Mjetet juridike popullore për trajtimin e artritit


artrit quajtur procesin inflamator që ndodh në të përbashkët. Simptomat e saj përfshijnë dhimbje të përbashkët në pjesën tjetër dhe në lëvizje, ënjtje, skuqje, të cilat mund të jenë të shoqëruar nga ethet. Artrit infektive ndikon joints më të mëdha, kështu që nuk është një burim i vetëm i ndezjes. Trajtimi i sëmundjes përfshin medikamente dhe fizioterapi. Në kohën e duhur për të filluar trajtimin rrit shanset e suksesit. E rëndësi të madhe është që të zgjedh dietë. Me dietën e përditshme duhet të përjashtojë mish dhe yndyrë, reduktojnë ushqime të pasura me niseshte.

Është e rekomanduar konsumin e frutave dhe perimeve. Shmangni hipotermi. Për trajtimin e artritit mund të përdoret për vite provuar ilaçe tradicionale. Kjo është arsyeja pse ne flasim sot për artrit mjetet juridike trajtim popullore kundër tij, Mjetet juridike popullore për trajtimin e artritit -Mbushur Oats e gjelbër dyshek kashte dhe fle në të. Kjo do të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve të përbashkët. Bath -Pryhotuyte me sanë. Për ta bërë këtë, vlim rreth një kilogram e sanë rënkuar në tre litra ujë të paktën një orë. Hidh lëng tensionuar në banjo dhe të bëjë hay në qese dhe të dërguar të njëjtin drejtim. Pacienti duhet të ulem në këtë banjë gjysmë ore, mundësisht dush me material hermetik mbuluar (përveç kokës).


Procedura është e rekomanduar për të përsëritur çdo ditë të tjera të paktën 15 herë. -Të Treat nyjeve artrit mund edhe të përgatisë një dush me lë thupër apo hala. Për këtë mbushur lë qese kanavacë apo hala (pound do të mjaftojë) dhe vlim atë për gjysmë ore për të nëntë litra ujë. Skema banje është e njëjtë si në recetë e mëparshme. Këto përbërës mund të përdoret për fasha lokale. Vendos gjethe të freskëta apo hala pishe rreth vend të lënduar dhe të përfundojë polietileni. Përfundojë kat. Pasi lëndët e para do të jetë i lagësht, hiqni atë dhe të mbyllë shall zonën e prekur. Ajo duhet të përsëritet çdo ditë për të 40 herë. -Nahriyte Tigan kimik ose furrë rërë zakonshme të detit.

Pastaj zsypte atë në një qese prej liri dhe të bashkangjisë në vend lënduar. Në këtë kohë, ajo është e rekomanduar ukutatysya në një batanije. Sand duhet mbajtur cool e tij. Përsëriteni 20-30 herë. Way -Vidminnym të merren me artrit kanë stings bee. Insekt aplikuar në vend lënduar për aq kohë sa ajo nuk kafshoj. Bee helm jep efekt të shpejtë terapeutik, por mund të kundërindikuar në disa raste.
Është e rekomanduar që të konsultoheni me një specialist para se të procedurës. Përsëriteni kjo vlen çdo ditë për të paktën një muaj. -Nëse Ju rrënuar nga dhimbje të forta - të përgatisë krem, përzierje një kile gjalpë të freskët me 250 gram buds thupër.

Përzierje duhet të bëjë një enë balte fort dhe vënë në një ditë të ngrohtë në furrë. Pastaj kaloni krem ​​nëpërmjet një sitë, duke shtuar atë kamfor 5g pluhur. Ju mund të ruajë në një vend të errët dhe të ftohtë. -Sche Një pomade opsion është një përzierje e 50 gram mustardë thatë, 50 gram kamfor dhe 10 gram alkool. Ju duhet me kujdes Mix përbërësit deri sa të shkrihet, pastaj shtoni gjashtë vezë me predha të bardhë. Gatuaj përzierje deri në gjendje të qetë për të imponuar mbi zonën e prekur për një çerek ore, pastaj pije me ujë. Gjatë natës, ju mund të përdorni këtë mjet disa herë. Nivelet -Zmishayte të acidit formik (ose milingonat jetojnë) dhe vaj ulliri.

Lini një vend të errët për njëzet ditë për infuzion dhe pastaj fshij në spote lënduar. -Sprobuyte Përdorni mjetet e vjetra të trajtimit të bletarëve artrit. Hidh një gotë me bletët litër vodka dhe të lënë për dy javë për infuzion. Yndyrat nyje dhimbshme asnjë yndyrë të kafshëve, pastaj aplikoni leckë të lartë natyror zhytur në tretësirë. Kati përfundojë material i dendur dhe rroba leshi. -Rozitrit Lugë çaji gjalpë bodyaga. Përzierje rezultuar fshij mbrëmje në zonën e prekur. Kati Përfundojë një leckë të ngrohtë. Nëse dhimbja nuk ka lënë - ajo është e rekomanduar për të përsëritur procedurën në javë. -Përdorimi Lëng i zi rrepkë, përzierje 1,5 gota me lëng me një gotë mjaltë, një lugë gjelle kripë dhe njëqind gram vodka.

Tërësisht përzierje dhe e përdorin për fërkim. -Pryhotuyte Mbledhja e pjesëve të barabarta të rrënjët dhe gjethet e acaroj, lule të egra rozmarinë, rrënjët mjedër pyjeve, sabelnyka dhe mashtrim, lule elderberry dhe Arnica. Hidh një lugë gjelle e grirë të para dy gota me ujë të valë dhe të lënë të mbush në 08:00. Infuzion tendosura është e rekomanduar për të marrë një lugë çaji të çdo 02:00. Tretësirë ​​-Pryhotuyte e luleradhiqe, bay lule qelqi gotë vodka. Insistojnë dy javë në një vend të errët dhe të ftohtë, pastaj të përdorni një fërkim. Pas aplikimit joints gjurmë rekomanduar liri përfundojë. Zierje -Përdorimi i rrënjë rodhe.

Plotësoni copëtuar lëndëve të para filxhan ujë të valë 15hr, vlim një çerek orë në ngrohje të ulët dhe e vendosi atë mënjanë për njëzet minuta për infuzion. Supë të tendosura është e rekomanduar për të marrë një lugë gjelle tri deri katër herë në ditë. -Podribnit Lule jargavan dhe gjethet dhe derdh një filxhan çerek prej qelqi të para të vodka. Le të qëndrojë për dy javë dhe për të marrë 50 pika tri herë në ditë. Trajtimi i joints artrit mjeteve juridike popullore është e mundur që të përdorin së bashku me barërat të përshkruara nga mjeku juaj. Ata gjithashtu mund të përdoret në mënyrë të pavarur për parandalimin e kësaj sëmundjeje. Por nëse pyetja është, atëherë, askush nuk pengon për të konsultuar një punonjës të kujdesit shëndetësor dhe vetëm më pas për të vepruar.

Catherine