Mjetet juridike popullore trajtoj hangover


Çdo gjë mund të ndodhë. Nganjëherë shpirti këndon mirë ose, të qarë se një person pi shumë. Në mëngjes, të hapur sytë tuaj të vështirë, këmbët e tij nuk do të shkojnë, nuk përziej dorën, kreu thotë jo. Gjithë trupi është i lënduar dhe dhemb në mënyrë që mezi përmend të gjitha filluar dje. Ajo nuk është përmendur çfarë ajo ishte e gjatë. Ky kusht është i njohur për shumë njerëz. Ajo është quajtur - një gjellë e mbetur. Sigurisht, ajo është shumë më mirë të mos vuajnë nga dhimbje koke dhe me kohë të përgatisin trupin për alkool adoptimit. Është më mirë për të parandaluar sëmundje se sa për të trajtuar atë. Por në qoftë se ka pasur një gjellë e mbetur, le të shpëtoj prej tij. Në një gjendje të organizmit alkoolike helmimi përdorur gjerësisht dhe të zbatohen mjete efektive folklorik kurë hangover.

Përdorin ato në qoftë se ndonjë fatkeqësi ndodhi. Tranguj turshi, lakër dhe kastravec turshi, çaj i fortë i zi me qumësht, ujë mineral të ftohtë - të gjitha mjetet juridike popullore e njohur për të trajtuar hangover që të kompensojë për mungesën e elektroliteve në fosfopa trupit, natrium, magnez dhe kalium. Do të ofrojë një recetave pak për të ndihmuar të dal nga kjo situatë e tmerrshme. Kefir është një gjellë e mbetur . Ju nuk jeni të sigurt nëse kos ndihmon me një gjellë e mbetur? Të jetë i sigurt - kos kuruar një hangover që e drejtë! Vetëm të fshij një pjesë të vogël të lakër të freskët në një rende trashë, pour kos, përzierje mirë. Hani përzierje, efekti është i njëjtë si i dhënë lakër turshi hangover!


Lavazheve vagjinore edhe një ndihmë në gjellë e mbetur. Së pari, kthehet në ujë të ftohtë (jo akull dhe të ftohtë), atëherë mesatarisht të ngrohtë. Ujë Alternate të ftohtë dhe të ngrohtë. Hidh ujë të gjithë trupin, mundësisht me kokë. Mbi të gjitha, të marrë dushe në vend të shtrirë në dush! Shtrirë në crapulent ujë të ngrohtë, ju mund të fle e drejtë në ujë. TEAS bimor hangover. Mix 4 lugë copëtuar hips u rrit, një lugë gjelle e Wort barishte Shën Gjonit, 2 lugë Leonurus. Hidh përzierje gjysmë litër ujë të valë. Insistojnë 20 minuta, shtoni 3 lugë mjaltë dhe pije. Ky është një trajtim do domosdoshmërisht.

Frymëmarrje të thella. Nëse ju ndjeheni mire, shko rri në heshtje dhe ajrit për pesë minuta. Marr frymë, duke e bërë breaths thellë. Nga siklet në stomak, përtyp çamçakëz nenexhik ose hani karamele nenexhik. Hani një ose më shumë banane , në qoftë se ju vuani nga një gjellë e mbetur. Kjo do të rivendosë kalium në trup dhe të normalizojë funksionin e zemrës. Vezë hangover konsiderohet gjithashtu një ilaç i mirë, të jetë ajo pulë ose shkurtat. Këtu janë vetëm një gjellë e mbetur nga vezëve trembem duhet të përdoren në sasi të mëdha. Por me një gjellë e mbetur vezë janë shumë më efektive me pickim molle.

Rastësisht, musht molle uthull me një gjellë e mbetur është shumë shumë e mirë, sepse ajo përmban një shumë të kaliumit, e mirë për zemrën. Lëvizje vezë të freskëta, përzierje me një lugë gjelle uthull molle holluar me ujë (1: 1), shtoni kripë, piper dhe të pirë në një gllënjkë. Hangover shegë supë. Brenda gjysmë ore për të gatuar një pllakë smalt 3 granatë copëtuar imët. Pastaj ujë të ftohtë dhe pije për të dalë nga qejf. Supë granatë hangover përjashton produktet e dekompozimit të alkoolit nga gjaku. Lëng domate dhe pjesa tjetër. Gjatë ditës, pini gllënjka të vogla lëng domate të ftohtë, të pushojnë, shtrihem dhe të përpiqen për të fjetur më shumë.

Punë fizike në një ditë ju nuk mund të merret me! Zemra duhet të duket pas. Nëse ju mund të, shkoni në banjë në mbrëmje . Dhe më të mirë të të gjitha nuk sjell veten e tyre deri në pikën, dhe pastaj hangover kurë njerëz të thotë që ju nuk do të duhet, dhe për të shpëtuar shëndetin për një kohë të gjatë. Cheers!