Dhëmbë çngjyrosje ilaç Folk në shtëpi


Ne të gjithë e dimë nga fëmijëria se buzëqeshje në një të ndritshme me re ditë. Në shoqërinë moderne do të thoja që nga buzëqeshje të bardhë. Tani stomatologji ofron zgjidhje të ndryshme në zbardhjen e dhëmbëve. Por ndonjëherë, për shkak të një arsye ose një tjetër, ne preferojnë mjetet juridike të njohura popullore, më të përballueshme dhe po aq efektive. Rreth tyre, jo për një ilaç popullore, dhëmbë çngjyrosje në shtëpi dhe do të diskutohet më tej. Ka një shumëllojshmëri të gjerë të mjeteve juridike popullore që do t'ju japë një apartament të kushteve zbardhues. Konsideroni më efektive dhe të thjeshtë në ekzekutim. Asistent jonë e parë në këtë rast - sode ushqimit, e cila është në çdo shtëpi.

Ka dy mënyra për të zbardh dhëmbët në këtë mënyrë. Së pari, një furçë dhëmbësh zhytur në zgjidhje të koncentruar sode, dhe pastaj lahen dhëmbët tuaj si zakonisht. Së dyti, përzierje sode buke me pastë dhëmbësh, lahen dhëmbët tuaj.
Është e rëndësishme të mbani mend se turistik në këtë metodë vetëm një herë në javë, kështu që konsumi i shpeshtë i sode çon në hedh lëng i smalt. Një tjetër mjet i efektshëm i zbardhjen është peroksid hidrogjeni. Kjo procedurë zbardhjen është e thjeshtë: Lahen dhëmbët tuaj dhe pastaj pije gojën me peroksid, në fund shpëlarje gojën me ujë të ngrohtë. Ju gjithashtu mund të përdorni një shtupë pambuku zhytur në peroksid, të cilat ju thjesht fshij dhëmbët tuaj dhe shpëlarje gojën tuaj menjëherë.


Rezultati i parë disa javë. Kjo nuk është gjithmonë në dispozicion, por jo më pak efektive dhëmbët metodë zbardh - zbardhjen përdorur hirit druri që përmbajnë hidroksid. Veprimi i saj është shumë e thjeshtë: një furçë dhëmbësh zhytur në hirit druri dhe dhëmbët e pastra. Ju mund të veprojë si në rastin e sode, hirit të përziera me pastë dhëmbësh ose pluhur. Replace pluhur aktivizimit të karbonit hirit mund, të shtypur tableta dhe dhëmbët të pastër, si në kohërat sovjetike ishin pastrim pluhur dhëmb. Nga rruga, tani është e mundur për të blerë në dyqan për të jenë të kujdesshëm. Një zbardhjen e mirë është bërë nga sode, peroksid, hirit druri dhe pastë dhëmbësh zbardhje - paste.

Përdoreni këtë metodë mund të jetë jo më shumë se 2 herë në javë. Rezultati i dukshëm pothuajse menjëherë. Pak njerëz e dinë në lidhje me këtë shkëlqyera çngjyrosje mjetet juridike popullore si patëllxhan. Recetë nuk është e lehtë. Burn mishin e tyre me zjarr për shtetin e pluhur i zi. Ai gjithashtu i zoti dhe të pastër dhëmbët. Kjo terapi jo vetëm whitens ato, por e forcon. Për të arritur buzëqeshje të bardhë ju mund të përdorni lëng limoni. Ai rubbed dhëmbët e tij ose shpëlarje gojën tuaj. Ajo mund të jetë një përzierje e lëng limoni dhe sode. Ajo është aplikuar deri në dhëmbë, të mbajë një aktuale minuta dhe del me të larë. Ju gjithashtu mund të përdorni përbërësit e ndryshme për përzierje: qymyr, kripë.

Shumica krenar dhëmbë çngjyrosje ilaç popullore është luleshtrydhe dhe luleshtrydhe, të cilat përmbajnë agjentë natyrore zbardhues. Gatim pure kokrra të kuqe dhe të aplikohet deri në dhëmbë si pastë dhëmbësh. Ju thjesht mund të kryejë manaferrat mbi smalt dhëmbit për lirimin e lëng. Kjo thjesht nuk është e harrojmë për domosdoshmërinë e ndjekur procedura shpëlarje gojën me ujë. Gjithashtu mos harroni të jenë të kujdesshëm në luftën për bardhësi e dhëmbëve nën presionin mbi psikikën e reklamave nga ekrani televiziv. Asnjë prej këtyre mjeteve juridike popullore për të ndihmuar të merrni bardhësi absolute. Përveç kësaj, natyra nuk ka dhëmbë të përsosur të bardhë. Për të rritur efektin e çngjyrosje mjetet juridike popullore gjithashtu mund të kombinohen komponentet dhe duke i dhënë deri kafe tuaj të preferuar, çaj të fortë, pije e butë dhe pirja e duhanit.

Për të kryer procedurën nuk duhet më shumë se një herë në javë. Too zbardhues intensive, ndjekja e dhëmbëve "margaritar" mund të çojë në formimin e çara, vrima dhe në fund të fundit për shkatërrimin e baltës dhëmbit disa prej tyre. Ju nuk është saktësisht ju lutem ... Është interesante të dini se ... Të gjitha dentistët pohojnë se procedura për sigurimin e dhëmbëve prej liri të mbajtur në zyrat e tyre, në shtëpi për të Popullit, jo të përshtatshme për të gjitha llojet e dhëmbëve. Përveç kësaj, në varësi të pranisë së të çara, gjendja e tyre e përgjithshme, gjithmonë çon në smalt dhëmb hedh lëng. Pra, fjalët e tyre do të thotë se e natyrshme smalt të verdhë e bardhë është shumë më e fortë.

Pra, nëse i hollë i saj?! Pyetja, natyrisht, retorike! Në përfundim, duhet theksuar se nëse zbardhjen kombëtar zbatohen me mençuri, kjo është një parandalim i mirë i sëmundjeve të tilla si sëmundje periodontale, periodontitis, stomatiti, sëmundje periodontale, prishjen e dhëmbëve. Alina Afanasyeva,