Mjetet juridike popullore për të ftohtë dhe kollë


Pastaj erdhi ditët e ngrohta. Summer ka ardhur në vete, dielli i saj i ndritshëm na ngrohtësi lumtur bën. Megjithatë në mëngjes dhe natën është shumë i ftohtë, por ne të gjitha rrobat aq e lodhur të ngrohtë! Pra, ju doni të veshin rroba të lehta të verës, bëj banja dielli, hani një pjesë të akullore. Si rezultat, aty vjen një ftohtësi. Kjo është arsyeja pse pranverë është ekspertë fikse ftohjet mprehtë kërcejnë. Në shenjë e parë e kësaj pafuqie keni nevojë për ndihmë mjetet juridike popullore për ftohjet dhe kollë. Ekspertët rekomandojnë përdorimin e mjekësisë thjeshtë mjeteve juridike tradicionale në shtëpi për trajtimin e ftohjet. Ka shumë receta për trajtimin e sëmundjes.

Disa prej tyre unë dua të ju them. Pra, le të shohim në mjetet juridike popullore trajtimin e kollë dhe të ftohtë. Trajtimi nga mjetet juridike të zakonshme të ftohtë dhe kollë popullore. Në shenjat e para të çajit të krijoj sëmundje e zakonshme, e cila lë të shtoni raspberries dhe currants. Shtoni një lugë çaji mjaltë dhe një majë e piper i zi. Pini çaj të nxehtë. Tea Piper djersë dhe të ndihmojë të ulur temperaturën. Vepron si aspirina, por nuk ka efekte anësore dhe do të përfitojnë vetëm. Nëse ju mendoni se neni fyt dhe hundë të shkon, fshij këmbët tuaja para gjumit grimcuar hudhër dhe veshin çorape leshi. Mjaltë gjirit dhe fshij tërësisht ukutaytesya.


Zakonisht mëngjes bëhet shumë më e lehtë. Kjo recetë është e mirë për fëmijët. Në vend të mjaltit mund të përdoren gjethe të freskëta të rrikë. Aplikoni atë në natën si mustardë zakonshme. Ilaç gjithashtu e mirë popullore për trajtimin e ftohtë "çorape të kripura". Para se të shkojnë në shtrat, zhytem në zgjidhje kripë, çorape pambuku. E shtrydhur mirë, të vënë në këmbët tuaja. Veshin çorape leshi të lartë. Zakonisht dridhura mëngjes kalon. Për të përgatitur shëllirë lugë çaji kripë shpërndajë në gjysmë gotë me ujë dhe trazim. Një compress fortë të ftohtë të bërë një hark, fshij në një rende trashë gjysmën e llambë.

Vendos përshesh qepë në gazë palosur në katër. Atëherë vihet garzë me një hark në krahët e hundës dhe shtrihem me kompresë për 10-15 minuta. Frymëmarrja bëhet shumë më e lehtë. Edhe foshnjat në mënyrë të sigurtë të tolerojë procedurën. Ilaç i mirë i efektshëm popullore për të trajtuar të ftohtë - thithjen e jodit: Hapni shishe jod dhe jod avujt e pastaj thith një flegër atë ndryshe. Ndiqni procedurën për 2-3 minuta, disa herë në ditë. Kur të ftohtë, kollë, fyt gërvisht dhe grykët të siguruar thithjen: Vendos një enë të vogël të gjethe nenexhik, ca balsam, oe limon, mjedër. Shtoni gjysmë lugë çaji sode buke, tabletë Validol 10-15 bie Corvalol dhe pak e një pinhead melhem Vietnamese "yll",.

