Mjetet juridike popullore për dhimbje dhëmbi në shtëpi


Secili prej nesh e ka njohur që nga fëmijëria se dhëmbët duhet të pastrohen. Dhe, kur është e mundur, ne përpiqemi që të ndjekin këtë rregull, edhe pse disa kujdes i kufizuar mëngjes. Por është e këshillueshme që të lahen dhëmbët pas çdo ushqimi të paktën dy herë në ditë. Përveç mosrespektimit të kësaj rregulle, shëndetin e dhëmbëve tanë të ndikojnë shumë faktorë të tjerë, duke përfshirë ëmbëlsirat, miell të rafinuar. Si rezultat i smalt dhëmbit nga pak, por është shkatërruar dhe ka prishjen e dhëmbëve. Dhe me vjen nje dhimbje dhëmbi padurueshme. Në rastin kur whined dhe dhëmb dhimbje dhe kërkojnë dentist emergjente nuk është e mundur, ju mund të ndihmojë provuar, ende ilaç të thjeshtë popullore për dhimbje dhëmbi.

Vetëm mos të përpiqet në shtëpi mjetet juridike fushatë për të zëvendësuar këshilla mjekësore, përdorimin e tyre vetëm kur është absolutisht e nevojshme. Në fund të fundit, më shpejt ju të konsultoheni me një specialist, më të lehtë dhe më të shpejtë do të trajtojnë dhëmb pacientit dhe më pak gjasa për të humbur atë! Si për të trajtuar dhimbje dhëmbi në mjetet juridike popullore në shtëpi? Me hudhër ilaç shumë të mirë popullore për dhimbje dhëmbi konsiderohet hudhër. Kur dhimbje dhëmbi bashkëngjitni dorën dore kundërta e pacientit dhëmbit slurry e hudhër të freskët. Forcojë suva e saj ose perebintuyte. Nëse lëkura është shumë e ndjeshme për të shmangur djegiet, qull me miell misri hudhër vënë një copë fashë apo pëlhurë të trashë.


Zakonisht dhimbja shkon larg shpejt - brenda gjysmë ore.
Me Sage Një lugë gjelle e urtë bar të mbushur kupa me ujë të valë dhe të lënë të mbush për një orë. Ky infuzion i pasur shpëlarje gojën tuaj çdo 10 minuta. Sage ka veti anti-inflamator dhe analgjezik, dhe për këtë arsye, dhimbje dhëmbi kalon shpejt. Me Propolisi Vendos në dhemb dhëmbi pjesë të vogël të Propolisi, e mbylli shtupë pambuku dhe të mbajë për 20 minuta në një Rte të mbyllur fort. Nëse nuk Propolisi, përdorin zgjidhje të saj alkoolike, e cila mund të blihet në farmaci. Pastaj shtoni një gotë me ujë të ngrohtë një lugë çaji të kësaj zgjidhjeje dhe pije dhëmb.

Me një hark Home mjetet juridike për dhimbje dhëmbi nuk mund të paramendohet pa qepë, më shumë ai vepron shumë efektive. Për këtë shembull, një copë qepë të freskëta në bazën e gozhdë të gishtin e madh të dhëmbit të pacientit kundërta-së. Finger lidhin ngushtë. Fashë të mbajë deri sa dhimbja do të kalojë. Duke përdorur vajra esenciale Nëse një dhimbje dhëmbi, dhe të ndihmojë koriandër vaj esencial ose karafil. Well thith leshi pambuku një nga këto vajra dhe pastaj të bashkëngjitni mishrat rreth dhëmbit e pacientit. Mund të ndihmojë gjithashtu vajra esenciale të karamele mente, livando dhe bredh. Ata janë shumë të fortë, kështu që nuk e teproj për të shmangur reaksione alergjike.

Me kripë Salt - një tjetër ilaç popullor në shtëpi për trajtimin e dhimbje dhëmbi. Mix një lugë çaji kripë në një gotë me ujë të ngrohtë dhe shpëlarje gojën me solucion fiziologjik. Kripa ka aftësinë për të nxjerrë ujin nga indet rreth dhëmbit së pacientit, redukton enjtjen, duke ulur presionin mbi nervit dhembit. Këshilla të dobishme Me sulmet e shpeshta dhimbje dhëmbi, i kushtoj vëmendje serioze për shëndetin e dhëmbëve tuaj. Mos harroni rregullat e fëmijërisë kur ju u mësuar për të pastruar dhëmbët e tyre. Kur pastrimi, të konfiskojë dhe mishrat e dhëmbëve në nofullën e poshtme të pastruar pjesën e poshtme lart, dhe të lartë - poshtë. Kur larja e dhëmbëve tuaj, të jetë i sigurt për të i kushtoj vëmendje për gjuhën e higjienës.

Pajtohem më mirë sepse prapa e furçë dhëmbësh të hequr pllakën prej saj më shumë se të bërë mjete heqjen dhimbje dhëmbi popullore! Nëse ju nuk mund të lahen dhëmbët tuaj pas një vakt, të jetë i sigurt për pije gojën tuaj për të parandaluar formimin e pllakatë dhe bakteret. Healers tradicionale janë të këshilluar që të bëj gjethe e përditshme të qershi, rrush pa fara, lisi dhe pisha. Kështu, duke raportuar një ngarkesë shtesë për dhëmbët dhe mishrat, që redukton mundësinë e prishjen e dhëmbëve, rimëkëmbjen e smalt dhe përmirëson qarkullimin e gjakut rreth nerva.
Ka raste kur përtypet konstante e twigs të vogla ishin krejtësisht formë dëmtimit të dhëmbëve origjinale.

Mos harroni se dhëmbët vetëm e nevojshme kalcium dhe fosfor, kështu që të përfshijë në tuaj peshkut menu, qumësht, djathë të freskët perime, fruta dhe bimëve. Drithëra me krunde janë gjithashtu shumë të dobishme për dhëmbët tonë. Ato përmbajnë thelbësor për mineralet e tyre shëndetësore dhe fibra. Celuloza, duke bërë dhëmbët tona për punë, rrit rrjedhjen e gjakut në mishrat dhe rrit rrjedhjen e ushqyesve të tyre. Beautiful ilaç popullor në shtëpi për dhimbje dhëmbi dhe për parandalimin e sëmundjeve të dhëmbëve - mjaltit barishte stevia. Ky bar në dispozicion mbi counter dhe të bëjë infuzion. Për ta bërë këtë, të krijoj një lugë gjelle gjethe të thata e stevia litër ujë të vluar dhe të lënë për gjysmë ore.

Pini çaj. Stevia ka efekt protivokarioznym, përmirëson metabolizmin dhe dhëmbë të shëndetshëm. Për më tepër, ajo është një sheqer diabetik që nuk e dëmton dhëmbët tuaj dhe i bën ata shumë më e shëndetshme. Secili nga ne patjetër do të dëshironi të keni dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur. Dhe ajo merr mjaft për të përpiqen për të shpëtuar veten dhe fëmijët tuaj një buzëqeshje të bukur të bardhë për vitet që vijnë. Vetëm të përshtateni dietën tuaj dhe të mësojnë kujdesin e duhur me gojë. Por në qoftë se ka pasur një njeri i bezdisur dhe një dhimbje dhëmbi, njerëzit përdorin qetësues, ju lutem për dhimbje dhëmbi. Dhe sigurisht të nesërmen të jetë i sigurt për të kontaktoni mjekun tuaj.

Ajo kishte për të hequr dhimbje dentare pa drogë, ne duhet gjithashtu të shëruar dhëmbët! Cheers! Svetlana,