Mjetet juridike popullore për dendësinë e flokëve dhe Bukuria


Çdo grua, në çdo moshë, dëshiron të ketë shkëlqim, flokët e butë që është e lehtë për të hyrë në një hairstyle në modë. Mënyrë kjo nuk është e vështirë nëse duhet të kujdeset për flokët, bëni një masazh i veçantë kokës dhe të aplikojnë mjetet juridike popullore për bukurinë dhe dendësia e flokëve. Jeta e flokut tonë, pamjen dhe shëndetin e tyre varet nga struktura e rrënjëve të tyre. Jeta më e rëndësishme proceset që ndodhin brenda tyre, dhe jo në sipërfaqe. Në llambë e flokëve prodhon qeliza të reja të rinj, që pastaj të bëhet substancë orohovevshym proteinë që flokët. Çdo flokëve është në një substancë të quajtur tru se korja lartë i mbuluar me një me brirë, mbi të cilën imponuar peshore keratin, gati si dhe të vendosura në çati propozoj.

Në rast se keratin ekspozuar ndaj ndikimeve negative të jashtme (diell, ujë të kripur dhe nxori i përhershëm apo të kujdesit të varfër), flokët bëhet i brishtë, i thatë me këshilla whipped. Për shëndetin, bukurinë dhe flokët dendësia vazhdoi më gjatë të përdorur mjetet juridike popullore dhe këshilla: Për pastrimin, përdorni flokët shampo neutrale. Shmangni shampoos me ngjyra të ndezura me otdushkoy shprehur fort. Gjithashtu provoni duke përdorur një mjet efektiv për pastrimin e flokëve me vezë e verdhë veze. Beat tre verdhat e vezëve nga të freskëta, vezët e papërpunuara dhe një lugë çaji sode buke.


Kjo përzierje fshij kokën dhe të kokës për 2-3 minuta. Pastaj shpëlaj flokët me ujë të pastër dhe shpëlarje zierje e kamomil dhe karamele mente. * Në qoftë se ju përdorni shampo, ajo është mirë të përdorni fëmijët dhe tërësisht të larë dhe pije flokët. * Shmangni krehje e flokëve lagësht dhe furçë të lagur shumë të butë. Keep up krehër tuaj. Të jetë i sigurt për të larë atë një herë në javë me ujë të nxehtë duke përdorur sapun tar. Periodikisht, një herë apo dy herë në muaj, kalojnë një procedurë flokët shërim me vaj rodhe, vaj jojoba ose gruri. Aplikoni këto mjete dhe me kujdes fshij në flokët e kokës.

Tie kokën me një peshqir dhe të lënë maskë në për 20 minuta. Pastaj lani ato dhe pije zierje bimor e kamomil ose hithër. * Përgatitja e një ilaç të mrekullueshëm në shtëpi - një maskë të veçantë. Për gatim, përzierje në një gotë vezë të papërpunuara verdhë veze, një lugë çaji mjaltë, një lugë gjelle pluhur ose vaj rodhe, lëng frutash e një llambë dhe dy teaspoons e baby shampo. Të gjitha përzierje mirë dhe fshij në rrënjët e flokëve. Vënë kokën në një dush kapak plastike dhe maskë mbajnë të paktën dy orë. Pastaj bëni maskë shkumë nën një rrymë e ujë të ngrohtë dhe pije.

Shpëlarje zierje e bimëve. * Pas larë flokët tuaj, aplikoni ato për një mjet të veçantë për të forcuar rrënjët, rritjen dhe të shkëlqejë.
Për ta bërë këtë, përzierje së bashku dy lugë lëng limoni, një filxhan çaj të fortë brewed jeshil (tendosje çaj) dhe 30 gram vodka. Dërgo strukturë të qëndrojë për 15-20 minuta dhe vetëm thith flokët e larë copiously lagësht. Mos e fshij! * Për ushqim, zbutjen dhe elasticitetin, të përgatisë dhe të vënë mbi kokën e një depo. Rub integruar peeled qepë madhësi të mesme, shtoni dy lugë vaj pluhur, një lugë çaji të zgjidhje naftës së vitaminës "D" dhe një lugë çaji vodka.

Rub përbërjen gatuar terapeutik në lëkurë e kokës dhe flokët, të përfundojë kokën me një peshqir dhe të mbajë 02:00. Pastaj pije me ujë. * Përfitim i vërtetë për flokët të shëndoshë - furçë të përditshme masazh për disa minuta. Brush dhe rrit qarkullimin e gjakut të kokës dhe stimulon rritjen e tyre. Fillimi krehje e flokëve nga qafë të ballit, pastaj në të gjitha drejtimet. Pas kësaj procedure është lodhje dhe dhimbje koke. Nëse flokët tuaj është strukturë me vaj, mos e bëni këtë masazh shpesh, sepse kur krehje furçë, yndyrë yndyrat nga lëkura është transferuar në to. * Marrë pjesë në një berber në muajt në rritje.

Pas prerjes në ato ditë, flokët rriten më shpejt. Ate prerë ata në dritë të hënës në ulje, ata rriten ngadalë. Edhe ditë të javës, në të cilën ne të prerë, ndikon jo vetëm flokët, por humor tonë. Gjithashtu të blerë në dyqan djegës pesë pjekur piper. Nëse ju blini një shtëpi të thjeshtë, speca të nxehtë nga kopshti, vetëm dy speca të mëdha. Më i ulët prerë në disa copa piper në një shishe vodka. Mbyllni kapakun fort dhe të lënë për dy javë. Ky infuzion lyej rrënjët e flokëve, çdo herë nga 01:00 deri shampooing, brenda një muaji. Pastaj fshij 2-3 herë në muaj. Keep up flokët, t'i lash si ndotja, përdorimi i mjeteve juridike popullore për të kujdesit, të ushqyerit dhe rritjen ekonomike.

Shtoni në dietën tuaj të zakonshme të perimeve më të freskëta, fruta dhe manaferrat. Hani më shumë zarzavate dhe e tërë-kokërr bukë dashuri. Ai përmban shumë vitamina për densitet, shëndetin dhe flokët bukuri. Për kujdes të flokëve tuaj duhet të ju falenderoj. Dhe ju mund të lehtë dhe me kënaqësi mund të vë ato në një hairstyle në modë ju do të vini re rreth, miqtë dhe, natyrisht, një për të cilët ju kam provuar! Le bukurinë tuaj sekret dhe dendësia e flokëve shumë se një herë do t'ju sjellë sukses! Të jetë i shëndetshëm, i bukur dhe i lumtur! Svetlana,