Mjetet tradicionale të gjetjes shpëtoj e urth


Me rritjen e pH në stomakun e njeriut fillojnë të shfaqen simptomat e pakëndshme, nuk është një ndjenjë të pakëndshme të djegies, torturimin dhe jep siklet belching. Urth mund të flasim për shumë çrregullime tek njerëzit: afrimin e gastrit, ulçerë peptike të jetë e mundur, si dhe çrregullime neuropsikiatrike të lidhura me procesin e të ngrënit. Kur qëndroj janë të padurueshme, ne duhet të mendojmë rreth asaj se si për të marrë te mjeku, dhe si për të lehtësuar gjendjen e tyre sa më shpejt të jetë e mundur. Ndërsa në një vizitë te mjeku gjithashtu nuk duhet të vonojë. Këtu në këto raste dhe ka shumë receta për të ndihmuar të heqin qafe e mjeteve juridike popullore urth.

Për të shpejt të të shpëtoj nga urth, ju mund të përdorni recetë e vjetër, i holluar në një gotë me ujë të ngrohtë një grusht i vogël i sode, pini gllënjka ngadalë, e vogla.
Mjetet juridike popullore popullore për të ndihmuar të heqin qafe e simptomave urth - është herbs dhe bimët medicinale. Mirë fara ndihmë anise për t'u shtypur për herë të parë, pastaj derdh vodka apo alkool i holluar. Mjetet duhet të lihet në Hënë, kështu që nastoyalosya, dhe mund të përmirësojë shijen e saj, duke shtuar një majë e kanellë dhe një pak zhvishem rubbed limoni. Ky ilaç popullore mund të përdoret nga charochtsi pas ngrënies.


Përgatitur me herbs dhe ilaç tjetër popullore për urth. Për shembull, me rrënjë calamus cilat duhet disa minuta për të përtyp, gëlltitje dhe pastaj pyetje ujë të ngrohtë zier. I dobishëm për të hequr qafe e hirit urth thupër e bardhë, e cila vjen nga leh e saj. Një lugë çaji i hiri i holluar në një gotë me ujë të vakët dhe pije sips të vogla. Shpejt të hequr qafe urth mund të ndihmojë dridhë i zhveshur hikërror papërpunuara. Ajo duhet të skuqura butësisht në një tigan, pastaj bluaj në një pluhur duke përdorur një blender ose kafe mulli, atëherë hani një majë e vogël e pluhur të marra. Nëse ju shpesh simptoma të përsëritura duhet vetëm të përdorin atë më shpesh - 2 - 3 herë gjatë ditës.

Ajo është gjithashtu një mjet efektiv për të ndihmuar të arritur zhdukjen e shpejtë e urth është patate të para. Që nga ajo është e nevojshme për të shtrydh lëng, e cila është e dobishme dhe ndihmon për të kuruar edhe gastrit tashmë zhvilluar. Patate Soka duhet të pini një filxhan çerek disa herë në ditë para çdo vakt. Për të arritur afatgjatë efekt trajtim ilaç popullore për urth duhet të zgjasë të paktën tre javë. Pastaj, nëse simptomat nuk do të jetë në dërgimin më shumë shqetësim, ju mund të ndaluar të pijshëm lëng. Ajo gjithashtu ndihmon për të krijuar në stomak, pavarësisht nëse shkeljes në punën e tij ose në nivelin e aciditetit.

Excellent kurë urth - mumje. Shpërndarë në ujë të ngrohtë ose mumje polgramma çaj. Nëse uji ka mbetur i qartë - cilësinë mumje, ata mund të trajtohen. Zgjidhja mumje mirë për të hequr qafe urth. A nuk e ndaluar për të marrë atë me qumësht dhe mjaltë. Karakteristika dalluese qetësues për stomakun ka një majë e qymyr pluhur. Është e rekomanduar për të pirë me ujë të zakonshëm të ngrohtë. Pas pak minutash e simptomave urth duhet të ndalet shqetësuar. Gjithashtu një kohë e gjatë për të hequr qafe molle urth musht uthull do të ndihmojë, në qoftë se ju pini atë në sasi prej 70-80 gram para ngrënies në një herë në ditë. Megjithatë, kjo nuk është e rekomanduar sëmundje ulçerë stomakut.

Shumica e njerëzve dhe makineri të përdorura në mjekësi alternative, mund të sjellë lehtësim në mënyrë të drejtë të shpejtë. Megjithatë, nëse edhe pas trajtimit të zgjatur të shpëtoj të mjeteve juridike popullore urth nuk ndodh, ajo duhet të shqyrtohet dhe me mundësi të plotësimit të trajtimit të pazakonta drogë recetë dhe mjekësi klasike. Ludmila,