Mjetet juridike popullore për trajtimin e demodicosis


Shumë i njohur është sëmundje shumë e pakëndshme - demodicosis. Populli i quajtur sëmundje - mite nënlëkurës. Puçrra është një parazit mikroskopik mite, mbështetja e të cilit është më të rriturit. Ai jeton në gojët e follicles flokët dhe gjëndra dhjamor, zakonisht mbi lëkurën e qepallat dhe rajon nasolabial. Në njerëz të shëndetshëm, numri i kopjeve të saj është i kufizuar. Por në imunitetin më të ulët për shkak të stresit, shtatzënisë dhe në disa sëmundjeve ajo fillon të shumohen dhe masivisht mbroj veten. Në sëmundje Demodex, fytyra e pacientit i mbuluar me plagë dhe ulcerat, qëndron skuqje të lëkurës, nuk është lëkurë dhe kruarje ndodh.

Kruhet mund të mos jetë e përhershme dhe të shfaqet pas larjes me ujë të ftohtë ose përdorimit të tonics. Në sëmundje të avancuar, qerpikët dhe vetullat në rënie. Kjo sëmundje mund të rrënojat edhe duket më dashamirës. Në mënyrë tipike, sëmundje është e vështirë për të trajtuar. Pas shërimit, kthime mbrapa shpesh ndodhin sëmundje, sëmundje kthehet përsëri dhe përsëri. Në këtë rast, një trajtim i mundur efektiv i mjeteve juridike popullore demodicosis për të ndihmuar kuruar qindarkën plotësisht nënlëkurës. Për ta bërë këtë, të mbledhur lule të freskëta të tansy dhe pelin. Tërësisht shpëlarje dhe kullimin e tyre. Pastaj pres përbërësit e një lule në një gjendje të slurry.


Hidh përzierje të nxehtë yndyrë shkrirë e deshve të përzierë jashtë si një krem. Tani vënë në masë rezulton në banja ujore dhe Tomita në ngrohje të ulët për 15 minuta. Prisni derisa përzierje është e ftohtë, dhe të filtruar atë nëpërmjet disa shtresa të napë. Përzjerë Aplikoni për të pastruar fytyrën dhe për të mbajtur për 1-2 orë. Atëherë hiqni pecetë përzierje. Përgatitur krem ​​mbani në frigorifer. Pasi të keni hequr rroba krem, fshij lëkurën me tretësirë ​​e mustaqe të arta ose tretësirë ​​të celandine (blerë në barnatore). Së bashku me procedurat e përshkruara të marrë një përzierje e bimëve copëtuar në shtetin e pluhur miskut, karafil dhe pelin.

Llokoçis marra herbs të thata në mënyrë të barabartë, pres ato në pluhur dhe të marrë lugë ëmbëlsirë në mëngjes në një stomak bosh. Larë poshtë me celandine ekstrakt. Për të përgatitur derdh një lugë gjelle e bimëve filxhan celandine ujë të valë dhe të lënë gjatë natës. Në tendosje në mëngjes. Mbetet dyqan infuzion në frigorifer. Kalojnë dy trajtime demodicosis persona mjetet juridike popullore për tri javë secili. Zakonisht sëmundja atëherë nuk mërzit më. Megjithatë, në qoftë se herë pas here pustules të shfaqet përsëri dhe përsëri në krem ​​mbetur me sherebelës dhe myshkut të shtoni pesë tableta ngjyhet dhe njëpasnjëshëm trihopola.

Përzierje e tyre me yndyrat dhe lyej skuqje të lëkurës. Pas këtij trajtimi sëmundje nuk ka kthyer! Gjatë trajtimit të demodicosis mos harroni të ndryshoni pillowcase përditshme mbi jastëk dhe peshqir, ose proprasovuyte hekur e tyre të nxehtë! Që ju thashë, dhe si për të trajtuar demodicosis mjetet juridike popullore.
Cheers! Svetlana,