Mjetet juridike popullore për trajtimin e hepatitit


Hepatiti - eshte nje grup i sëmundjeve inflamatore e mëlçisë. Sëmundja mund të jetë infektive (p.sh., helmimi) ose infektive (p.sh., hepatitit viral) origjina. Zhvillimi i hepatitit B në trup kontribuon në daljen e një numri të madh të ndotësve në alkoolizmi kronik ose dispepsi. Hepatit kronik mund të ndodhë kur të ekspozuar ndaj infeksionit të mëlçisë dhe trupin dehje. Nëse hepatit ndodh vjellje, dhimbje e shurdhër në kuadratin e djathtë e sipërme, oreksit, bloating, dobësi të muskujve, intolerancën ndaj yndyrna, nervozizëm, dhe nganjëherë verdhëz. Hepatiti viral është vërejtur dobësi, lodhje, të përkeqësuar oreks, një ndjenjë të hidhur në, belching, të përzier, urth, të vjella, dhimbje barkut të gojës.

Ndonjëherë ajo fillon me ethe, kollë, lënduar muskujt dhe nyje, dhimbje koke, urina e errët, ethe, ndryshime ngjyra fron në gri dhe të bardhë. Pacientët Hepatiti viral duhet kohë për të shtroj në spital dhe të respektojë pjesën tjetër të rreptë shtrat dhe të ushqyerit. Shkelja e mëlçisë mund të shoqërohet me verdhëz (hepatit akut). Nëse verdhëza sclera e syve dhe të lëkurës janë të verdhë. Por hepatiti që mori kronike, mund të çojë në kesh. Disa mjete popullore në trajtimin e hepatitit mund të ndihmojë të shpejt të përballuar me sëmundje. Le të shikojmë në ta. Recipes mjetet juridike popullore në trajtimin e hepatitit.


* Për të përmirësuar funksionin e mëlçisë, kupa krijoj me ujë të valë 15 gram gjethe hithër. Qëndroni orë i tyre përfundoi. Ndërkohë, derdh një gotë me ujë të vluar 15 gram rrënjë hithër, çiban në një ngrohje të qetë për 10 minuta, të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore dhe filtruar. Zierje dhe lidh infuzion, shtoni 1 lugë. L. mjaltë. Pini një gjysmë filxhan 4 g. Një ditë për gjysmë ore para ngrënies. Zbutur dhe lehtësimin e dhimbjeve në sëmundjet e fshikëz e tëmthit dhe mëlçisë vullnetit karamele mente. Për ta bërë këtë, derdh 500 ml ujë të vluar në ditën e 20 gram gjethe copëtuar nenexhik. Pastaj infuzion tsedite dhe pini atë për 3 orë gjatë ditës. Dhe dhimbje të shkojnë. * Ljamblii që goditi fshikëz e tëmthit dhe mëlçisë zhduket kur merret rregullisht lakër turshi shëllirë.

Pini atë në gjysmë filxhan tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. * Lidhja me 20 gram lule Helichrysum, Hypericum dhe buckthorn leh. Brew përzierje litër ujë të vluar, thith një orë dhe pini për 5 orë gjatë ditës. E trajton këtë ilaç popullore për hepatit kronik brenda 25 ditëve. Kur bile pezëm filxhan krijoj ujë të vluar 1 tbsp. l. fruta kopsht kopër le të ftohet plotësisht. Pini një gjysmë gotë e infuzion 2 herë në ditë. Trajtimi i hepatitit popullore dietë mjetet juridike rehati. Pasi u lirua nga të objektit mjekësore gjatë vitit duhet të ndiqet dietë qumësht me perime është varieteteve të ulët-yndyrë e peshkut dhe mish, hani lëng kungull apo kungull integruar djathë në 0,5 kg në ditë.

Në këtë kohë, të heqë dorë nga alkooli, mallrat e konservuar, turshi, mish të tymosur, çokollatë dhe ushqime të skuqura. Gjatë tërheqje nga përkeqësimin dietë të mundshëm të mëlçisë kesh up. Alexander