Ilaç popullore gizzards pule


Shumë njerëz si brendshmeve. Kjo përfshin gizzards pule, e cila përmban një numër të madh të proteinave, vitaminave dhe substancave të tjera të dobishme të nevojshme për aktivitetin normal të njeriut. Por përveç vlerës ushqyese, gizzards pule është i njohur edhe ilaç popullore lashtë për dizenteri. Dhe ilaç popullore stomaku pule aq i fortë që edhe mund të ndalet dhe diarre të përgjakshme. Arsyeja është se filmi i mbuluar ato përmban enzima që nxisin tretjen fjalë për fjalë çdo ushqim. Ky është pronë kryesor i dobishëm i njohur për shumë nga-produkteve. Përveç kësaj, përfitimet e stomaku i pulës dhe se ata shpejt të ndihmojë në uljen thonjtë brishtë dhe flokët.

Nuk ka rëndësi se gatim i tyre keni shpenzuar shumë kohë, të gjitha këto përpjekje do të paguajë më vonë shëndetin e mirë të trupit tuaj. Por këto përfitime kanë barqet vetëm të freskëta. I përdorshëm dhe i dobishëm ata konsiderohen më në qoftë se jeta raft është më pak se 2 ditë në kushtet e temperaturës prej - 3 deri në 5 gradë Celsius. Përveç opsioneve për përdorimin e ventricles, ata gjithashtu të ndihmojë me gurët në veshka dhe diatez acidit urinës. Për mënyrën se si ne kemi nevojë për t'i përgatitur ato për trajtimin e këtyre sëmundjeve mund të gjendet në recetat e mjekësisë tradicionale.


Gizzards pule me gurë në veshka Ndara shirit të verdhë në brendësi të stomakut larë pule, e thatë, bluaj në një mulli kafeje. Merrni me stomak bosh në pluhur lugë çaji në mëngjes për 2 muaj. Pluhur është pa shije, por të jetë i sigurt dhe të dalë gurë të zhduket nga trupi krejtësisht pa dhimbje. Gjatë gjithë vitit, ju duhet të kalojnë 2-3 kurse të trajtimit. Rezultati i shkëlqyer që ju të gëzojnë! Ilaç për diarre, dizenteri Lahen në ujë të blerë fllad në barkun dyqan të valë, hiqni kasetë të verdhë, vë në diell, kështu që ata prosushylysya. Bluaj miell. Merrni një lugë çaji me këtë pluhur.

Fëmijët kanë nevojë për të dhënë pak më pak. Nëse vuani nga kapsllëk, pini atë në një vegjetal bosh stomak vaj 1 lugë gjelle dhe pini një gotë me ujë.
Nga acidit urinës diatez Për të hequr qafe të acidit urinës diatez - ju duhet të përgatisin flaxseed 5 kilogram (të blerë në dyqan), knotweed thatë - 2 kg (farmaci) pluhur me barkun plenochek pule - 40 teaspoons. Ju gjithashtu duhet të marrë 100 gram pluhur flamurit ëmbël (të blerë në barnatore). Për të lehtë për të hequr një numër i mjaftueshëm i filmave mund të përdoret si vijon: Lahen ventricles, ose peshqir të thatë me një leckë, vënë në një tigan ose në fletë, letër para zastelyvshy dhe vendin në furrë për një kohë të shkurtër për të pidsushyly ventricles.

Atëherë ata duhet të lihet në tryezë gjatë natës për të thatë para se të përtyp. Tani plenochky të hiqet me lehtësi. Për 40 lugë pluhur nevojshme për të hequr filmin nga rreth 2 stomachs kg. Pastaj derdh farave të lirit në një rast jastëk dhe zasheyte atë me shumë kujdes në mënyrë që asgjë prokydalosya. Ky jastëk duhet të jetë në shpinë tuaj për të paktën 2 muaj, si gjatë gjumit dhe gjatë ditës. 2 ditë para se të trajtimit të krijoj 50 gram calamus tre litra ujë të valë, dhe vihet në një çiban të ngadaltë zjarr për 15 minuta. Pastaj derdh supë në 3 kavanoz litër dhe të lënë për 24 orë, pastaj dyqan në një vend të freskët.

Gjatë ditës ju duhet të pini 30 gram çdo 02:00. Karrige është e rrallë, por kjo është normale. Trajtimi duhet të fillojë të pijë Agjërimi 30 gram pluhur calamus infuzion dhe një lugë stomaku. Pas gjysmë ore, pini një kanaçe litër kati i tretë infuzion (2 tbsp pintë knotweed e ujë të valë). Merrni tretësirë ​​3 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Një orë më vonë një pjesë e sheqerit duhet të bjerë Urolesan ose Tsistenal - 15 pika dhe marrë para çdo vakt. Pas një kursi të 10 ditë të marrë një pushim për 5 ditë. Por gjatë kësaj ndërprerjeje ose të ndaluar të pijshëm e calamus infuzion, vetëm të anulojë tsistenala pritjes dhe pluhur nga filmat.

Pillows vazhdojnë të përdorin rregullisht. Për 10 ditëve të ardhshme, pini pluhur në mëngjes dhe në mbrëmje (pas 22 orë) dhe i larë poshtë me rrënjë të ëmbël flamurit. Në mbrëmje merr tsistenal nuk rekomandohet. Pas 40 ditësh të knotweed vazhdojë për të pirë edhe një vit e gjysmë, dhe aerovit çdo ditë. Mbani vetëm kanë në mend këshilla e mëposhtme. Çdo njeri kur për të trajtuar disa sëmundje, përveç se ka një bandë e sëmundjeve të tjera të fshehura. Prandaj, për të marrë parasysh ndikimin në shëndetin si pranim i një produkti është më mirë që të konsultoheni me mjekun. Bobryshev Taras,