Mjetet juridike popullore trajtojnë undead fëmijëve


Rinitit eshte nje semundje e karakterizuar nga inflamacion membranën mukoze e kavitetit nazal. Rinitit mund të shfaqet si një sëmundje pavarur, dhe si një simptomë e sëmundjeve infektive alergjike ose tjera. Shumë prej jush mendojnë se të ftohtë - kjo është sëmundje mjaft i parrezikshëm. Megjithatë ju siguroj se kjo nuk është e vërtetë. Sidomos kur undead shfaqet në fëmijën tuaj të preferuar. Fakti se format e avancuara të inflamacion mukozën e hundës mund të japin komplikime të rënda. Sot, ne flasim për faqen redaktuar shkaqet, simptomat dhe si për të trajtuar mjetet juridike tuaja popullore fëmijë të ftohtë. Cilat janë shkaqet e ftohtë të përbashkët në fëmijët?

Ekspertët besojnë sferën mjekësore se sistemi imunitar i fëmijës të varfër është shkaku më i zakonshëm i ftohtë të përbashkët. Trupi axhami fëmija mund të ketë rezistencë të fortë për të mikroorganizmave bakteriale, të cilat, për fat të keq, janë të gjithë rreth nesh. Temperaturat ekstreme janë edhe shkak i zakonshëm i ftohtë të përbashkët në fëmijët. Shumë shpesh ngrohur dhe fëmijë i djersitur shkon jashtë në mot të ftohtë. Si rezultat, fëmija është ënjtje e mukozën e hundës dhe të mukusit fillon aktiv. Rezultati është i qartë - undead. Hundë i lëngshëm duhet të trajtohet në kohë, ose ënjtje fillon të rritet lart dhe bien në sinuseve haymorovi, pasazhe të hundës që lidhin veshit të mesëm.


Një pikëpamje disi të ndryshme për shkakun e të ftohtë të përbashkët në një kohë shprehu PK-në Buteyko. Ai beson se undead vjen nga njerëzit të marrë frymë thellë.
Kjo është, truri merr një shumë të oksigjenit dhe të përpiqet të kufizojë pranimin e saj. Si rezultat, ajo është e ftohtë, mbyll rrugët e frymëmarrjes dhe të kufizojë fluksin e oksigjenit të tepërta. Si rezultat, gjak rrit përqendrimin e dioksidit të karbonit dhe hundë prishet. Nëse një person merr frymë thellë dhe më shumë - të gjitha përsërit. Mundohuni të zvogëlojë thellësinë dhe frymën për 5 minuta pauzë kur exhaling - dhe hundë të pastër, dhimbje koke të zhduket ... E tillë është fuqia e eliminimit vullnetshëm të marrë frymë thellë!

A nuk është kjo dëshmi se diçka guessing PK Buteyko atje! Simptomet e ftohtë të përbashkët Rreth simptomat e ftohtë të përbashkët, ndoshta e di se çdo njëri prej nesh. Trakt hundës hundës, mungesa e oreksit, frymë përmes gojës, dobësuar shëndetin e përgjithshëm - të gjitha këto janë shenja të një pamje të ftohtë jo vetëm të fëmijëve por një të rritur. Si për të trajtuar një kullojnë hundët në një fëmijë? 1. Nëse fëmija juaj është mjaft e madhe, ajo do të ndihmojë lëng qepë. Pritini qepë në mënyra të vogla, në mënyrë që ajo ishte e izoluar lëng. Pastaj përkthehet qepë në një tas dhe pidlyyte atje pak vaj. Përzierje rezultuar insistojnë brenda 12 orëve.

Tendosje. Hundë mjet varrosur 1-2 pika. Kjo procedurë duhet të përsëritet 5-6 herë në ditë. 2. Nëse fëmija juaj nuk ka arritur 1 vit, pastaj të ftohtë në çdo rast, mos e përdorni përzierje qepë. Është më mirë për të aplikuar një karrota panxhar ose lëng, i holluar në ujë në një raport prej 1 deri 1. 3. Shtetit fëmijën tuaj do të përmirësohet në masë të madhe Kalanchoe. Shtrydh nga një letër me lëng houseplant dhe lyej atyre hundë 2-3 herë në ditë. Njëjta lëng mund të futur në pasazhe hundës 3-5 herë në ditë. 4. efektive do të thotë kur të ftohtë është inhalimi alkaline. Për të përgatitur produkt i tillë hedh në një kazan të pastër me ujë të valë, derdh mbrapa 4 teaspoons pjekje sode, të mbuluar me peshqir dhe le të fëmijës marr frymë për 10 minuta.

Vini re se palë e prodhimit nuk ishte shumë i nxehtë. Përndryshe, ajo mund të djegur Mukoza. Gjithashtu e bën një ndikim të madh në concoctions inhalimi sherebelës, eukalipt, fletë gji, kamomil, nenexhik. 5. Për të hequr qafe fëmijën nga të ftohtë të shpërndarë në 200 ml ujë të ngrohtë një lugë çaji kripë. Në zgjidhjen rezulton njomet shtupë dhe të hyjë në një të parë, pastaj fëmijën tjetër vrimë hunde. Kripa ka aftësinë për të hequr enjtjen e mukozës nazale. 6. Mundohuni të trajtuar lëngshëm pika fëmijë hundë lëng nga gjethet e aloe. Merrni 2 aloe gjethe të mesme, pije me ujë të ngrohtë, shtrydh lëng, i holluar me ujë të ngrohtë zier në një raport prej 1 në 10.

Tool varrosur në hundës pasazhe 3-4 pika. Procedura përsëritet 3-5 herë në ditë. Masat për të ndihmuar të eliminuar pamjen e undead Pasi fëmija juaj erdhi në shtëpi nga rruga, të jetë i sigurt për të kontrolluar nëse të ngrira në këmbët e tij. Nëse ngrirë, pastaj e vendosi atë në vaskë të nxehtë ose të marrë një dush këmbë duke shtuar pluhur mustardë në ujë. Është gjithashtu e rekomanduar që të veshin "çorape mustardë" për natën. Para se të shkojnë në shtrat mund të japin fëmijës qumësht të nxehtë me mjaltë ose gjalpë të tretur. Miratimi i masave të tilla për të mbrojtur fëmijën tuaj nga të shfaqurit e ftohtë dhe të hundës të ngjeshur. Nga rruga, duke përdorur mjetet juridike popullore mos harroni të ndiqni recetë saktësisht.

Gjithashtu për të përdorur mjetet juridike popullore konsultoheni me mjekun tuaj për të parandaluar reaksione alergjike të komponentëve të tyre. Dhe, sigurisht, duke ndjekur nga afër shëndetin e fëmijës tuaj, të marrë masat e nevojshme në kohë dhe nuk merrni të sëmurë! Dantellë franceze Hanyeva,