Mjetet Folk për trajtimin e tuberkulozit pulmonar


Edhe në kohët e Bashkimit Sovjetik u konsiderua si një sëmundje e anti-tuberkulozit. Ajo u besohet se shumica vuajnë nga kjo sëmundje një rreth të ngushtë të njerëzve. Të gjithë pacientët ishin në një kontabilitet të rreptë. Mjekësi Sovjetik monitorohet rreptësisht të shfaqet vatra e infeksionit, duke mos lejuar sëmundja të përhapet më tej. Tani TB vend merr shfrenuar. Për shkak të faktit se sëmundja është shumë ngjitëse, ajo përfaqësuesit e këqia të grupeve të ndryshme shoqërore. Gjëja më e keqe është se sëmundja është në rritje çdo vit dhe kjo mund të çojë në pasoja shkatërruese për shumicën e njerëzve. Nëse ju vendosni një diagnozë zhgënjyes, por sëmundja ende nuk ka miratuar një formë running, provoni disa prej të trajtimit të popullit mënyrave të të tuberkulozit pulmonar.

Por ky ilaç popullore përdoret si një shtojcë për trajtim mjekësor edhe kur nuk ka asnjë mënyrë për të parë një mjek. Ju nuk keni për të dyshuar dhe kanë di në mënyrë të vendosur se shekujt e recetave provuar mund të jenë më pak efektive se barnave tradicionale! Gjithashtu përdorin ato si një profilaktik për të parandaluar shfaqjen dhe zhvillimin e sëmundjes. Pra, le të eksplorojnë popullore recetave popullore trajtimin e tuberkulozit pulmonar. * Shtrydh lëng nga panxhar, karrota dhe aloe lë. Mix një gjysmë gotë me lëng panxhar dhe karrota. Shto tek ata një gotë me lëng aloe, një gjysmë gotë me mjaltë të lëngshme, varieteteve të errëta dhe një gota gjysmë gjalpë i shkrirë vaj rurale.


Lëvizje Tool dhe derdh një gotë vodka. Mix gjithë përbërësit dhe të vënë në një banjë me ujë të ligështohen. Merrni ilaç me stomak bosh në mëngjes para mëngjes, drekë dhe kohën e gjumit dy lugë. Kjo do të thotë që ju duhet të trajtohen nga gjashtë muaj deri në një vit, në varësi të se sa larg sëmundje ka depërtuar në mushkëri. Shtrydh një gotë me lëng të freskët të karrota, panxhar dhe me oreks. Në këtë përzierje, shtoni një gotë me mjaltë hikërror. Plotësoni mjet në shishe fort zakuporte Zara dhe më thellë në tokë për 13 ditë. Atëherë hiqni shishe dhe pini një ilaç filxhan çerek para ngrënies. Zagotovte në Leonurus rrjedh dhe gjethet e barit, dhe çikore - lule.

Motherwort dhe çikore rrënjë tuberkulozi pini këtë çaj si një masë parandaluese 2 muaj, disa gota në ditë. * Pas çdo vakt për të ngrënë një e verdhë veze pule e vezë të freskëta në shtëpi, duke pirë lëng limoni lugë gjelle. Tre lugë kone verr valoj një gjysmë litër ujë të valë. Vlim 20 minuta në ngrohje të ulët. Pastaj derdh ujë të valë për fondet e vëllimit origjinale. Merrni me stomak bosh dy lugë çdo 04:00. Pranimi i fundit në kohën e gjumit. Oats ose drithëra elb mbushur pan të tretën. Një tjetër i tretë i pan derdh qumështin e lopës freskët të bërë në shtëpi-së.

Shto një sallo filxhan çerek (mish derri yndyrë brenda). Enët mbyllni kapakun dhe për të hequr furrë. Tomita deri grurit nuk është pjekur mirë butë. Vazhdimisht mbushëse qumështin dhe ju merrni një shërim trashë të lëngshme. Gati supë oats tuberkulozi pini një gotë 3 herë në ditë. * Muzik 400 g gjethe të freskëta të aloe pesë vjet. Më vete, shkrihet në të ndryshme emaluar sallo pan 400g dhe të njëjtën gjalpë bujqësisë natyrore. Dërgo yndyrat në furrë, pour atë në gjalpë i shkrirë, shtoni 400 gram mjaltë të errët dhe të copëtuar aloe fletë. Ndiqni rend! Llokoçis përzierje dhe të lënë të ziej në furrë.

Pastaj menjëherë të hiqni përzierje nga të nxehtit. Në ilaç që rezulton gradualisht Vendos 250 g kakao pluhur dhe përzierje mirë përsëri. Nga atje dhe të marrë me stomak bosh në mëngjes, duke pirë një gjysmë gotë qumësht të ngrohtë zier. Nëse është e mundur, përdorni qumësht të freskët. Medicines Aloe tuberkulozi hani para se të darkë lugë çaji, larë poshtë me qumësht. Nëse trajtimi është bërë rregullisht, së shpejti do të ndjeni përmirësim. * Hidh 100g e Wort barishte të thata Shën Gjonit një gjysmë litër ujë të vluar dhe kuzhinier për gjysmë ore në një enë të mbyllur në temperaturë të vogël. Përfundojë enët me supë dhe le të ulen për një orë në një vend të ngrohtë.

Ftohtë dhe të shtoni lëngun e mishit, 500 g të lë grimcuar e pesë aloe mjaltë të lëngshme dhe verë të thatë të bardhë. Hiq ilaç në një vend të ftohtë të errët për 10 ditë. Periodikisht shkundur mjekësi
. Pastaj tendosje dhe të marrë një lugë çaji të drogës çdo orë gjatë javës. Atëherë çdo 3:00 lugë gjelle.
Trajtimi vazhdoi muaj, pastaj të bëjë një pushim për dhjetë ditë, dhe pastaj të përsëritur atë nëse është e nevojshme. Duke u përpjekur të marrin veten, ju duhet të kuptoni se trajtimi i njerëzve nga tuberkulozi pulmonar të përbëhet jo vetëm të përgatitur të pranojnë infusions dhe decoctions.

Gjatë trajtimit të ndiqni domosdoshmërisht kursyer dietë dhe të shpenzojnë një procedurë të përgjithshme pastroj trup. Të përfshijnë në dietën tuaj të përditshme më shumë produkte të qumështit, fruta të freskëta dhe perime. Mos harroni të njohur që nga të vërtetat e fëmijërisë: Ndiqni pastërtinë e dhomës ku ju jetoni (shpesh hedh, larë në dysheme). Pas shëtitjet dhe vizitat në vendet e tubimeve, sidomos kur transportin publik dhe me siguri para se të hahet - Lani duart shpesh me sapun. Pastaj, të marrë masa parandaluese dhe i gatuar duart drogë e tyre për trajtimin e tuberkulozit pulmonar duhet të ndihmojë në parandalimin e sëmundjes dhe për të mbajtur atë off.

Cheers! Svetlana,