Njerëzit koke mjete


Dhimbje koke sjell shumë probleme dhe parehati. Ajo mund të shkaktohet nga një lodhje të fortë apo stresi nervor shkaqeve të jashtme. Shumica e dhimbje koke janë një simptomë e ndonjë sëmundjeje. Për shembull, kur vitaminë mangësi apo anemi mund të ketë ankesa për dhimbje në kokë. • Në qoftë se vetëm gjysma e një kokë të fytit dhe dhimbje të ngrirë fillon të merrni më të fortë me lëvizjen apo bisedë, si edhe kur drita e ndritshme, ajo është migrenë. • Nëse një dhimbje koke çdo mëngjes dhe ekziston një ndjenjë se diçka shtypur mbi kokën e tij, është e mundur hipertensionit apo tensioni i lartë i gjakut. • Nëse dhimbje koke është e shoqëruar me përgjumje dhe gjendje e dëshpëruar, është si një kokë gize dhe kumbimi i veshëve, ajo mund të jetë një shenjë e hipotension ose presionit të ulët të gjakut.

• Nëse dhimbje koke është se duket me kokë një rrokje vise, dhe ka një dhimbje të tillë në pasdite ose pasdite vonë, shkaku i saj ka të ngjarë të tendosje muskujt e qafës apo osteokondroza qafës së mitrës. Çfarë duhet të bëni nëse dhimbje koke? Në këtë mënyrë ju mund të ndihmojë njerëzit koke para. Të shkaktojnë dhimbje koke mund të qëndrojnë në metabolizmin. Ajo është në këtë rast produkte të gjakut të mbledhur këtë shkëmbim, duke rezultuar në dhimbje koke të rënda. Në rastin kur dhimbje koke ndodh në sfond të shkeljeve të shtetit funksional të organeve dhe sistemeve të trupit, duhet të ekzaminohet nga një mjek, dhe pastaj të fillojnë të trajtojnë sëmundje themelor.


• Nëse lodhje të marrë një dush të ngrohtë apo të mbajë këmbët në ujë të nxehtë për pesëmbëdhjetë minuta. Këmbët Poparyty, ju hiqni dhimbje koke dhe relaksohuni. • Ajo ndihmon ekstrakt të nxehtë mente. Për të përgatitur këtë infuzion duhet të derdh një gotë me ujë të valë lugë çaji e nenexhik. • Ju mund të hani harengë. Kjo është shumë e mirë për lodhje mendore. • Në rast se dhimbje koke ishte në sfondin e ftohjet, në fillim të sëmundjes duhet të lubrifikuar ballin dhe tempuj, qafën dhe vaj mente. • dhimbje koke Ashpër do të, në qoftë se lyej ballin dhe tempujt ndezur limoni tul e nga lëkura.

• Në mënyrë efektive ndihmon ekstrakt dhe kanellë. Për të përgatitur këtë infuzion përzierje 1/8 lugë çaji kanellë me një lugë gjelle ujë të nxehtë. Pastaj shtoni pak sheqer të ëmbël infuzion, dhe të insistojnë gjysmë ore, pastaj të marrë dy gllënjka çdo orë. Ju mund të ha jo vetëm infuzion të tillë, por të bëjë atë me locion në uiski. Ne trajtimin e migrenës Migrenë shfaqet papritmas në sulmet e saj e dhimbje shpesh mbulojnë vetëm njërën anë të kokës. Gjatë këto dhimbje koke mund të jenë të përzier dhe të vjella, një person mund të reagojnë negativisht në dritë të ndritshme dhe erë të mprehtë.

Migrenë ndodh për shkak të qarkullimit cerebrale. Dhimbje e tillë mund të ndodhë si rezultat i enëve të gjakut vrull afatshkurtër, kundrejt të cilave mund të rrisë presionin intracranial. Kur vëmendje migraines më i mirë i menjëhershëm mjekësor, si ajo mund të jetë një shenjë e sëmundjeve të trurit. • Sulmet migrenë zhduken nëse këmbët poparyty. Ju mund të bëni një kompresë të nxehtë mbi kokën e tij. Pasi ju këmbët poparyty, është e dobishme për të pirë nxehtë. • Në rast të kokës është e kuqe, gjakosur anë të vënë locion ftohtë, dhe fluturoj këmbët në ujë të nxehtë. Nëse kokë është bërë e bardhë, atëherë ju keni nevojë për të vënë në këtë anë të locion nxehtë.

• Krerët Shumë efektive masazh. Masazh kokën, nga balli drejt e pasme. Lëvizjet duhet të jetë i butë dhe i butë. • Gjethet e rodhe mirë të përdoret si një kompresë në ballin dhe e prapme të kokës në migrenë. • Përgatitja e një zierje e shurdhër hithër. Për ta bërë këtë, dy lugë nettles duhet të derdh 300 ml ujë të valë. Merrni një zierje duhet dy lugë ushqimi. Mjetet juridike popullore për dhimbje koke të origjinës nervor Nëse dhimbjet e kokës të lidhura me çrregullime nervore, dhimbje origjinën në sistemin nervor, atëherë ne redaktuar www internetit.
rasteniya-lecarstvennie.ru rekomandoj duke përdorur një nga shumë recetave të dobishme për të ndihmuar të përballen me dhimbje.

Well për infuzion të trumzë. Për këtë qëllim trumzë lugë gjelle derdhi një gotë me ujë të valë. Merrni këtë infuzion duhet të jetë në lugë ëmbëlsirë 3 herë në ditë para ushqimit. Kursi i trajtimit është tre deri në katër javë. Akuzat Maj Mbledhja № 1. Ajo duhet të përzierje në mënyrë të barabartë rigon barishte, barishte mente dhe Wort barishte Shën Gjonit. Pastaj koleksion Spoon është e mbushur me 200 ml të ujit dhe të nxehtë të vluar në një banjë me ujë për pesëmbëdhjetë minuta. Merrni ajo merr tri herë dozimin e përditshme e një ëmbëlsirë për të paraqitur një filxhan çerek përpara se të hahet. Kursi i trajtimit është dy deri tre javë.

Më shumë njerëz do të gjithashtu financon takimin, të përgatitur dhe miratuar në të njëjtën mënyrë si mbledhja № № 1. 2. Mblidhni të përzierje dy herbs rigon dhe një i barit knotweed, gjethe hithër dhe lule të gëlqeres. Mbledhja № 3. Dy prej bimëve karamele mente të përziera me një pjesë lule Calendula dhe bar knotweed një pjesë. Mbledhja № 4. Për këtë tarifë për përzierje tre pjesë rigon barishte dhe një i bimëve të karamele mente, gjethe bearberry dhe herbs horsetail. Mbledhja № 5. Në proporcione barishte të barabartë mix rigon, karamele mente bari, kypreya bar i ngushtë. Bagirrra123,