Njerëzit dhimbje dhëmbi recetave mjetet


Dhimbje dhëmbi zakonisht vuajnë shumë e vështirë dhe ndonjëherë edhe e pamundur. Më dhimbje është shkaktuar nga inflamacion i nervore direkt, prishjen e dhëmbëve - manifestim i jashtëm i cili është dëmtimi i smalt dhe dentin e dhëmbit. Së pari - kjo çon në dëmtim të formimit, dhe në indet orale. Vetëm të ndikojë negativisht në hipotermi dhëmbëve dhe faktorët të ndryshme të tjera. Me karakteristika të tilla, dhe në dhimbje të vogël duhet menjëherë të kontaktoni dentistin tuaj, për të shmangur komplikimet. Por ka rrethana ku ne nuk mund menjëherë të shkoni tek dentisti, dhe dhimbje vuajnë thjesht e padurueshme. Në këtë rast ju duhet të përdorni dhimbje dhëmbi e njerëzve do të thotë receta, në mënyrë për të shpejt të zbutur, shtroj dhimbje dhëmbi.

A keni një njëzet e një recetë ju lejon për të hequr qafe dhimbje dhëmbi me anë të mjekësisë tradicionale. 1. Një ilaç shumë efektiv për dhimbje dhëmbi - është yndyrë. Copë dhimbje dhëmbi e yndyrë të freskët të vënë në vend të lënduar, mbajtjen e tij në mes fytyrën tuaj dhe çamçakëz për 10-15 minuta. 2. Është gjithashtu e rekomanduar për të qepë, hudhër, dhe kripë. Imët pres ushqime të bashkëngjitni për dhëmbin, të mbuluara me gazë. 3. Ju mund të marrë topin Propolisi bashkëngjitni deri në dhëmbë për 10-15 minuta që mbulojnë leshi pambuku, kështu që ju vetëm mund të bëj Propolisi në anën e pacientit për 3-5 minuta. 4. Provoni recetë kundër dhimbje dhëmbi me karafil.


Brew dhe shpëlarje gojën tuaj gati pesë herë brenda një ore. Ju gjithashtu mund të vetëm në anën e sëmurë përtyp 2-3 karafil të thatë dhe të nxjerr nga goja. 5. E pra heq rrënjë dhimbje dhëmbi gjethe delli, nëse ju vënë atë në vesh në anën ku ajo dhemb. Dhimbja do të me siguri së shpejti. 6. Shpëlaj gojën me një zgjidhje të ujit të ngrohtë dhe kripë (det jep efektin më të mirë dhe kripë jodizuar). Për dhëmbë të dhimbshme dhe të ndjeshme është e rekomanduar për pije me një zgjidhje e ujë të ngrohtë me kripë (50 g) me vodka ose alkool (150 g). 7. Përgatitja e një zierje e kamomil. Supë të ngrohtë brewed gojë kamomil shpëlarje çdo 5-10 minuta për gjysmë ore. 8.

Do të ndihmojë zierje të ngrohtë dhe infuzion i Salvia officinalis. Ata kanë nevojë për shpëlarje një mënyrë të sëmurë rreth 4-5 herë brenda një ore. Infuzion ftohur duhet të zëvendësohen. 9. Përgatitja e një zierje e leh lisi. Në filxhan të valë uji, shtoni 1-2 lugë leh lisi, çiban dhe kuzhinier për rreth 5 minuta. Për rezultate më të mira, një minutë para fundit të vluar ujin ju mund të shtoni një lugë gjelle e sherebelës. Dhëmb është e rekomanduar për pije me supë të ngrohtë. 10. Si një droge analgjezik është e rekomanduar për të përtyp mishin e bukës dhe hudhër karafil. Pastaj llapa erdhën imponojë dhëmb në të gjitha anët. 11.

Përtyp mbi 5 minuta në zonën e prekur duhanit natyral. Atëherë ajo duhet të splyunte dhe me atë dhimbje. Në këtë mënyrë një ndërsa vtyhomyryt dhimbje. 12. painkillers gjithashtu kanë horsetail ekstrakt. Infuzion i tij është i dobishëm për shpëlarje gojën tuaj për njerëzit me dhëmbë të dhimbshme dhe të ndjeshme dhe mishrat. Një filxhan me ujë të valë, shtoni 2 lugë herbs, vendas dhe të lënë gjatë natës. 13. Dhimbje dhëmbi zhduken nëse shtupë pambuku të pikoj jod aplikuar për të dhëmbit dhe të mbajë deri sa dhimbje zgjidh. 14. hudhër peeled lehtësimin e dhimbjeve në qoftë se ata fshij mishrat në anën ku ajo dhemb. Vetëm vënë një karafil të hudhër në anën e kundërt të dhimbjes në dore dhe impuls prymotuyut në një fashë. 15.

Ankthi i zgjatur dentare mund të merrni ndonjë drogë qetësues, për shembull, tretësirë ​​Valerian. Vetëm 15 pika në mëngjes, në drekë dhe në kohën e gjumit ose bozhure tretësirë ​​ose çaj krijoj nenexhik pa sheqer. 16. Hidh në pëllëmbë të vodka apo alkoolit do të heq dhimbjen nëse ajo erë të flegër cila anë të një dhimbje dhëmbi. 17. Ndihmon tretësirë ​​dhe balsam. Gjethet e thata limon ca balsam, oe pres, i hedh ujë të valë dhe të lënë për rreth katër orë. Rastësisht, ajo është e dobishme për shpëlarje gojën me ndezur njerëz mishrat. Kjo procedurë ka punuar jashtë në mëngjes pas fjetur me stomak bosh dhe natën para shtrat. 18. Si painkillers rekomanduar acupressure.

Kliko në gishtat e uiski dhe rrotullohen në një lëvizje rrethore për një minutë. Lehtë shtypni arterie karotide (kjo është në qafë ku pulsi do të ndihet) në anën ku dhëmb dhe të mbajë deri sa dhimbje zgjidh. Kliko në pikën më të dobët në dorë (përballë dhëmbit të pacientit),
oztashovaniy ndërmjet gishtit të madh dhe gisht tregues masazh në një lëvizje rrethore për 5 minuta. 19. Në qafë më poshtë qafës lidhin peshqir të ngrohtë me mustardë. Mbani në mend se efekt analgjezik mund të arrihet vetëm nëse napeche mirë! 20. qepë Imët pres, të përfundojë në një leckë ose garzë dhe të vënë në vesh anët e kundërta të pacientit. 21.

Thith një top pambuku në pemë çaji vaj të, bashkëngjitni për dhëmb e pacientit, të mbajë deri sa dhimbje zgjidh. Për të parandaluar dhimbje dhëmbi dhe kanë dhëmbë të mira të shëndetshme duhet të ndjekin një dietë sa produkte të shëndetshme është një nga komponentët kryesore të jetës sonë.
Kufizojnë veten për sheqer, ëmbëlsirat, kështu që ne gjithmonë të hani gllënjkë atë. Ata janë më të mirë merret pas miratimi ka disa produkte të dobishme. Shumë ushqime acidike duhet gjithashtu të largohen nga dietë. Ajo është e keqe për të ngrënë enët e nxehtë dhe të ftohtë, të alternuara mes tyre. E mirë për të ngrënë perime të freskëta, arra, produkte bulmeti, ushqim deti, vezë, mjaltë. Uji duhet të jetë i dehur gjithmonë i pastër.

Në qoftë se ju ndiqni këto këshilla të ju me dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur! Bobryshev Taras,