Mjetet juridike popullore për trajtimin e enëve të gjakut


Enët e gjakut janë autostrada konsideruar në njerëzit. Ato ndihmojnë në të gjitha qelizat dhe organet vijnë ushqyesve dhe oksigjen. Në sëmundjet e mureve të enëve të gjakut janë të dhëna në yndyrë-si substancë e tyre, ata janë të mbuluara nga ind lidhës që ndërpreu mbi kohë dhe enët e gjakut bëhet i brishtë dhe i brishtë. Në vend të thyerje formuar plagë, ka një mpiksje të gjakut dhe gjak pushon të rrjedhë në kanalin e ngushtuar. Le të flasim sot për simptomat dhe konsiderojnë që trajtimi mjetet juridike enët popullore mjekësi na ofron. Simptomat e sëmundjes Nëse ju mbeteni i trullosur shpesh shfaq shkurtër e fryma dhe zemrës palpitations, ndryshim i papritur në pozitën e trupit errëson sytë, në mëngjes ju ndjeni dobësi, dhe në mes të ditës ndiheni i përgjumur, ju e dini se çfarë ju duhet të bëni anijet e tyre.


Pas disfatës së tyre, mund të çojë në krizë zemre, goditje, trombozë, dështimi i veshkave dhe sëmundjeve të tjera të rënda të organeve të brendshme. Për të shmangur pasojat e tilla tragjike të gëzojnë një sëmundje parandalues, ndiqni dietën dhe praktikojnë një mënyrë jetese të shëndetshme. Trajtim Fresh gjalpë hudhër Në mjekët popullorë trajtojnë mjetet juridike shumë të popullarizuara vaskulare popullore sëmundje me hudhër. Tërësisht pure në një mortajë apo kaloni nëpër kokë gropë të pastër të freskët të hudhër dhe derdh një gotë me naftë bruto. Llokoçis, derdh në një shishe të errët dhe tape fort plug qafën.


Insistojnë gjalpë në frigorifer për një ditë, pastaj të marrë atë në një lugë çaji me të njëjtën sasi e lëng limoni të freskët. Procedura kryhet për tre muaj, tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Tretësirë ​​e hudhër Tërësisht kryesoj copëtuar peeled hudhër të freskët dhe derdh një gjysmë gotë slurry alkoolit. Insistojnë në një shishe qelqi ose një kavanoz të mbyllur në frigorifer për 10 ditë ose bodrum. Pastaj tendosje infuzion nëpërmjet një sitë dhe të marrë disa pika në një lugë çaji me ujë të valë tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Pastrimi anije me qumësht dhe limon Çdo pije në mëngjes në një stomak bosh, një e treta e një litër qumësht të freskët, dhe gjysmë ore më vonë, pini lëng i një limoni.

Përsëriteni në mesditë dhe në kohën e gjumit. Kur pastrimi në këtë mënyrë, dy javë ngrënë vetëm ushqim vegjetarian. Pastrimi anije dhe çaj i fortë me qumësht Hidh një gotë me qumësht (rreth një e pesta e totalit), shtoni çaj të freskët dhe shumë të fortë. Pini këtë pije çdo 02:00. Mbani në mend se në këtë kohë asgjë më shumë për të pirë dhe nuk ha. Kursi i trajtimit të 2 - 3 ditë. Nëse është e nevojshme, ju mund të përballojë vetëm një darkë të lehta, por jo më vonë se 17 orë. Bari per trajtimin e vaskulare Për enët boshe zagotovte rrjedhin dhe lë surepky. 1 tbsp. l. bimët pluhur të lënë për gjysmë ore per filxhan me ujë të valë.

Merrni krijoj 1/3 filxhan tri herë në ditë dhe rrepë të egra lehtësimin e lodhur tuaj, normalizes gjumë. Një vaskulare shëndetshme douches. Pra, nëse ju keni një zemër të shëndetshme, alternativ me ujë të ftohtë të ngrohtë për 10-15 minuta, përfundoi derdhje dush të ftohtë. Gjithashtu mbani në mend se anijet nuk e pëlqen ushqime të ëmbël dhe niseshte. Prandaj, kufiri maksimal ngrënë djathë yndyrë vilë, gjalpë, suxhuk, rrotullon gjalpë dhe mish i pjekur në skarë. Pije kafe i dobët dhe rrethi jashtë në të gjitha! Kjo pije mirë minojë sistemin e enëve të gjakut, sepse ajo përmban një droge. Diversifikuar sallatë tuaj menu freskët që të shtoj vaj ulliri.

Lean në agrume, zarzavate, hani karrota, lakër, bizele dhe bishtajore të tjera, oriz dhe mollë. Në ushqimin e gatshëm të shtoni krunde. Hani racione të vogla, por të paktën 5-6 herë në ditë. Për të ruajtur enët e gjakut të shëndetshme duhet të organizoni ditë agjërimi, një herë në javë. Këto ditë, pini një zierje e hips dhe manaferrat murriz dhe gjethet e rrush pa fara e zezë. Mos harroni se çdo problem në enët e gjakut mund të shkaktojë sëmundje serioze dhe probleme shëndetësore. Edhe pse është e vështirë për të mbajtur enët e gjakut të shëndetshme, por ende e mundur. Përdoreni këtë trajtim vetëm e provuar për njerëzit anijeve.

Dhe paç fat! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!