Hidh gjithë me ujë të valë. Hidhe një peshqir mbi kokën e tij dhe butësisht thith avull si të nxehtë për 10-15 minuta. Merrni frymë të ngadalshëm të thellë, të mbajë frymën tuaj. Pastaj nxjerr përmes hundës. Nëse procedura shumë më propotily ndryshojnë rrobat. Pastaj ju shkoni në shtrat. Përsëriteni 3 ditë rresht. Në rast se ju ose kollë fëmija juaj, përdorni provuar mjetet juridike popullore për kollë dhe bronkit. Pritini derri finely jo proshutë të kripur dhe pres ajo tolkushkoy për të formuar një slurry. Shtoni një lugë çaji terpentinë dhe pastaj me kujdes bluaj. Fshij këtë përzierje gjoks, anët dhe mbrapa.

Tie një shall leshi dhe thjesht shkoni në shtrat. Në mëngjes, të merrni deri shëndetshme. Shkrihet në ujë të ngrohtë, dy lugë miell dhe mustardë e thatë për konsistencën e salcë kosi. Shtoni në të përzierje dy lugë vodka dhe 20 pika të terpentinë. Vendi përzierje në një leckë të trashë dhe të mbyllë të pacientit për 10-15 minuta. Vetëm mos të vihet një kompresë në zonën e zemrës! Procedura të bërë 3 herë në ditë. Lugë gjelle e buds thupër përzier me 70 g gjalpë. Përzierje dhe të sjellë një çiban proparte në furrë për ngrohje të ulët për një orë. Shtrydh të ngrohtë përzierje me napë, veshkave hidhni. Fluid filtër, dhe shtoni në të 200 g mjaltë.

Merrni një lugë çaji katër herë në ditë. Ky ilaç popullore është shumë i dua fëmijët. Ju gjithashtu mund të përgatisë ilaç efektiv shijshme kollë për fëmijët. Pure me një pirun dy banane e pjekur, derdh një gotë me ujë të nxehtë dhe përzierje mirë. Shtoni një lugë çaji mjaltë dhe le fëmijën gjatë ditës dhe 1 lugë gjelle. Mos përdorni mjet në qoftë se fëmija ka ekzemë ose alergji! Në bronkit kronik ndihmojë ilaç i shkëlqyer popullore për kollë dhe të ftohtë
. Bluaj në një mikser 5 limon me lëvozhgë. Shto copëtuar 4 kokat e hudhër dhe derdh një litër të ngrohtë (jo të nxehtë) ujë të zier. Enët me një përzierje fort dhe të lënë në një vend të ftohtë të errët për 5 ditë.

Përzierje periodikisht shkundur. Pini një lugë tre herë në ditë. Unë gjithashtu dua të përmend se si të gatuaj një ilaç popullore për kollë pas një të ftohtë. Për ta bërë këtë, ju do të duhet të përzierje 40 gram i grimcuar lë nënën dhe njerka e 30 gram gjethe delli njëpasnjëshëm dhe 30 gram rrënjë jamball.
1 tbsp. l. kova e grumbullimit të plotësoni një filxhan smalt me ​​ujë të ftohtë (200 gram). Pastaj të vënë një kovë në një banjë me ujë të valë dhe mbyllni kapakun për 15 minuta. Pastaj ftohtë supë për 45 minuta, filtri dhe të shtoni në 200 ml. Supë të marrë tre herë në ditë pas ngrënies për gjysmën e një gotë. Trajtimi Kollë ky formacion vazhdoi për 12 ditë.

Ju lutem vini re, por koleksion është i kundërindikuar në ushqyerjes me gji dhe shtatzënisë! Mjetet juridike popullore për kollitet dhe ftohjet jo më keq se droga kimike dhe pilula. Dhe ata të kushtojë më pak. Kur përdoret në trajtimin e ftohjet dhe kollë mjetet juridike natyrore ka efekte anësore, një nga përfitimet shëndetësore. Një ilaç i përgatitur me dashuri për një të dashur ose për veten tuaj të marrë pronat e vërtetë magjike. Monitor shëndetin tuaj, mos kandidojë sëmundjen. Aplikoni një trajtim provuar mjetet juridike popullore dhe fat të mirë! Svetlana,