Mjetet juridike popullore për trajtimin e kërpudhat gozhdë


Nail kërpudhat është e lehtë për të marrë veten në publik. Edhe me higjienën më të kujdesshëm personale të infektuar me kërpudhat vetëm - kontakt të mjaftueshëm me objektet e kontaminuara ose duart dridhen me personin e sëmurë. Sëmundjet fungale të rrezikshme nga fakti se është i vështirë dhe mund të përsëritet shërohet deri në fund të marrjes formë kronike. Shumë njerëz përdorin mjetet juridike popullore trajtimin e kërpudhat në thonjtë përkundër asaj që mjekët nuk e quaj të bëjë përpjekje të pavarura për të hequr qafe të sëmundjes. Ndërkohë, mjetet juridike popullore provuar me sukses efikasitetin e saj dhe vazhdojnë të jenë të njohura të masave.

Nëse ju jeni qëndrim skeptik ndaj përdorimit të fondeve në dispozicion në kabinetin e mjekësisë në shtëpi për të trajtuar kërpudhat gozhdë, lexoni pastaj recetave të mëposhtme. Për starters, ju mund të përdorni jod zakonshme. Ata shpenzojnë një trajtim mjaft gozhdë çdo ditë për dy ose tre. Dhe në disa ditë do të jetë një ndjesi djegie në pjatë gozhdë. Është ndjenjë normale e tolerant dhe nuk shkaktojnë dhimbje të forta. Djegia e tillë tregon se trajtimi i dha rezultatin e pritur. Një tjetër mjet që është përdorur me sukses për shumë vite për të trajtuar kërpudhat gozhdë - është Propolisi. Propolisi bëjnë kompresa dhe FA SHAT, aplikimin e tyre në thonjtë e infektuar.


Me trajtim të tillë mund të përfundojë shkëputje të pjatë gozhdë e vjetër, por mos u bëni merak, në vend të saj do të rritet një të re dhe të shëndetshme. Ilaç gjerësisht popullor popullore për trajtimin e thonjve fungale Kombucha. Ajo është përdorur si një kompresë. On top që imponojnë polietileni, fix ose veshur me një fashë mbi çorapë të tij këmbë. Kjo paketë është bërë më i mirë gjatë natës dhe në thonjtë e mëngjesit të trajtohet me një zgjidhje e sapun dhe yndyrat jod. Mbani në mend se Kombucha mund të shkaktojë dhimbje, kështu që kjo popullor kërpudhat gozhdë trajtim nuk i përshtatet të gjithë. Nga ana tjetër, ajo është e shpejtë dhe në mënyrë efektive eliminon kërpudhat bezdisshëm pas 5 - 10 seanca.

Për trajtimin e kërpudhat gozhdë mund të përdoren Rowan lë. Ata kanë nevojë fshij freskët të mirë, bluaj, vihet në fashë garzë përgatitur si një slurry dhe fix pllaka e prekura gozhdë për disa orë. Pastaj e lë të ndryshojë në të freskëta. Gjithashtu pomade shumë mirë bërë nga vezëve me shtimin e dimethyl medikamentit. Në përzierje është shtuar vaj perimesh uthull dhe përzierje tërësisht. Mjet që rezulton duhet të rubbed intensivisht në pjatë gozhdë, pastaj të përfundojë duart dhe këmbët në përfundojë plastike. Një efekt specifik serrë, e ndjekur nga poret fungale kolapsit.

Këmbë dhe duart me kërpudhat gozhdë është e dobishme për të bërë onions zhvishem supë vaske, barishte Shën Gjonit Wort, yarrow, qumështore, dhe me shtimin e kripë deti. Në të tilla një dush duhet të vendosen thonjtë për 20-30 minuta çdo ditë. Por ajo është shumë më e lehtë për të trajtuar kërpudhat gozhdë në shtëpi - duke përdorur tabaka me uthull. Për këtë rozmishuyetsya e uthull në një gotë me ujë të ngrohtë. Ajo zhytur dorën ose këmbën në disa minuta. Pengesë i saj i vetëm është që pas lëkurës uthull ekspozimit e duart dhe këmbët ohrubevaet fort dhe yndyrë. Sepse banjë uthull më të përshtatshme për burrat.

Dhe mbani mend, dikur sëmundje shërohet mund të bëjë atë përsëri nëse ju do të ndiqni higjienë themelore, nuk e mbajnë pastërtinë e trupit të tij dhe përdorimit në vende publike artikuj shtëpiake të zakonshme. Ludmila,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!