Folk ilaç trajtim impotenca


Pafuqi (mosfunksionim ngrerë) - është paaftësia për të mbështetur dhe të arriturat praktike të mosfunksionim ngrerë në meshkuj. Për fat të keq, kjo sëmundje shfaqet në mosha të ndryshme dhe shkon me forma të ndryshme të diversitetit. Shumë shpesh, gabimisht, besoj sëmundje impotenca seksuale, duke mos ditur se shkaqet kryesore qëndrojnë në Sëmundjet e ndryshme fizike që kanë përparuar, pa u zbuluar. Në shumë raste, humbje pafuqi pas ilaçeve, efektet anësore që është pikërisht ngrerë mosfunksionim. Për sëmundjet që mund të çojë në zhvillimin e kësaj sëmundjeje përfshijnë sëmundje të zemrës, diabet, etj Një gabim të madh të bërë nga njerëzit që nëse ndonjë sëmundje të ndjeshme hezitoni të kërkoni ndihmë profesionale.

Por edhe me kalimin e trajtimit mjekësor të kësaj sëmundje është shumë e vështirë për të arritur rezultatin e dëshiruar. Për këtë arsye, trajtimi mjekësor ndihma mund të vijë trajtime popullore pafuqi. dhe si një ilaç popullore për trajtimin e dobësisë në shumë mënyra ne redaktuar faqen e internetit dhe vendosi për të folur sot. 1. koleksion Objektivi potencë e tërfili, karamele mente, acaroj dhe Hypericum. Mix 5 h. Spoonfuls e bimët e listuara, pour përzierje në 1 litër ujë të valë dhe le të qëndrojë 20 minuta. Tendosje. Pini 1 gotë në ditë 3-4. 2. Pritini një rrënjë pak xhensen, 2-2,5 cm copë e gjatë të (në qoftë se nuk rrënja e cilësisë shumë të mirë, atëherë prerë 4 inç nga tjetër, pjesa kualitative).


Bluaj atë dhe le të krijoj 0,5 litra vodka pastër. Filloni infuzion pini ditë 1 tbsp. lugë 3 herë gjatë ditës para vakt. Kur tretësirë ​​bëhet më pak 1/20 sasi origjinal, është e nevojshme për të shtuar vodka në vëllimin origjinale dhe përzierje mirë. Shto vodka mund të jetë 2-3. Dhe pas tre herë duhet të marrë një copë tretësirë ​​freskët xhensen dhe gatuaj përsëri. Nëse ju mund të blejnë pika xhensen në farmaci, pastaj të marrë 30 pika 3 herë çdo ditë pas ngrënies. 3. Përgatitja infuzion: 1 tbsp. e bimëve dhe luleve të Hypericum në një gotë me ujë.

Merrni 1/2 filxhan 3 herë në ditë. 4. Mix 50 ml tretësirë ​​të Aralia, xhensen dhe djallit, dhe 30 ml ekstrakt të Siberian xhensen dhe radiograms trëndafili. Pini 30 pika erdhi përzierje 3 herë në ditë, pas ngrënies. 5. mix 100 gram barishte Yarrow, rrënjë ëmbël flag 50 gram dhe 50 gram farë bari pazhitka. Pastaj derdh 1 filxhan ujë të vluar 1 tbsp. koleksion lugë, të lënë për 1 orë, presin për të ftohtë poshtë dhe thahet. Merrni 3 gota infuzion të përditshme. 6. Merrni 5. lugë fara hithër dhe vlim ata në 0,5 litra verë (ju mundeni port). Kuzhinier për 5 minuta. Le të qëndrojë 30 minuta.

Merrni gjumit e 50 ml. 7. Duhet të zier në 0,5 port ose në të njëjtën sasi të freskëta qumësht 4 tbsp. lugë zheleznitsy barishte për 5 minuta, pastaj të lënë për 30 minuta, kullimin. Pini 50 ml infuzion para gjumit. 8. Mix 30 gram toadflax me bar, Islanda myshk, gjethet dhe zhardhokët salepa Melissa. Brewed 1 filxhan ujë të valë 1 tbsp. lugë përzierje këmbëngulin, përfundoi një peshqir, 02:00 dhe filtri. Ajo duhet të marrë 3 gota e infuzionit çdo ditë. 9. Rasteraem arra pishe core pluhur, ndërsa gradualisht shtoni ujë deri në një emulsioni bardhë.

Hani 3 herë në ditë për 20 minuta para se një vakt të 100 ml. 10. Plotësoni 0,5 litra vodka një kapacitet prej 100 gram rrënjë grimcuar dre pusi dhe të insistojnë në temperaturën e dhomës për 45 ditë. Pranuar 20 pika në 1 h Lugë 3 herë në ditë për 15-20 minuta para ngrënies në mbrëmje -. Jo më herët se 5 orë para gjumit. Kurse të popullarizuara të trajtimit të marrë 2 muaj kohë - 10 ditë. Në trajtojnë verës dobësisë në këtë mënyrë është më mirë të mos për të mbajtur. 11. Mix 10 gram lule Calendula Helichrysum 20 gram, 30 gram Wort barishte Shën Gjonit dhe rrënjët agnushe 25 gram. Brewed 1 filxhan ujë të valë 1 tbsp.

Ky koleksion lugë insistojnë 01:00 dhe filtër. Një tjetër mënyrë: do të mbushin atë me të ftohtë të ziera grumbullimin e ujit, insistojnë 08:00 dhe filtruar me kujdes. Pranuar 1 tbsp. lugë në ditë. 12. Përdorimi Gjithashtu efektiv i infuzion ujit Çernobilit: brewed 1 filxhan ujë të valë 1 orë.
lugë fara pelin dhe këmbëngulin natën. Pranohen nga 1/3 filxhan për 15-20 minuta para ngrënies 3 herë në ditë. Ju gjithashtu mund të përdorni tretësirë ​​e pelin, pour 0,5 litra vodka 5. lugë fara dhe këmbëngulin 21 ditë, herë pas here lëkundje. Tendosje dhe pini 1 tbsp. lugë 3-4 herë në ditë 20 minuta para ngrënies. 13.

Apo fshij fara pluhur pelin dhe do të marrë 1h. lugë 3-4 herë në ditë. Pluhur pije duhet Zierje e rrënjët e Woodruff ëmbël. Përgatitja e supë: rrënjët grimcuar tërësisht, brewed 1 filxhan ujë të vluar 1 orë lugë e përzierje dhe kuzhinier në një banjë me ujë për 30 minuta.. Supë duhet të pini 1 ditë. Zgjidhni një ilaç popullore që healers mund të përgatisë ju të shihni - çfarë përbërësit që ju keni në dispozicion. Ejani në barnatore fitootdely zalekarstvennym lëndëve të para. Vladsoroka,