Mjetet juridike popullore për trajtimin e adenoids te fëmijët


Pamja e adenoids në fëmijët kryesisht për shkak të gjendjes së tyre psiko-emocional. Fëmija është shumë e ndjeshme për zhgënjim dhe pasiguri në jetën e prindërve dhe mungesës së vëmendjes. Atëherë fëmija është duke u përpjekur për të tërhequr vëmendjen e të rriturve antics të paparashikueshme ose tumoreve. Besohet se të ftohtë - lotët e brendshme dhe fyerje. Sa më shumë që të marrë vepër, më shpesh inflamacion në nasopharynx. Për shkak të inflamacion i shpeshtë fillon të rritet indeve formuar adenoids dhe ata kanë për të hequr dhe shpesh kirurgjike. Ka një shumëllojshmëri të recetave për trajtimin e adenoids tek fëmijët. Por unë dua të tërheq vëmendjen tuaj për të tre mjetet juridike popullore për të trajtuar adenoids në fëmijët me aplikimin e duhur dhe të saktë që ju të merrni rezultate të pa stres të panevojshëm.

Adenoids pazakonta trajtimit te fëmijët në shtëpi. Ujin e detit . Në prani të adenoids, të fillojë për të larë hundën e foshnjës me një zgjidhje e kripë deti dhe jod. Për ta bërë atë të dalë në një lugë çaji kripë deti 3 pika jod. Pas 1-2 minutash kripë zgjidhje në një gotë me ujë të ngrohtë zier. Jodi duhet të pikoj në kripë. Nëse ju shtoni atë direkt në ujë, ajo shpejt avulluar dhe përqendrimi i saj në ujë është më pak se që kërkohet për trajtim. Disa prindër tërheq mukozë nga hunda "dardhë". Megjithatë, kjo metodë mund të ndodhë neglizhencën e mukusit në haymorovi sinus dhe inflamacion mund të përkeqësohet.


Pra, përsëri në recetë tonë. Zakapayte në çdo vrimë hunde një tubth përgatitur kripur, dhe le të ecin fëmijën tuaj. Pastaj mukusit rrjedhë jashtë së bashku me zgjidhje vetë. Përsëriteni trajtimin e adenoids në fëmijët me ujë të detit dy herë. Tani që Mukoza e hundës ishte i pastër, është e nevojshme për të vënë të drogës. Panxhar në trajtimin e adenoids te fëmijët . Fshij në një pjesë të vogël të freskëta të para panxhar integruar të kuqe - 1 tbsp. lugë. Shtrydh lëng përmes një copë napë. Ju vijnë jashtë në lidhje me një lugë çaji lëng. Holluar lëng të përzier me ujë dhe zakapayte në çdo vrimë hunde 2-3 pika lëng holluar.

Procedura kryhet 2-3 herë në ditë për dy javë. Çdo herë që të përgatisë një grumbull të ri të lëng. Shitore në frigorifer mbetet i pamundur, për shkak të këtij lëng do të humbasin vlerën e saj. Në dy javët e ardhshme në vend të lëng panxhar do të përdorë zgjidhje mumje e adenoids. Mumiyo . Në mumje mbrëmje një tabletë derdh 30 ml ujë të valë. Në mëngjes të filluar trajtimin. Pas larjes në hundë me solucion fiziologjik, fëmijës zakapayte në çdo vrimë hunde 3-5 pika të mumje.
Mumiyo trajtimi i adenoids përdoret 3 herë në ditë, kështu që edhe kuzhinier për të paktën tre servings. Në trajtimin e përshkruar e përqendrimit adenoids e mikrobeve që e mbështesin inflamacion ulur ndjeshëm.

Rritja e indit limfoid ul dhe fëmija fillon të shërohen. Në trajtimet e sjelljes nevojë për të rivendosur mukozën nazale . Që nga ajo është i përflakur, ajo zakonisht nuk është e mjaftueshme vajosje. Për gatim, derdh një gotë me pluhur, ulliri ose vaj misri. Vendos gjalpë në 9 lule kumak, kumak, nenexhik dhe urtë. Vendi enë e gjalpë në një banjë me ujë dhe për të mbajtur për ngrohje të ulët për 40-50 minuta. Atëherë naftës është e ftohtë, i hedh një tas me syze të errëta. Do të thotë një fëmijë varrosur 2-3 pika në secilën vrimë hunde 2-3 herë në ditë, të paktën një muaj. Gjatë trajtimit, fëmija juaj, mos harroni se ndonjëherë të ftohtë - kjo është lloj i një kërkese për mbrojtje dhe vëmendje.

Pra, shpesh shprehin pafuqisë e tyre të fëmijëve. Pra, gjëja më e rëndësishme në jetën e tyre - kjo është dashuri, vëmendje, kujdes dhe durim, dhe nuk e shihni, dhe trajtimi i adenoids në fëmijët e mjeteve juridike popullore nuk është e vërtetë ... Por ti je sëmundje të fortë së bashku dhe ju jeni në gjendje për të mundur atë. Tërheqje sëmundje, dhe pastaj të shkojnë përgjithmonë! Cheers!