Mjetet juridike popullore për trajtimin e otitis


Inflamacioni i veshit - otitis mund të rezultojë nga sëmundje infektive, pas pësimit të gripit, infeksioneve respiratore akute, fyt i lënduar dhe sëmundje të tjera; bakteret nasofaringeal mund të hyjë në veshin dhe të shkaktojë inflamacion. Kur otitis sëmundje ndjerë jerking dhimbje në inflamacion. Ndjesi të dhimbshme janë shumë të forta dhe madje mund të rritet temperatura. Prekur veçanërisht nga inflamacion dhe dhimbje në fëmijët e veshit. Nëse ju ose simptomat fëmija juaj të zhvilluara dhe menjëherë të konsultohet një specialist nuk është e mundur, përdorni mjetet juridike popullore për trajtimin e otitis media. Kur sëmundja otitis, veshi i lënduar duhet të jetë e ngrohtë.

Kjo mund të ndihmojnë ngrohja pako ose nxehtësi të thatë në formën e një llamba blu. Dhe për trajtimin e otitis përgatisë një nga mjetet juridike popullore. * Hidh dy lugë të thata xhami herbs nenexhik e vodka. Insistojnë javë drejt. Pastaj filtër infuzion. Fut një vesh i lënduar bie në 3 infuzione çdo 3 orë gjatë javës. Grease lëng rodhe të freskëta kanalin e veshit, të zier derisa të trasha. Për ta bërë këtë, lëng i freskët rodhe të freskëta të sjellë një çiban, vënë në furrë dhe Tomita për ngrohje të ulët deri lëng trashet. Përgatitur të mbajtur lëng në frigorifer, por të ngrohtë deri para përdorimit.


Lëng Grease kanalit të veshit duke përdorur këtë metodë popullore e trajtimit të otitis media disa herë në ditë. Nga rruga, kjo procedurë është tolerohet mirë edhe fëmijët. * Kur sëmundja otitis ekspertët e mjekësisë tradicionale rekomandojnë të hahet Propolisi. Mundohuni të përtyp topin Propolisi, e cila peshon rreth 2 gram gjatë ditës, dhe 1 gram pluhur Propolisi shtuar për ushqim. Para se të shkojnë në shtrat, i varrosur në dy veshët 1 pikë 5% tretësirë ​​Propolisi. Trajtimi për më shumë se dy javë. Propolisi ndihmon në lehtësimin inflamacion, veshit të ngrohtë brenda, lehtësimin e dhimbjeve. Mbani në mend se otitis sëmundje, një nevojë urgjente për të filluar një trajtim për të parandaluar ndërlikimet e mundshme.

Prandaj, sa më shpejt që të jetë e mundur të përfundojë trajtimin e otitis mënyra popullore dhe kontaktoni mjekun tuaj! Cheers! Alexander,