Njerëzit nga humbja e flokëve, si kostot bien ditë flokët normalisht


Tryholohiya - shkenca e flokëve. Ajo ekzaminon strukturën e tyre, periudhat e rritjes, zhvillimit metodat e parandalimit dhe trajtimit të flokëve të sëmundjes. Në Perëndim, shkenca tryholohiya formuar deri në mesin e shekullit të 20-të, kështu që nuk ka shumë institute studiojnë flokët. Ne gjithashtu për një shkencë filloi të flasë vetëm në fillim të shekullit të 90, 20, mjekët e para Trichology filluan të shfaqen që më vonë. Por problemi i humbjes së flokëve pengon gjysmën e drejtë të njerëzimit që nga kohët e lashta. Vetëm për shkak të kësaj, tani ka shumë mjete popullore e përdorur nga shumë prej gruaje sotme.

Nuk janë të gjitha maska, tinktura, kremra dhe vajra, nuk ka humbje e flokëve ... Nëse jeni të interesuar, ne jemi të lumtur të ju tregojë për mjetet juridike popullore. Ju nga ana e tij i bie në diçka prej tyre për veten tuaj. Por, para se të shkojmë tek ata unë dua të përgjigjem në shumë pyetje interesante rreth sa ditë flokët bie në njerëzit. Ju duhet të kuptoni se humbje si rritjen e flokëve - dy proces natyror. Si rezultat i vëzhgimeve norma trichologist humbje u rrjedhin cila është të përqëndrohet në një numër të shëndetit thotë se flokët e tij - 60-100 qime në ditë. Nëse humbja e flokëve si kjo, atëherë ju keni asgjë për t'u shqetësuar rreth, dhe së shpejti vendin vypavshoho flokët ju rritet një të re.


Në këtë rast humbje të rritur flokët, ju duhet të mendoni për trajtimin e trupit si një e tërë dhe trajtim i ditës së kokës dhe flokët. Këtu është për të ndihmuar ju për të ardhur dhe mjetet juridike popullore për humbjen e flokëve.

Fakte interesante rreth Volos
1 cm katror të lëkurës vendosen 150 deri në 200 të gjëndër e flokëve. E njëjta gjë mund të rritet dhe të flokëve. * Mesatar trashësi prej rreth 0,1 mm flokëve. * Në ditën e çdo flokëve të rritet 0,3 mm. * Muaji secili flokët rritet afërsisht 1,0 cm * jetëgjatësia e një flokë mesatare -. 2-5 vjet. Në gjendje të përballoj peshën e 100 gram.

Ilaçe tradicionale për humbjen e flokëve Vajrat Një nga mjetet më efektive për humbjen e flokëve është vaj pluhur. Ajo është përdorur nga healers në kohën e gjyshërve tanë. Efektiviteti i këtij vaji është ndikimi i saj pozitiv në rrënjët e flokëve tuaj, duke i lënë atyre rënien më të fortë dhe më të gjatë. Lehtë për t'u përdorur ky mjet ofron një avantazh shtesë. Pra, nëse ju vendosni të përdorni vaj pluhur për humbjen e flokëve, të mbajtur atë në një banjë me ujë, një të ngrohtë pak lart, dhe pastaj të zbatohet në kokës dhe flokët rrënjëve të, duke përdorur ndonjë furçë të panevojshme.

Vendos kapak gome ose qese plastike dhe pastaj të përfundojë kokën tuaj leckë të ngrohtë (mundësisht peshqir) për të 02:00. Pastaj tërësisht lani flokët tuaj në ujë të ngrohtë duke përdorur një shampo që përmban ekstrakte natyrore bimore. Kjo procedurë duhet të përsëritet çdo ditë të tjera për dy apo tre muaj. Pas një trajtim të tillë, ju duhet të vini re se si jo vetëm flokët tuaj pushuar të bjerë, dhe u bë i trashë. Përveç kësaj, ka të ngjarë që ata do të rritet shumë më të shpejtë. Ointments Gjithashtu produkt shumë i mirë i përdorur në kohët e lashta dhe mbijetuar në ditët e sotme.

