Mjetet juridike popullore ndër brinjëve nevralgji


Dhimbje të forta gjoksi gjatë kollitjes, teshtitjes kur bën një frymëmarrje të thellë. Ne mendojmë se dhimbja vjen nga zemra. Por këto simptoma mund të lidhen me tjetër diagnozë - nevralgji ndër brinjëve. Historia ime është për ata që do të donte për të lexuar më shumë nga kjo sëmundje, simptomat e saj, shkaqet, të mësojnë se çfarë për të frikës. Mendoni për këtë seriozisht, sepse sëmundja mund të hedhin ndonjë trupmadh dhe i armatosur me njohuri, ju do të keni një shans për të shmangur atë. Kjo është arsyeja pse unë ju them sot se ju mund të përdorni mjetet juridike popullore për të ndër brinjëve nevralgji lënë vetëm ju.

Shkaqet e Sëmundjeve Dhimbje ndodh për shumë arsye - draftit, hipotermi, të ftohtë, dhimbje të ulët mbrapa, sëmundjet metabolike, mungesa e vitaminave B, pozicion i vështirë ulur, lëvizjes pakëndshme papritur, plagosje brinjë, stresi, etj Në këtë pikë ka vrull muskujve, e cila krijon dhimbje dhe acarim nga goditjen rrënjët nervore që janë të vendosura në mes të brinjëve. Lokalizuara dhimbje në njërën anë të trupit, dhe mund të ndodhë në gjoks, shpatulla, mesit të lëvizur në, zbresin përgjatë këmbëve deri në stacionin. Përveç dhimbjes është mpirje, djegie, ndjesi shpimi gjilpërash keq.


Për të shmangur konfuzionin me dhimbje të zemrës, shikoni dallimet e tyre. Kur dhimbje shqetësuar presionin e gjakut, ritmin normë zemër. Ajo nuk i përgjigjet një frymëmarrje të thellë, kollë, me propozimin e trupit. Me Validol apo nitroglycerin kalon pas një kohë. Kur dhimbja ndër brinjëve nevralgji është konstante ose konfiskimet, rritur me ndryshimin e pozitës frymë thellë, mban poshtë lëvizjet (përkulem, shpjegoj) pacienti është i vështirë për t'u ulur, shtrihem. Duket prekje, rrit kur presion. Gjatë nevralgji ndër brinjëve në shtëpi, rekomandojnë pushim shtrat për 10-15 ditë, duhet të shtrihen në një sipërfaqe të fortë, ajo nën dyshek vë një bord prej druri.

Dhimbje Sipërfaqja (gjoks, mbrapa) kravatë pled ngrohtë, përdorni ointments veçanta anestezion që reduktojnë inflamacion të mbaresa nervore. Pasi të keni kaluar prokonsultuyetesya provimit me ekspertë, dhe vetëm pas konfirmimit të diagnozës - nevralgji ndër brinjëve, ju mund të fillojnë trajtimin tuaj. Me lejen e mjekut mund të përdorni mjetet juridike popullore që janë përdorur në këtë sëmundje dhe janë konsideruar shumë të efektshme. Ointments dhe fërkim 1. Merrni 1 tbsp. l. leh barberry zakonshëm dhe 1 tbsp. ujë të valë, vihet në zjarr dhe kuzhinier për një çerek ore. Tendosje. Supë të ngrohtë rubbed zonën e dhimbshme tri herë në ditë. 2.

Veshkat Muzik Aspen dhe ndarë 10 dhjetor, të përziera me 40 oz. gjalpë. Ky vaj kur fërkim ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve. Vaj mund të zëvendësohet me vazelinë. 3. Fresh avull dragua, të përziera me vaj buckthorn detit dhe të shtrirë në një h të pastër leckë / b aplikuar për vend lënduar. Tie një shall të ngrohtë. 4. Në një shishe të errët për përzierje 10 gr. glicerinë dhe 10 oz. jod, përzierje mirë. Në natën, lagur shtupë pambuku, lubricates vendin ku dhimbja është manifestuar. Shpinë nuk prek! A nuk e teproj, ju vetëm duhet të yndyrat dhe mos e fshij! Dress rroba s / w dhe të shkoni në shtrat, ukryvshys batanije normale jo të djerse.

Procedura për të bërë një muaj, çdo ditë të tjera. Vetëm 15 seanca. Supë 1. Brenda 10-15 minutave të vluar supë 4 lugë lule kamomil farmaci dhe 1 tbsp. ujit. Me zhdukjen e dhimbjes, të marrë një filxhan së tretë tre herë në ditë në pasdite. 2. 1 tbsp përzierje me copëtuar portokalli zhvishem dhe balsam limon lë mbush në një enë të mbyllur dhe 1 filxhan ujë të valë. Pas gjysmë ore ikjen, shtoni një lugë çaji me tretësirë ​​të sanëz dhe mjaltë. Kursi marrë 30 ditë, 2-3 gota në ditë. 3. Mix bimeve: motherwort, rrënjë sanëz (10 gr.), Marsh përjetshme (30 oz.) Heather (30 oz.) (40 oz.). Get 4.


l. grumbullimi, pour 1 litër. zavaryvshy ujë të valë dhe të lënë gjatë natës. Supë mëngjes dhe tendosje gjithë ditës, çdo orë, pini 4-5 gllënjka. 4. 1 tbsp. l. yarrow derdh 200 g ujë të valë. Mbush orë, i mbuluar me një leckë të ngrohtë. Duhet të pini para se të hahet një lugë gjelle 4 herë në ditë. Banja 1. Brenda orëve të insistojnë në 400 gr. 4 lugë ujë të nxehtë i urtë. Potsidyty, derdh në banjë të përgatitur me ujë në t 37 C, e holluar me kripë deti (4 tbsp). Çdo ditë, në kohën e gjumit, kridhem në atë për 12-20 minuta. Kursi i sjelljes dhe një javë e gjysmë. 2. Hidh degët e pishave dhe kone me ujë të ftohtë dhe vlim për gjysmë ore.

Pastaj i mbuluar me një batanije të ngrohtë, të lënë të qëndrojnë për 15 orë. Supë të gatshme duhet të jetë një ngjyrë çokollatë. Tendosje dhe derdh në një dush. Shuma e kërkuar varet nga sasia e ekstraktit të ujit: 1,5 litra. - Me dush të plotë; në gjysmë i përfunduar - 750 ml;. Për të marrë banjot këmbë apo ulur - 1 litër. Pra, kemi biseduar për mjetet juridike popullore, nevralgji ndër brinjëve kur përdoret nga mjekët popullorë sigurimet shpejt shkon. I ofroi disa këshilla për të lehtësuar dhimbjen, por sëmundja mund të vijnë përsëri në qoftë se ju nuk e ndiqni hapat e duhura. Gjëja më e rëndësishme që të heqë dorë nga alkooli, për të shmangur stresin.

Jo perevantazhuytesya nuk mbiftohem dhe mos të fillojnë një projekt, mos rri në një pozicion për një kohë të gjatë, nuk e bëjmë ndonjë lëvizje të papritur. Diversifikuar dietën tuaj të përfshijë ushqime janë të pasura me vitamina të grupit B: hikërror, grurë, kënaqur, elb; pule, lepuri, mish lope, mëlçisë, veshkave, cod; bishtaja, patate, bell peppers, bizele të njoma, lëpjetë, kërpudha; skremuar qumësht djathë "ruse", "holandeze". Dhe gjithashtu nënshtrohen terapisë me lazer, konsultohuni acupuncturist tuaj. Bakinka,