 20 gram lëndë e parë me ngrohje atë në një banjë me ujë të valë për gjysmë ore dhe pastaj filtrohet dhe pini 2 lugë. l. 4 g. Per dite. Lungwort zierje (2. L. 400 ml ujë, vlim për pesëmbëdhjetë minuta, pini një orë të tretë para ngrënies për gjysmën e një gotë).


Përgatitja e një zierje e 10 gram lule të tansy, Bay 200 ml të ujit të vluar, vlim për 10-15 minuta, pini 1 tbsp. l. 1 / 03:00 në ushqim. Mix Bloodroot pryamostoyachuyu, verr, Burnet dhe 2 tbsp. l. pour 0,5 litra ujë. Vlim për gjysmë ore, pini 6 g. Per ditë për gjysmë ore para ushqimit për 2 muaj. Ndihmon supë me rhizomes Bergenia. Për ta bërë këtë, 50 gram litër papërpunuara oblyyte ujë të vluar, vlim për 10 minuta, të qëndrojë një orë, pini një gjysmë gotë para ushqimit. Lista e mjeteve juridike popullore për diarrenë mund të plotë ekstrakte të bimëve medicinale. Për të përgatitur për diarre, të marrë 1 tbsp.

l. gjethe delli, i hedh ujë të zier 200ml, 1 / 04:00, pini 1 tbsp. l. 4 g. Per ditë. Përdorni infuzion me lule të lulediellit. 20 gram e para pour 200 ml ujë, rrjep për 30 minuta, pini 3 shekuj. l. 20 minuta përpara se të hahet. 3 g barishte celandine derdh 200 ml ujë të vluar, thith 30 minuta, pini 1 tbsp. l. 25 minuta para ngrënies. 1 tbsp. l. peels shalqi thata derdh 200 ml ujë të vluar, thith 02:00, dhe pastaj pini 3 g. në ditë e 100 ml. Në trajtimin e diarresë rekomanduar dietë. Ajo do të jetë e bukur ju 1 - 2 ditë absolutisht asgjë për të ngrënë dhe për të pushuar stomakun dhe zorrët.

Dhe pastaj ngadalë fillojnë të hahet qull supë. Për të larë e stomakut dhe zorrët dhe për të kompensuar humbjen e lëngjeve të trupit duhet të pini supë, ujë mineral, çaj me sheqer, pije frutash, llaç dhe vaj guri mësipërm paratë e njerëzve të listuara. Është e rëndësishme për të parandaluar dehidratim, për shkak të mungesës së trupit me ujë mund të shkaktojë vdekjen. Alexander