Mjetet juridike popullore për trajtimin e sinusit


Sinusit - një inflamacion i mureve të kockave nofullës sinus ose mukozës. Shpesh sinusit kundër sfondit të gripit të përbashkëta infeksioneve të ftohta dhe të tjera. Sinusit provokuar mikrobet bllokuar në haymorovi sinuseve dhe inflamacion shkaktuar. Kur sinusit në pacientët hundë zihet fryma, dhimbje të fytit atëherë mund të ndihet në sinuseve, presion mbi sytë dhe kokën, vërejti qelb dhe shkarkimin mucous nga hunda. Ajo ka kohë që janë përdorur në trajtimin e mjeteve juridike popullore sinusit të ndryshme. Si pjesë të faqes do të konsiderohen mjetet juridike popullore në trajtimin e sinusit bimor. Historia e trajtimin e sinusit për fillimin e Popullit me bimët më të njohura - hudhër.

Qepë rastësisht dhe hudhër duhet të jetë në dietën tuaj gjatë trajtimit! Dhe në qoftë se një nga recetave duke vepruar keq, provoni një tjetër pas një kohë. * Rub lëkurën e hudhër inflamacion, pastaj fshij përzierje e mëtejshëm lëng rrënjë rodhe dhe ndjeu qymyr druri thupër. Prisni 25 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Shpenzojnë tre procedura për trajtimin e sinusit. Vlim me ujë në një tigan, shtoni gjysmë lugë çaji të për 30% Propolisi tretësirë. Breathe rritet avull, u mbulua me një peshqir. * Mix pjesë të barabartë mjaltë, herbs celandine lëng, lëng aloe. Fut 5 pika e përzierjes në çdo vrimë hunde 3 herë në ditë. * Para se të shkojnë në shtrat për 10 minuta, të bëjë një vë llapë e pastër, por të lashtat papërpunuar e zezë rrënjë rrepkë, hekura. 1 tbsp.


l. përfundojë slurry në napë dhe vihet në greased me vaj perimesh vend. Cover garzë letër top i rëndë dhe shall përfundojë. * 1 rënie prej mjaltë nga honeycombs derdh në dy vrimat e hundës alternuar. Përsëriteni këtë proces me anë 03:00. Të mbajë një trajtojnë sinusit derisa ju të ndjeheni më mirë. * Kronike dhe akute hundë sinusit varrosur në shipovnikovoe vaj buckthorn det apo 6 herë në ditë. * Connect (2: 2: 2: 2: 2: 1: 1) Salvia officinalis, Wort Shën Gjonit, rrumbullakët eukalipt, livando gozhdë, kamomil, një seri Trifid dhe yarrow. Pastaj 3. l. përzierje pour 2 litra ujë të valë.

Pini 6 g në ditë për 100 ml infuzion. A pm në 6 inhalations çdo orë. Zgjidh një dhimbje koke me sinusit ndihmojë Cyclamen të freskëta lëng, të cilat duhet në të dy hunda pikoj 2 pika. Pas 5 minutash, dhe brenda ditës tjetër nga hunda është qelb. Zakapayte hundë mix treelike lëng aloe (2 tbsp. L.), Kalanchoe pendor, malësor gjallëpjellës (1 tbsp. L.) dhe qepë (1. L.). Zakapavshy flegër majtë, kthejnë kokën në të majtë për 30 minuta dhe pastaj zakapayte në vrimë hunde e djathtë dhe të kthejnë kokën në të djathtë në të njëjtën kohë. Sinus ndezur haymorovi dhe të shkoni për të fjetur. * Lidhu 1 qepë, 200 gram njëpasnjëshëm rrëshirë bredh, 50 gram vaj ulliri dhe 15 g të sulfatit të bakrit, të sjellë një çiban, cool.

Për trajtimin e sinusit, yndyrat krem ​​hundës Mukoza.