Mjetet tradicionale të përmirësimit


Mënyra se si ne e perceptojnë botën me të gjitha imazhet dhe ngjyrat e saj varet në funksionimin e duhur të sistemit tonë vizual. Visual acuity përfundimisht mund të jetë i prishur, dhe pastaj një njeri më i keq dallon objektet që janë larg ose më afër. Sot, mjekësi larg u largua përpara është në gjendje të ofrojë një shumë të mënyrave për të rivendosur dhe për të përmirësuar funksionin vizual në njerëz, megjithatë, para përdorimit të shërbimeve të shtrenjta mjekësore, ju mund të përpiqet për të mësuar se si për të përmirësuar vizionin tuaj nga mjetet juridike popullore. Para se të përpiqet për të filluar trajtimin, i kushtoj vëmendje për dietën tuaj.

Ajo duhet të jetë mjaft vitamina dhe minerale. Mjetet juridike më të thjeshta popullore që mund të kontribuojnë në normalizimin e parë, është lëng nga mollë të freskëta, karrota. Është e dobishme për të shtuar në këto lëng "të freskët" nga hithrat në pjesë të barabarta. Në funksion të rimëkëmbjes si edhe në trajtimin e shumë sëmundjeve të syrit luan një boronicat rolesh të rëndësishme. Me gjethe dhe manaferrat mund të jetë i gatuar ilaçe të dobishme. Për shembull, manaferrat të freskëta mund të merrni disa pika lëng, fruta vidzhavshy përdorur garzë sterile. Një disa pika të holluar lëng boronice të pastër, ujë të nekyp'yachenoyi në një raport prej dy bizele në një pikë lëng.


Ky lëng është i dobishëm për të varrosur një herë sytë çdo ditë për një javë. Kështu ju do të shërohen mprehtësi vizuale do të jenë inflamacion. Ajo është konsideruar lëngje të dobishme të çikore, selino, majdanoz. Ato mund të jenë të përziera në proporcione të barabarta, dhe pastaj të marrë disa javë për të një herë në ditë. Vizioni përmirësuar dukshëm nga se në dy ose tre javësh. Është e njohur që vizioni mund të rikthehet dhe përmirësuar shumë hahet rregullisht pjesë të vogël të drithërave germinated grurit. Ditë duhet të hani rreth njëqind gram fasule, para-gatuar si qull ose supë. Është e mundur për të përdorur produktet më pak miell se rezultati ishte shumë i rëndësishëm.

Për shumë dekada, ne e dimë se si për të përmirësuar vizionin tuaj me karrota. Kjo perime e dobishme është shumë i dobishëm për organet vizuale. Lëng karrote është bërë, që të shtoni pak mjaltë. Nëse nuk ka reagim alergjik, atëherë duke përdorur këtë recetë mund të bëhen normë mujore për të rivendosur funksion vizuale. Vizioni vuan në masë të madhe për shkak se vitet e fundit kanë më shumë kohë për një person kalon në kompjuter. Continuous vdyvlyannya tensionuar një monitor shumë shpejt suppresses funksionin vizuale dhe jep perceptimin mprehtësinë e botës. Prandaj, duke u përpjekur të marr efektive për ju mjeteve juridike popullore përmirësuar shikimi, ju mund të përdorni ende ushtrimet për sytë.

Në qoftë se ju përdorni kompjuterin tuaj rregullisht refuzojnë të vëzhgojë, të mbyllë sytë tuaj dhe le të pushoni sytë tuaj për 5 minuta. Ju mund të mbajë një masazh të lehta, duke mbuluar sytë me duart e tij dhe gishtat lehtë dërrmues shikimet përmes qepallave të mbyllura. Merrni një tryezë verifikim të parë, do të përpiqen për të kontrolluar periodikisht veten. Nëse ju provoni të përdorni kompjuterin tuaj më shpesh injoroj të peresushuyetsya mukozës sy. Sytë e skuqur me çaj të ftohtë e gjelbër në mbrëmje, kështu që ju mund të rivendosur ecurinë normale të syrit me mëngjesin e ardhshëm të biznesit. Mbani sytë tuaj sepse ata nuk e shohin botën në të gjitha ngjyrat e saj - ajo padurueshme dhimbshme.

Keep up sytë si rregullisht si të kujdeseni për trupin tërë, flokët apo thonjtë. Ludmila,