Mjetet juridike popullore trajtoj stomatitit te fëmijët


Plagë trëndafil janë sëmundje shumë e zakonshme në ditët e sotme inflamator. Në të sëmundjeve të zemrës është gjithnjë një infeksion viral, bakterial, ose fungal.
Shumë shpesh fëmijët vuajnë stomatitit. Në këtë sëmundje gojë mbuluar me ulcerat e vogla të dhimbshme në të fëmijës shfaqet temperaturë të lartë. Në këtë rast, në qoftë se sëmundja është kapur ju larg nga qyteti, dhe nuk ka asnjë mënyrë për të parë një specialist, dentisti juaj do të ju ndihmojë të recetave dhe këshilla të mjekësisë tradicionale. Por për t'i përdorur ato, të marrë në konsideratë mjetet juridike popullore popullore për të trajtuar stomatitit në fëmijët. * Në shenjë e parë të stomatiti sëmundjes, zgjidhni fëmijës i sëmurë një tas të veçantë dhe peshqir jo të infektuar me anëtarët e tjerë të familjes tuaj.

Kontaktet Limit e një fëmijë të sëmurë me fëmijët e tjerë. * Bëni ujit dhe sode zgjidhje: shpërndajë një lugë gjelle sode buke në një gotë me ujë të ngrohtë zier, përzierje mirë. Pastaj, zhytem në një zgjidhje të një copë fashë sterile dhe të larë gojën e një fëmije. Pas pastrimit, fshij gojën zierje medicinale të Calendula. Për ta bërë më të krijoj një lugë gjelle e thata ose të freskëta lule kumak filxhan me ujë të valë. Insistojnë orë. Pastaj barazim procedurës fashë sterile. * Wash vezë të papërpunuara nën ujë të rrjedhshëm. Me kujdes të thyer dhe ndarë verdhë veze nga proteina. Hidh vezë gjysmë gotë të bardhë me ujë të ngrohtë zier dhe me kujdes lëvizje me një pirun apo lëvizje kuzhinë.


Kjo zgjidhje shpëlarje gojën çdo 02:00. * Në qoftë se një numër i madh i ulcers gojë duhet të përtyp fletë të pastër aloe. * Ilaç Shumë efektive popullore për të trajtuar stomatitit është infuzion letër e hollë. Për të bërë atë, i hedh një gjysmë litër ujë 3 lugë finely copëtuar qepë të thatë. Vendi enët me husks në zjarr, vlim dhe menjëherë hiqni nga të nxehtit. Mbyllni enët kapak, të përfundojë ngrohtë leckë dhe të lënë në temperaturë dhome 10:00. Pastaj tendosje dhe pije gojën infuzion disa herë në ditë. Zakonisht në gjendje për të përballuar me sëmundjen për një javë. * Pas shërimit, të bëjë çdo gjë të mundshme për të siguruar që fëmija juaj nuk është e ftohtë.

A nuk e ushqyer atë ushqim shumë të nxehtë, të përmbahen nga të hahet fruta agrume. Kjo mund të provokojë re mëngjes. Dhe, sigurisht, do të trajtojë stomatitit në fëmijët mjetet juridike popullore nuk kanë nevojë për të marrë për një kurë. Më mirë në rastin e parë, vizitoni dentistin. Alexander,