Njerëzit, trajtim përdhes shtëpi


Përdhes është quajtur sëmundje kronike të lidhur me trazirat metabolike në trup. Të rezultojnë të qëndrueshme rritje nivelet e acidit urik në gjak. Ky mikro - Kristal e urate natriumi janë depozituar në nyje, duke shkaktuar shkatërrimin e tyre. Kjo është një sëmundje e zakonshme e nyjeve jep shumë dhimbje, ndikon në shëndetin e përgjithshëm të njeriut të pacientit nuk jetojnë atje dhe të punës. Pra, ne kemi vendosur në faqen tonë për të folur rreth, trajtimit kombëtar në shtëpi e përdhes. Cilat janë simptomat karakteristike e përdhes? Në këtë sëmundje në gjak shpesh rrit nivelet e urinës acidit (amoniakut).

Ai të ketë një efekt negativ në sistemin nervor qendror, prishin funksionin e veshkave, mëlçisë.
Kripërat e acidit urinës grumbulluar në nyje, tendons, kërc duke shkaktuar inflamacion. Prandaj, tipar më i rëndësishëm i përdhes është dhimbje e rëndë në të përbashkët. Nëse ju klikoni mbi atë, ose bëj atë, dhimbja bëhet edhe më e fortë. Përbashkët është e kuqe, atje është ënjtje. Kjo gjendje quhet sulm akut i përdhes dhe në qoftë se ju nuk do të marrë hapa për trajtim, ajo mund të marrë disa javë. Shumë shpesh sulm duket natën, parandalon gjumë e bën një person të "tronditur" ditë tjetër. Shumë shpesh, përdhes ndikon të përbashkët i madh gishtin.


Gjithashtu, shpesh sëmundje prek kyçin e këmbës, gju, dore, gishtat. Me zhvillimin e mëtejshëm të sëmundjes mund të jetë dëmtimi i rëndë i përbashkët, duke rezultuar në lëvizshmëri të kufizuar. Me zhvillimin e sëmundjes janë një tjetër shenjë e tophi - Njësitë e bardhë me sasi të mëdha të urate. Ata shfaqen nën lëkurë ose nyje rreth veshit. Përdhes ka forma të ndryshme, në varësi të cilën ka foto të ndryshme klinike. Shkaqet e përdhes Siç e kemi thënë, shfaqja e përdhes është drejtpërdrejt e lidhur me numrin e urinës. Ajo është prodhuar nga trupi disa ushqimeve të pasura në purines.

Kur vlera e tij është normale, ajo është excreted nëpërmjet veshkat. Megjithatë, në pacientët me njerëzit përdhes bërë shumë acid apo veshkat nuk mund të përballen me funksionin e tij. Atëherë trupi fillon të grumbulluar tepricën në formën e kristaleve në nyje janë. Megjithatë, ne duhet të dimë se pamja e përdhes në disa raste mund të jetë për shkak të një shkelje të veshkave ose të marrë drogë të caktuara, duke përfshirë edhe barnat diuretics. Trajtimi përdhes përdorur mjetet juridike popullore Në shtëpi, për trajtimin e përdhes mund të përdorni biliare mjekësore.

Kjo është një nga trajtimet popullore përbashkëta. Ajo duhet të bëjë fasha nga biliare mjekësor mbi nyje dhimbshme. Ajo anestezinë, lehtësimin inflamacion. Provoni ndërtimin zierje të përgatitur: Hidh Pack farmaci barishte të thatë Sage 3 litra. ujë të pastër. Të sjellë një çiban, Tomita në ngrohje të ulët për rreth 10 minuta. ftohtë në temperaturën e tolerueshme proparte nyje dhimbshme në supë të nxehtë për 15-20 minuta. Njerëzit të trajtuar përdhes supë bëni çdo ditë për të eliminuar simptomat. Në shtëpi ju mund të përgatisë një paketë mjekësor: Hidh pjesë të barabarta lule të zeza elderberry, lule kamomil thata, derdh ujë të valë.

Cover, të përfundojë një peshqir, të lënë në 01:00. Pastaj kullimin e ujit në një tas të veçantë, thith atë në garzë, bashkëngjitni përbashkët të fytit, fashë të sigurt. Këtu është një tjetër ilaç i njohur popullore: Plotësoni një shishe të pastër, e thatë me lule ngjyrë vjollcë jargavan në "supet". Hidh vodka zakuporte plug, hiqni një vend të errët për tre javë. Pastaj, brenda tretësirë ​​30 pika pas ngrënies. Gjithashtu me infusions bëjë fasha të përbashkët të dhimbshme. Sa më shpejt që të jetë e mundur, hani shalqi. Kjo kokrra të kuqe është e dobishme - pulpë, lëng. Gjithashtu i dobishëm në pluhur përdhes të peels shalqi të thata.

Ajo duhet të marrë 1/3 orë. L. tri herë në ditë. Ilaç i mirë popullore për trajtimin e përdhes - terapeutik banjot. Një kovë me ujë, shtoni 100 g celandine bar të thatë, vlim për 30 minuta. duke përdorur kazan, mbulojnë një kovë. Hidh supë tendosura përgatitur në një banjë me ujë. Temperatura Total ujit nuk duhet të kalojë 38 gradë. Fresh celandine bari fshij dobishme joints dhimbshme. Shto një gotë qumësht 1 tbsp. l. fara kopër. Boil, tendosje, pini një supë vakte më të nxehtë. Pini 1 gotë çdo ditë për 10 ditë. Gjatë sëmundjes akute dhe kryen trajtim në shtëpi, të heqë dorë nga ushqime të pasura në purines.

Ky mish të organeve, të kripura, yndyrore skuqur varieteteve të peshkut, të gjitha llojet e ushqim të konservuar, djathë, mish të kuq, yndyra, supë (përveç perime), sallam i tymosur, fasule. Lexoni me kujdes recetave njerëzve, trajtimi në shtëpi e përdhes dhe marr më të përshtatshme për ju, por para se të sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,