Mjetet tradicionale të pastrimit enët e gjakut


Që nga kohët e lashta njerëzit e përdorur bimët dhe frutat për përgatitjen e drogave të ndryshme. Infuzion dhe zierje në mënyrë efektive trajtimin e sëmundjeve të ndryshme dhe çrregullime të trupit. Droga bërë nga përbërësit natyral të siguruar ndikimin më pozitiv në shëndetin tonë dhe gjendjen e organeve të brendshme, si për trajtimin e vetë natyra. Duke ditur këtë, shumë prodhues në vitet e fundit dhe të përpiqemi për të prodhuar më shumë ilaçe bimore me bazë. Sipas rregullave të përgatitjes dhe përdorimit të rregullt, teas medicinale dhe tinctures nga përbërësit natyral mund të na privojë nga sëmundja nuk është droga më pak të shtrenjta farmaceutike.

Për shembull, ilaçe të thjeshta me hudhër do të na ndihmojë të pastruar enët e gjakut nga yndyra, presionin e ulët të gjakut, lehtësimin e dhimbje koke, lehtësimin e dhimbjeve të zemrës dhe dhimbje barku, dhe në të njëjtën kohë dhe lehtësimin e pagjumësi. Dëshironi të dini se si për të pastruar enët hudhër? Mjetet juridike popullore për të pastruar enët. Një pastrim i thjeshtë i anijeve që përdorin hudhër mund të bëhet nëse çdo ditë për të ngrënë ushqim 2-3 dhëmbët e tij. Por kjo nuk është e gjitha mbijetojnë në stomak, në mënyrë që njerëzit janë të recetave më shumë falës. Pastrimi enët hudhër dhe limon. Përgatitja gjalpë hudhër. Për ta bërë këtë, kreu i hudhër të freskët qartë dhe pure me një Stupka druri në qull me miell misri.


Duke vënë hudhër grimcuar në një kavanoz qelqi dhe do të vërshojë filxhan vaj luledielli i papërpunuar. Banka Close kapak dhe vihet në frigorifer në shelfin e poshtme. Ditën tjetër, banka merr mua nga frigorifer. Merrni një limon, dhe mos harroni atë në pëllëmbët dhe prerë bazën (fryrje, e cila rritet fruta). Lëshoi ​​një lugë çaji lëng limoni, derdh në një disk. Ka edhe të shtoni një lugë çaji gjalpë hudhër, llokoçis. Merrni këtë pastrimin ilaç popullore dhe forcimin e enëve të gjakut më të mirë për gjysmë ore para ngrënies dy herë në ditë. Tretësirë ​​e hudhër për të pastruar enët. Përgatitja e një tretësirë ​​e hudhër që do të na ndihmojë të pastruar trupin e substancave të dëmshme, dhe të anijeve të sedimenteve.

Për ta bërë këtë, ne duhet të prerë imët hudhër dhe mbushin shishe e tyre një të tretën. Ne do të mbushë vodka dhe do të insistojnë në errësirë ​​në 14 ditë. Dhe mos harroni për të shkundur shishe mirë çdo ditë! Të përfunduar filtra gjurmë dhe të marrin 5 pika në një lugë çaji me ujë para ngrënies. Kjo recetë për pastrimin e enëve nga hudhër duhet të përdoret 1 muaj. Atëherë ju duhet të marrë një pushim dhe ju mund të përsërisë trajtim. Tretësirë ​​Hudhër e Propolisi. Mjetet tradicionale të pastrimit enët e gjakut e toksinave mund të plotësohet me recetë në vijim. Muzik 200 gram hudhër, shtoni një shishe qelqi të errët dhe derdh 250 ml të alkoolit pastruar.

Infuzion të qëndrojë në errësirë ​​në 10 ditë, herë pas here lëkundje, pastaj filtrohet dhe derdh 30 gram në 10% Propolisi tretësirë ​​farmaci, shtoni 50 gram mjaltë, llokoçis dhe të mbajë një tjetër 2 ditë. Pini një ilaç popullore për trajtimin enë gjaku tri herë në ditë 25 minuta para ngrënies. Trajtimi vazhdoi për 30 ditë duke ndjekur këtë skemë. Në metodën e parë për të vendosur një gotë të madhe të qumësht 1 pikë raki, dhe pastaj shtoni një rënie në pritje. Që 6 ditë në çdo vakt dhe për të zvogëluar numrin bie në 1. Pra, në ditën e 10 që ju të merrni në një pikë ujë në një gotë qumësht. Tjetër 20 ditë të pijë 25 pika për pritjen.

Mjekësisë tradicionale gjithashtu thotë se ajo do të jetë e mjaftueshme për të përtyp hudhër karafil dy minuta për të pastruar bakteret nga goja. Megjithatë, kjo duhet të bëhet në mungesë të ngushtë të tjerët, si era për të tjerët jo mjaft të bukur. Këtu janë rekomandimet e mia për pastrimin e enëve të gjakut mjetet juridike popullore. E vetmja gjë për të shtuar - kur trajtimin e drogës vaskulare apo pije të paktën 2,5 litra ujë në ditë dhe fat të mirë! Svetlana