Mjetet juridike popullore për Pain Gju


Për fat të keq, gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga dhimbje në gjunjët e tij. Dhimbja mund të jetë për shkak të lodhjes, ndryshimi i klimës. Nëpërmjet tyre, shoferi, ngjitje shkallët, ecni nëpër rrugë, duke pasur të vështirë. Por le të mos ankohen, por më tepër të flasim rreth asaj se si për të trajtuar gju mjetet juridike popullore dhimbje. Më shpesh kjo ndodh për shkak të tendosje. Kjo është kur ne jemi në formë të madhe dhe mund të "lëvizin malet". Kështu, ndërsa ne jemi të rinj, kemi marrë lirinë rritur stërvitje, stërvitje zellshëm, këmbët mbingarkesë. Si rezultat, pas vetëm disa vjet - ne kemi një gju të sëmurë.

Për të shfaqen në këto raste është e nevojshme të dinë ankim efektiv popullore për dhimbje në gjunjë. Përveç kësaj, gju mund të vuajnë lidhje elastik me bruises dhe çara në eshtra. Në këtë rast, të konsultoheni me një mjek menjëherë. Është e nevojshme për të kontrolluar dhe të përshkruajnë trajtim. Kryerja e vetë-trajtim mund vetëm kur dhimbje ndodh për shkak të aktivitetit fizik. Hiq ilaçe dhimbje gju mund, pra, të marrë ndonjë qetësues, duke ndjekur udhëzimet e tij. Mendoni dy herë para se të aplikoni një fiksimin patch. Kjo sigurisht që ndihmon, por të gjitha varet nga shkalla e dëmtimit.


Kështu që përpara se të vendosni në të, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Përdorni këto këshilla për të drejtuar trajtimin e dhimbjes në mjetet juridike popullore gju. Përdorni ilaç të thjeshtë popullore për dhimbje në gju - akull. Është vënë re se dhimbja recedes gjatë ftohjes. Pra vë një peshqir mbi gjurin e tij dhe të lartë për një kohë, të vënë pako akulli. Nëse ju shpesh i shqetësuar për dhimbjen pas ushtrimit, atëherë fshij një copë akull lëkurën rreth gju. Përdorni insoles veçanta për këpucë - ata të hequr barrën e gju, veçanërisht kur sheshtë. Gjithashtu shumë e rekomanduar për të zvogëluar aktivitetin fizik, për të mos overstress gju.

Nëse ju stërvitje - vrapim, ski, duke ecur - përkohësisht ndërpritet klasa. Dhe nuk të kandidojë në shkallët kota, në çdo përdorim të mundshëm ashensor. Nëse ju mund të ulen - ulem në qoftë se ju mund të gënjejë - shtrihem! Gjithashtu shmangur ulur të zgjatur në një vend. Dhe në qoftë se ju jeni ulur, pastaj rri saktë. Ndonjëherë ka dhimbje në gjunjë nuk janë atë që ju janë jetuar gjatë, dhe për të ulur në mënyrë korrekte. Mos u ul në gjunjë paraqesin kur është fort prirje. Mundohuni të ulen në mënyrë që ju mund të shpjegoj lart dhe të heqë barrën në kupë të gjurit. nuk lame! Por nëse kjo nuk është e mundur - të marrë paterica apo një shkop për të hequr ngarkesën dinamike në muskujt dhe tendons.

Është shpejt të çojë në komplikacione të mëdha. Bëni jetën më të lehtë gjunjë sepse një dhimbje reduktuar në to, ju do të fillojnë të kthehen në jetën normale të përditshme. Por duhet gradualisht të kthehen ... Prandaj sigurohuni që kur në klasë çdo ditë ju nuk do të ndjeni dhimbje. Dhe vetëm pastaj do të vazhdojë për të theksuar më shumë serioze. Pasi të bëhet e qartë se ju jeni në gjendje për të vazhduar aktivitetin e aktive fizike, të ndaluar duke marrë qetësues, ju lutem. Pra, ju jeni plotësisht të sigurtë që shkoi në mend. Forcimi i hip! Po, po - kjo ishte hip. Muskujt e tyre duhet të forcohet për të mbrojtur gjunjët. Këtu Tre ushtrime për këtë: - "Sulmet" të bëhet i drejtë, këmbët sup width larg.

Bëni fut një këmbë, duke e bërë një hap përpara. Prisni në këtë pozicion 11 sekonda. Pastaj merr një pozitë e fillimit dhe të përsëritur me këmbën tjetër është. Bëni stërvitje për 11 herë për çdo këmbë. - "Biciklete" ushtrim më i mirë - pedaling një biçikletë rrotullim. Ajo ndihmon për të mbajtur të arsyeshme dhe mbron gju.
Pedals Torsional pa barrës reale rrezikoni asgjë dhe gjunjë të kryer detyrën. - "Mbledhje" dalin në një distancë prej dy këmbë nga muri. Prytulitsya saj dhe ngadalë shkau poshtë - 10 cm, Bending gjunjët. Mjetet juridike popullore për dhimbje në gjunjë - Çdo natë për të bërë një dush të ngrohtë për gjunjë me sode buke - një normë prej një lugë gjelle per gallon e ujit.

Aplikoni locion me ta për 15 minuta, pastaj fshij thatë. Pastaj lahen krem ​​bërryla përmbajnë vitaminë A ose vaj të nxehtë (sojë, ulliri, luledielli). Përdoreni këtë ilaç popullore për dhimbje në gju nyje dhe duke u dhënë atyre kripë tepërt. - Merrni një qepë të mesme, të prerë imët me lendet. Fry deri artë ngjyrë kafe, derdh 1/2 litër ujë të valë. Cook rreth 15 minuta, tendosje. Pini zierje përgatitur ushqim për drekë dhe darkë. Kjo supë qepë forcon kockat. - Çdo ditë, para se ushqimi të hani 2-3 lugë rrepkë zi nuk është i kripur.

Kjo përfundimisht do të çojë kripëra pazgjidhshëm e nyjeve. Gjithashtu të përpiqet për të prerë lëkurën e rrepkë zi dhe atë të bashkëngjitni joints. Në 1 ditën e aplikimit rrepkë pritje për 5 minuta dhe çdo ditë e shtuar në minuta, duke e çuar kohë për 15 minuta. Pastaj të fillojë numërimin mbrapsht për 5 minuta. Përsëriteni aplikimin pas 10 ditësh. Kjo metodë shpërndan kripë ndërtuar-up në të nyjeve dhe rruaza. - Përhapjen gjunjët dhe mjaltë 3-4 herë me përfundojë letër higjienike. Pastaj njomet mustardë dhe vendin e tyre në krye të letrës, përfundojë celofan dhe shall pastaj të ngrohtë. Kjo procedurë ndjekin natë. Përdorni ilaç popullore efektiv për dhimbje në gjunjë, por mos harroni se një mjek duhet të monitorojë veprimet tuaja në kohë për të korrigjuar ato.

Alexander, www. rasteniya-lecarstvennie.ru