Mjetet juridike popullore për pastrimin e zorrëve dhe të mëlçisë


Gjatë viteve të jetës në trupin e tij akumulon shumë toksina, helme dhe ndotësve që anulojnë çdo procesin e shërimit. Pra, hapi i parë për shërimin e trupit është i pastër ai. Dhe çdo pastrimin e trupit duhet të fillojë me pastrimin zorrët dhe mëlçisë. Mëlçisë njerëzore është duke punuar intensivisht, pastrimin e gjakut e substancave të dëmshme për njerëzit, dhe si rezultat ata grumbullohen në të dhe, me kalimin e viteve, duke shkaktuar sëmundje të ndryshme. Zorrë njerëzor heq mbeturinave jo vetëm ushqim, por kaloi edhe qelizat e indeve të trupit. Natyrisht dhe të mëlçisë, dhe zorrët kanë nevojë për pastrim të kujdesshëm, gjë që rezultoi duhet të mbulojë të gjitha funksionet e këtyre organeve.


Se kjo do të ju dhe mjetet juridike popullore ndihmojë për trajtimin e zorrëve dhe të mëlçisë. Receta tradicionale për pastrimin zorrët dhe mëlçisë. * Për të pastruar zorrës së trashë dhe zorrë e vogël, mjekësisë tradicionale rekomandon kuzhinier bollgur buding. Për këtë qëllim, 100 gram bollgur derdh gjysmë litër ngrohtë zier ujë dhe trazim. Mbylle pan me një kapak dhe vendin në një vend të ngrohtë për një ditë. Pastaj tendosje infuzion, shtoni të pan kore buke dhe vendin në një vend të ngrohtë për një ditë tjetër. Gjatë kësaj kohe, të fillojnë procesin e fermentimit. Një ditë lëngu duhet të zbrazur në një tigan, shtoni një lugë çaji sheqer dhe vlim, nxitje, rreth ngrohjes ulët.


Gjatë vluar kthehet puding trashë. Buding i ftohtë, dhe kur ajo ka ftohur, prerë në copa dhe të hani gjatë ditës. Darka përgjithësisht e dëshirueshme për të zëvendësuar të gjitha puding e bollgur ushqim. Vazhdoni këtë trajtim për një muaj. * Për të pastër të mëlçisë disa gjethe të vogla të raspberries, përafërsisht 25-50 oz. derdh një gjysmë litër ujë të pastër dhe vlim për ngrohje të ulët për 10 minuta. Pastaj këmbëngulin supë në një vend të ngrohtë, përfundoi enët leckë të ngrohtë të trashë për 30 minuta. Pastaj supë ftohur në përzierje me lëng prej tre patate të para. Merrni automjetin tuaj gjatë ditës gjysmë ore para ushqimit për një muaj.

Efektive pastrimin e mëlçisë, zorrët e mundur me përdorimin e elbit. Ne e dimë se lëng elbi përmirëson ndjeshëm zorrë dhe mëlçisë. Me të njëjtin qëllim mund të përgatisë dhe TEAS bimor. Tea për pastrimin e mëlçisë dhe zorrët. * Për zorrë të spastrimit përzierje në mënyrë të barabartë frutave të malit hirit, trëndafili i egër, fletë butë, jasemini. 1 tbsp. l. koleksion filxhan birrë e ujë të valë dhe të pini ilaç çaj për një muaj. * Për të pastruar mëlçisë Merrni 1 tbsp. l. herbs të thata: yarrow, nenexhik, mëndafshi misri, kamomil, fletë rrush pa fara dhe fara kopër. Bar Grate në dorën e tij dhe përzierje. Pastaj, 1 tbsp. l. koleksion derdh një gotë me ujë të vluar për 20 minuta.

Pini çaj 3 herë në ditë për një muaj, një gjysmë gotë. Tradicionale spastrim receta zorrë dhe mëlçisë do të punojë shumë më mirë në qoftë se trajtimi nuk ha mish, peshk, vezë, qumësht dhe bukë. Është më mirë që të preferoni enët perime i gatuar në ujë dhe bollgur. Cheers! Svetlana