Mjetet juridike popullore trajtimin e infeksioneve fungale


Në verën e kaluar erdhi, dhe ne mund të marrë off përfundimisht mundimin këpucë mbathur rëndë dhe elegante, sandale lehtë dhe sandale. Megjithatë, këmbët e hapura kërkojnë kujdes të veçantë. Kur i hapur, këpucë të lehta të lëkurës tonë dhe thonjtë nuk kërcënon sëmundje fungale të këndshme - atlet. Infeksion mikotik i këmbës - një sëmundje ngjitëse e lëkurës shkaktuar nga një lloj i veçantë i kërpudhave. Infeksionet fungale me vendndodhje tjetër. Por më i zakonshëm është këmbë atleti. Kjo sëmundje transmetohet nga personi në person. Infeksionet fungale mund të infektohen në dush, pishinë dhe sauna. Ju lehtë mund të vini deri një infeksion në plazh. Nëse vëreni çara mes këpucë me majë, dhe aty filloi lëkurë lëkurë, kruajtje ju pengon, siklet dhe e keqe, ajo është mjaft e mundshme infeksion fungale filloi.

Në këtë situatë, ju do të trajtoj mikozë veç e veç mjete ndaluar popullore. Kur infeksion mikotik i këmbës sëmundje, përveç kruarje, plasaritje dhe lëkurë, gozhdë gradualisht të fillojë të ndryshojë. Nail fungale bëhet e shurdhër nuk, transparent. Nuk është një e verdhë, gozhdë shembet, foliated dhe deformuar. Duke vënë re shenjat e para të sëmundjes, nuk presin që kjo do të vetë. Infeksionet më të patrajtuara fungale më të vështira për të kapërcyer atë, atëherë. Në fazat fillestare, kur gozhdë nuk është e prekur, të kryer terapi të huaj antifungal Vaji dhe trajtoni ata si këpucë, trajton mjetet juridike popullore gozhdë fungale. * Për trajtimin e mikozë veç e veç, pure një copë Propolisi në duart e tyre dhe ata ndreq të infeksioneve fungale gozhdë prekura.


Në natën të gjithë gishtërinjtë e Propolisi furçë dhe të mbyllë një fashë. Është ilaç popullore e vërtetë do të ndihmojë të hequr qafe të sëmundjes në një kohë të shkurtër. * Për të përgatitur krem ​​antifungal, të vënë në një smalt ose qelqi 100g gjalpë zbutur Bujqësia, shtoni gjithë vezë të papërpunuara. Pour gjalpë dhe vezë gjysmë gotë me uthull dhe të vënë enët në frigorifer. Mos përzierje! Pas 7-10 ditësh Eggshell shpërbëhet plotësisht. Pastaj krem ​​përzierje mirë dhe ruajtur atë në frigorifer. * A e natës dush terapeutik këmbë. Hidh në një tas me ujë të ngrohtë, shtoni Kristal pak e Permanganat kalium dhe një filxhan e gjysmë e kripë.

Mbani këmbët tuaja në zgjidhjen e ujit për 10-15 minuta. Mjekimi i infeksioneve fungale të lëkurës për Popullit shpenzojnë çdo ditë në kohën e gjumit. * Përgatitja e një zierje e bimëve. Mix pjesë të barabartë të lë grimcuar freskëta të rodhe, sherebelës, celandine dhe gjethe delli. Koleksion lugë derdh një gotë me ujë të valë dhe të lënë të mbush një termos brenda natës. Në mëngjes, pini një gotë me lëng mishi agjërimit. Atëherë pini një gotë para drekë dhe darkë. * Supa të njëjtat këmbë herbs proparte para gjumit. Infeksionet e Ulët e prekura fungale e këmbëve në supë të nxehtë dhe të mbajë deri sa uji fitilin poshtë. Pastaj prerë thonjtë e prekur, të pastër gur pesë shtuf, këmbë të fshirë të thatë me një peshqir dhe të aplikojnë krem ​​antifungal.

Zhvillimi sëmundje e infeksioneve fungale është e mundur përmes sëmundjeve të ndryshme të brendshme që dobësojnë sistemin imunitar dhe të ushqyerit e indeve. Kjo mund të jetë e venat me variçe, obeziteti, diabeti, imuniteti reduktohet. Të kontribuojë në zhvillimin e sëmundjeve kërpudhore dhe faktorëve të jashtëm: gjë e shëmtuar këmbë, traumat, stresi dhe punë këmbë. Pra trajtoj me vëmendje në shëndetin e tyre. Perdorimi provuar njohura për trajtimin e infeksioneve fungale. Ndiqni rregullat e thjeshta të higjienës personale: Ecni përgjatë plazhit vetëm në pantofla apo Shalës nuk veshin këpucë e dikujt tjetër, të ndryshojë çdo ditë e çorape e triko. Pas sauna, trajtoj agjentë të veçantë këmbë antifungal.

Cheers! Svetlana,