Mjetet juridike popullore hiqni lëkurën i përafërt


Shfaqet në zonat që janë të ekspozuar ndaj stresit më të madh dhe fërkime të shpeshta - të këmbët, gjunjë dhe bërryla. Pra lëkurë pashpirt në këmbë është shtresa e qelizave të vdekur ose më shumë shtresa të dendura, lëkurë të thatë (në këmbë) për të mbrojtur atë nga presioni. Featured në këtë rast, vaj esencial - Rose; perime - kakao, pluhur, luledielli. Shembuj të përdorimit. 1 tbsp. lugë e naftës pluhur, 1 tbsp. lugë glicerinë. Përzierje vaj pluhur dhe glicerinë. Njom në një pjesë të vogël të çarçaf, e vënë atë në forcim të lëkurës dhe të lënë gjatë natës, i veshur me çorape pambuku kat.

Procedura për të kryer daljen e rezultateve të qëndrueshme. 10 në. lugë vaj luledielli, 1 tbsp. lëng limoni. Hidh vaj dhe lëng limoni në një shishe të vogël, dridhen enë disa herë për të përbërësve të përziera dhe të aplikojnë përzierje në zonat me lëkurë të trashë. Pas 20 - 30 minutash të dhëna kumulative pije me ujë të ngrohtë dhe të pastrohen të lëkurës krem ​​ushqyes. Procedura është e dëshirueshme për të kryer para se të shtrat çdo ditë apo dy për të përfunduar zhdukjen e keratinization. Në këtë mënyrë ju mund, për shembull, për të hequr lëkurën coarsened e këmbë. 1 - 2. tbsp. lugë e naftës pluhur. Para se të shkojnë në shtrat, të bëjë dush këmbë, duke shtuar pak kripë deti ose infuzion bimor e zgjedhjes suaj.


Treat fusha të problemeve (calluses, drithërat) shtuf, fshij plotësisht dhe menjëherë të aplikoni vaj pluhur, fërkoni me këmbë. Të linens nuk mazhetsya, mundësisht brenda natës veshin çorape pambuku. Procedura kryhet një herë në çdo 3 - 4 ditë. Duke vënë vaj në kombinim me një masazh të lehta përmirëson ndjeshëm gjendjen e këmbëve kronike lodhje. 2 tbsp. lugë çaji sode pjekje, 1 - 2 orë gjalpë lugë kakao, limon apo grejpfrut zhvishem.. Më parë të bërë dush këmbë sode, 2 lugë tretur. lugë sode buke në 3 litra ujë të ngrohtë. Shtuf Treat zonat e përafërt të lëkurës, atëherë fshij këmbët e thatë dhe fshij zonat e problemit të limon ose grejpfrut zhvishem.

Furçë përgatitur zonë shkrirë në një gjalpë kakao dush me ujë. Për të përmirësuar thithjen e naftës, këmbët mundësisht 1-1,5 orë të ngrohtë. Hiq këmbët e përafërt të lëkurës mesatarisht zgjasin 16-18 ditë, në qoftë se ju bëni këtë çdo ditë. Në mënyrë të ngjashme, ju mund të zbutur bërryla lëkurës dhe gjunjë. * Rreth 100 ml vaj. Nxehtësia vaj luledielli në një banjë me ujë për 38-40 gradë. Pastaj derdh vajin e ngrohtë në dy lojë me birila ose të thellë të mjaftueshme dhe saucers 7 - 10 minuta zhytem në bërryl e tij. Jo për të jenë të rehatshme që ju nuk duhet të llojit supet tuaja heqë dhe aq i përshtatshëm për të vendosur një disk me gjalpë në një tavolinë të ulët ose stol.

Pas specifikuar koha mbetet përkëdhelje e peshqir letre gjalpë, butësisht trajtojnë fushat e lëkurës përafërt me shtuf dhe më në fund fshij bërryla krem ​​me yndyrë të lëkurës. Dush vaj kryhet 1 - 2 herë në javë. Alexander,