Folk efektive trajtimet alternative për hemorroide


Hemorroide - sëmundje shumë të pakëndshme, të cilat mund të komplikojë jetën e njeriut të madh. Hemorroide - a rrudha të vogla të formuara në mukozën e kanalit anal. Nën kushte të pafavorshme, për shembull - të zgjatur qëndrimin ulur, tension të lartë, ka një stagnim i gjakut venoz. Pozicioni i ndryshimeve nyjet, ata janë të zhvendosur poshtë është zgjatje e tyre. Pse e bën këtë sëmundje, e cila është e shprehur simptomat, si edhe tretmane efektive e njerëzve alternative për hemorroide, ne do të flasim me ju sot në faqen tonë të internetit. Pse hemorroide? Shkaku kryesor i sëmundjes është një mënyrë jetese i ulur, punë, kapsllëk konstante, trashje, pesha të rënda.

Inflamacioni në legenit, klasat e seksit anal. Gjithashtu hemorroide mund të shkaktojnë përdorimin e tepruar tymosur, kripura, pikante, enët djegëse. Shkaqet, Simptomet e hemorroide A duhet të konsultoheni me një mjek-proctologist nëse vëreni pamjen e gjakut gjatë jashtëqitjes në meshat fekal.
Hemorroide manifestohet me kruarje, djegie ndjesi në anus. Shpesh ka dhimbje gjatë defekimit, duke ecur, pozicionin ulur. Ka një ndjesi të huaj trup në anus, ndjenjë e shurdhim, hemorroide rënie me dhimbje rektale ata ndjehen. Trajtimit Sëmundja më e zakonshme trajtohet me ndryshimin e dietë, dietën e veçantë për të përmirësuar zorrët.


Nevojë për më shumë përdorimin e fije natyrore (kjo është në perime të freskëta, fruta, drithëra, e gjelbër) për të rritur konsumin e përditshëm të ujit të pastër. Për të reduktuar simptomat, zbutur gjendjen, ointments terapeutike mund të përdoret për të eliminuar kruarje (ju mund të bleni pa recetë) ju mund të përdorni ndërsa laxatives natyrore. Nëse gjendja u përkeqësua, nuk ishte një shumë e dhimbje, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Pastaj, pas testit që do të kryhet procedura mjekësore (koagulimit), gjatë së cilës të lidhur nyje. Kongjestion janë ulur, ata gradualisht zvogëlohet dhe vdes.

Kirurgjisë (hemorrhoidectomy) u është bërë obligim kur masat e tjera provuar të pafrytshme. Gjithashtu, heqja kirurgjikale e hemorroide është përdorur në forma të rënda të brendshme, ka disa vende të mëdha, në qoftë se ju nuk mund të ndaluar gjakderdhje. Trajtimet tradicionale për hemorroide Në mediat tradicionale, mjekësi tradicionale ka metodat e pazakonta për të hequr qafe këtë sëmundje. Kanë ju disa metoda efektive që mund të ju ndihmojë: * Hidh 1 tbsp. l. fara liri 1 tbsp. ujë të vluar, të mbuluar, mbyllur, të lënë në 02:00. Tendosje 100 ml. infuzion të hyjë në rektum nëpërmjet microclysters.

Procedura kryhet para gjumit, inflamacion, hemorroide. * Vendi i kova fund metalike ndezur fort tulla të kuqe. Vendoseni atë në kokën e hudhër finely copëtuar. Kur tymi merr kovë (kujdesshëm për të mos djegur veten) për pesë deri në dhjetë minuta. Ulët batanije Body Cover. Përsëriteni çdo ditë për 3-5 ditë. * Mundohuni një ilaç popullore: Plotësoni një tigan të thellë 3 litra. qumësht i freskët, të vënë prapa pesë qepë peeled, mbuluar, hiqni një furrë të nxehtë. Tomita qumësht 1-2 orë. Pastaj derdh në një kovë mjet metalik, ulem në atë të butë për të mos djegur veten, banojnë batanije, të ngrohur mbi avull derisa cool.

Procedura përsëritet çdo ditë të tjera, 5-7 herë. Ky ilaç popullore domosdoshme në prani të hemorroide brendshme. * Për lehtësim të dhimbjes fetë e para tubers patate qirinj, madhësia e një supozitorëve normale rektale, fut ato në anus. Candle duhet të zbatohet plotësisht brenda. Procedura të bëni para se të shkojnë në shtrat. Qiri mëngjes është hequr natyrisht në tualet. * Pak ngrohur lakër turshi, pini një gotë pas mëngjes dhe para gjumit. Mjekimi me shëllirë shpenzojnë 10-15 ditë. * Për lehtësim dhimbje, provoni një mjet jo-tradicionale të trajtimit: Mirë pastër lë Aspen, i hedh ujë të vluar, le të ftohtë.

Aplikoni letër të ftohtë, për të anusit, kone hemorrhoidal rajonit, të lënë për disa orë. Procedura përsëritet çdo ditë të tjera, 10-20 herë. * Përgatitja lëng me qepë të freskëta, të marrë 1 h. L. gjysmë ore para ngrënies, të paktën 4-5 herë në ditë. Duhet të trajtohet Qepe 1 muaj. * Bëni një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium trëndafili. A kjo zgjidhje microclysters. Uji që mbajnë të paktën 2 minuta. Procedura kryhet çdo ditë 1 javë. Është ilaç popullore shumë efektive. Duke përdorur folklorike tretmane efektive, të jenë shumë të kujdesshëm. Së pari ju duhet të bëni të sigurtë që ju jeni të shqetësuar se është një sëmundje dhe jo disa të tjera, të tilla si një tumor gjakderdhje.

Prandaj, ne rekomandojmë që ju gjithmonë të konsultoheni me një specialist proctologist. Cheers! Svetlana,