Sot vaj gjithashtu e përdorur gjerësisht nga shumë prej gjysmës së drejtë të njerëzimit për të forcuar dhe për të rritur shpejtësinë e rritjes së flokëve. * Për të përgatitur një pomadë nga rodhe marrë 25 gram grirë të para derdh 250 mg ujë të valë, të vënë në furrë, të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët deri deri avulluar gjysmë vëllim (Kjo është deri në kohën derisa të ketë një gjysmë filxhan ). Atëherë hiqni lëngun e mishit dhe të lejojë që të mbush për gjysmë ore. Pastaj, të marrë 125 gram nutryanoho yndyrë shkrihet, përzierje me lëng mishi dhe pour përzierje në disa kapaciteteve, e cila të mbyllur kapakun.

Vendi këtë enë në furrë në 2:00, ju duhet të merrni një masë thickened. Nëse në fund të kohës nuk kishte kohë për të zhduket ujë, pastaj me kujdes derdh atë. Rezultuar krem ​​përdorur për të vajos kokës. Nuk është një tjetër, po aq të efektshme, do të thotë. Për ta bërë atë 12 gram raki të mirë të përzier me 45 gram tensionuara me kujdes lëng qepë dhe 55 gram zierje e rrënjë rodhe zakonshme, të përgatitur në një raport prej 1 deri në 10. E vaj të parfumuar përgatitur aplikuar në rrënjët e flokëve, dhe të jetë i sigurt për të përfunduar kokën me një peshqir. 2-3 orë pas aplikimit të larë flokët. Kjo procedurë e përditshme shpejti do të ju jap një rezultat pozitiv.

Supë Siguri të healers, shumë njerëz mori shpëtoj e problemit të teas humbje të flokëve, i përgatitur nga recetë e mëposhtme: • Merrni 4 lugë copëtuar rrënjë calamus tërësisht dhe derdh 0,6 litra uthull. Vihet në një zjarr të ngadalshëm, të sjellë një çiban dhe kuzhinier për një çerek ore. Pastaj hiqni nga supë të ngrohjes dhe tendosje. Gati për të përdorur si një agjent shpërlarë. • Pritini një hithër ri, pres dhe derdh 4 lugë pintë papërpunuara të ujit. Vendoseni në zjarr dhe kuzhinier për 15-25 minuta. Pastaj hiqni nga të nxehtit supë, të ftohtë, për 40C dhe shpëlarje ato flokët para-larë.

• Merrni 7 lugë rrënjë rodhe dhe ndjeu Marsh calamus, derdh një litër ujë, të vënë në ngrohje të ulët dhe të ziej për 15 -20 minuta. Atëherë hiqni pan nga të nxehtit dhe të lënë të ftohtë. Gati për të përdorur supë për fërkim të kokës 3-4 herë në javë. • Merrni 12 gram Calendula officinalis dhe 24 gram rodhe të zakonshëm, i hedh një gjysmë litër ujë, vihet në zjarr dhe çiban për 10 minuta. Kjo ditë supë shpëlarje e flokëve. • Efekti Gjithashtu e mirë konfirmohen në flokët tuaj do të kryesojë fërkim një përzierje e lëng thupër, lëng hudhër apo aloe, mjaltë dhe yolks vezë pule.

Përzierje është përgatitur në një raport prej 1: 1: 1: 1. Compress kundër humbjes së flokëve Merrni 1 pjesë gjethe delli fletë dhe urtë, kamomil LULE farmaci, bari, hithra dhe rigon, përzierje e tyre së bashku. Lugë përzierje derdh 250 mg ujë të valë dhe të lënë të mbush për 40 minuta. Dëm, shtoni tul copë bukë bajate dhe përzierje mirë përsëri në formimin kashopodibnoyi qëndrueshmëri. Përzjerë formën e lëvizjeve masazh ngrohjes fshij kokën e tij, pastaj të vënë dush kapak e saj dhe fort lidhin një shami. Compress për