Mjetet juridike popullore trajtuar calluses në këmbë


Shfaqja e blisters në këmbë kryesisht mund t'i atribuohet të veshur këpucë të pakëndshme dhe të krahasohen të saktë.
Sigurisht, këpucët e nevojës urgjente të heqin dorë dhe të lëkurës kompakt në këmbë dhe shputa - trajtohen. Këtu janë disa mjete receta popullore për të trajtuar blisters në këmbë. Rozsmoktaty lëkurës me brirë në këmbë për të ndihmuar në dush të ftohtë kripë e misrit. Bath do të pastër djegie, dhimbje, e bën lëkurën të butë. I ndotur 1 tbsp. l. kripe litër ujë të ftohtë. Vendoseni në një tas me të dy këmbët, madje edhe nëse ajo dhemb misër vetëm një. Ky dush kripë e misrit marrë 10 deri 25 minuta.

Pas procedurës, mos e fshij këmbët e tyre dhe 10 minuta më këmbë për tokë. Apartament zgjidhni këtë kuti të veçantë, e plotësoni atë me pebbles det. Ndiqni procedurën për shërim. * Merrni këmbë vaske tuaj këmbë e misrit me kamomil dhe sode. Për ta bërë këtë, 3 litra ujë 1 i ndotur tbsp. l. pjekje sode dhe shtoni çaj kamomil në një raport prej 10: 1. Butësisht fshij shtuf misri dhe këmbët më të ulët në ujë për 15-30 minuta. Për ta bërë këtë për një javë. Zhvishem qepë dhe luftuar me calluses. Bëni atë në bankë, duke plotësuar deri në krye dhe pour uthull. Cover letër bankare për të compress dhe do ta mbajë atë në mënyrë të dhomës 2 javë.


Hiq husks prisni uthull pikoj. Bëni një kompresë për natën. Aplikoni për të misrit shtresë lëvore e 3 mm dhe lyej lëkurën rreth krem ​​yndyrë ose xhelatinës të naftës, fashë sigurt lëvore. Trajtimi lëvore misri qepë shpenzojnë mëngjes, dhe në mëngjes ajo do të hiqet lehtë. Shpesh fshij lëkurës me brirë domate paste dhe verës - feta domate. Dhe largimin e domate drithërat nuk do të marrë kohë të gjatë të gjatë. * Për të sakta por më të gjata calluses hequr mund të bëjë një vë llapë e Calendula. E pra ajo thith disa lule të ujit të nxehtë. Pastaj pure lule në qull me miell misri dhe përzierje të ngrohtë vënë në pëlhurë, dhe pastaj shtoni atë në këpucë me majë dhe të shtyjë shall leshi.

Pas 10 seanca të 08:00 zbutur misri. * Remove calluses celandine mundur me vajrat më të mira apo lëng të celandine. Megjithatë, celandine nga misri nuk zbatohet veten. Për të trajtuar ajo holluar lëng të njëjtën sasi të sallo. Çdo natë para se të krevat Rozparyuvala up, fshij atë të thatë, dhe të bashkangjisë në brendësi të gjysmës së re kallo e fig. Tradicionale trajtim receta e thatë recetë këshillojë misri me luleradhiqe. Shtrydh nga rrjedh dhe lule të luleradhiqe latex dhe të aplikojnë atë në lëkurë për lehtësimin misri thatë. Prybyntuyte disa orë para se normale lë kallo Ivy. * Alkool qën kamfor nga misri dhe të ju ndihmojë nëse lyej ato çdo ditë calluses mbi thembra.

Mjetet juridike popullore për trajtimin e calluses në këmbët e tij nuk do të ishte e plotë pa përmendur recetë me patate. Patate të para të ndihmuar në trajtimin blisters dhimbshme. Për ta bërë këtë, ai do të lajë patate, zhvishem atë nga lëkura dhe fshij në një rende vogël. Paste Vendos patate në garzë palosur disa herë një trashësi prej 0,5 cm, prybyntuyte në kallo. Për të hequr calluses patate ndodhi shpejt të ndryshojë fashë çdo 02:00. Alexander,