Njerëzit të pastruar trupin e njeriut


Trupi ynë është vazhdimisht duke punuar pothuajse lot. Mungesa e gjumit, lodhje kronike, stresi, kequshqyerja dhe overeating është një pjesë normale e pothuajse çdo personi. Dhe papritmas kur trupi nuk arrin të shumë duket një surprizë e madhe. Por shumë sëmundje mund të parandalohen nëse ne kushtuar një vëmendje pak më shumë. Në trupin e njeriut modern gjithmonë merr një sasi të madhe të substancave të dëmshme. Ata grumbullohen në lëkurë dhe thithen përmes gojës së saj. Përveç kësaj, disa ushqim substanca shkatërrim gjithashtu mund të mbeten në trup, duke helmuar atë. E vetmja mënyrë për të shpëtoj prej tyre është një trajtim në kohë dhe e duhur.

Kështu që sot unë do të flas me ju për një popullor pastrimin e trupin e njeriut. Në ditët e sotme, industria farmaceutike ka një gamë të gjerë të drogës për këtë. Gjithashtu, shumë klinika të ofrojnë shërbimet e tyre për larjen e zorrëve dhe procedurave të ngjashme. Por ka mënyra për të pastruar trupin e substancave të dëmshme, plotësisht të aftë për të zbatuar vete. Ky është një trajtim popullor. Mos harroni, nëse ju do të hani ndonjëherë turshi dhe kërkesat e qumështit të, duke e ditur se si do të përfundojë?! Ndoshta kjo ishte disa herë. Ky është trupi juaj në vetvete kërkon të paktën një pastrim ... dhe dërgon impulse në tru që ju keni konsumuar këtë "përzierje shpërthyese".Para së gjithash, kur pastrimin e trupit tërheq vëmendjen në zorrët. Ai është rruga kryesore për produktet e kalbjes të trupit tonë. Shpesh ai nuk mund të përballen me bllokimet dhe depozitohen në muret e jashtëqitjen e tij. Ata nuk janë hequr nga trupi, por ende shumë për të tretem ku mendjemadh. Substancat e formuar në proces mund të hyjnë në gjak, duke shkaktuar indet helmimit. Kjo është pasqyruar në përkeqësimin e përgjithshëm të çrregullimeve shëndetësore në traktin gastrointestinal dhe ul performancën. Kjo shtëpi është një metodë e spastrimit zorrë klizmë. Më efektive është kjo procedurë pas larjes, vizitoni banjë ose sauna.

Përse? Që nxehtësisë dhe lagështisë zbutur murin e zorrëve, duke lehtësuar ndarjen nga feces e tyre. Ajo është e mirë për të bërë një 2-3l volumit klizmë. Për këtë qëllim, përdorin ujë të zier, që të shtoni një lugë çift e uthull molle ose acid limoni. Ju gjithashtu mund të përdorni TEAS bimor - kamomil, i urtë. Në klizmë traktin gastrointestinal dhe kërkojnë pastrimin me anë të ushqimit. Për këtë qëllim, ushqime ideale të pasura në fibra. Fiber pastron stomakun dhe murin e zorrëve si furçë. Ajo është e mirë për të përdorur drithëra dietë. Ajo mund të jetë elb, hikërror, kënaqur, mel.

Kjo qull është më e mirë për të gatuar në ujë, pa kripë. Diets për drithërat me shkop më të mirë rreth dy javë. Sa kohë është shpenzuar nxitur konsumin njerëzor të fara liri, dhe shumë njerëz nuk e dinë se kjo është ilaç më i mirë popull që e bën pastrimin e trupit. Totali fara lugë gjelle liri shtuar në ushqim kur gatim ndonjë ushqim, bëjnë punën e tyre me konsum të rregullt. Sekreti i veprimit të tyre është e thjeshtë. Ata në lëvizje në zorrët irritojë muret e saj dhe membranat e saj nerazvarivayuschimisya mukozë. Kot-se amerikanët janë ushqyer foshnjat e tyre formula me liri për dekada të tëra?!

Ndoshta jo kot ... kjo liri - është tradicional për Rusi bimore ... por pryzabute. Në të njëjtën kohë ju mund të shkoni dhe pastrimin e veshkave. Në jetën normale ato shpesh përfshijnë rërë të ndryshme dhe skorje, depozituar në formë të gurëve. Për të bluaj për të pirë një sasi të madhe lëng. Ajo mund të jetë lëng perimesh të freskëta, lëng limoni. Si dhe lëngje të shtoni disa pika të bredh naftës. Një javë më vonë, një "sokoterapiyi" shkoni për çaj. Ajo mund të jetë nga knotweed bimor, hips, Wort Shën Gjonit ose çaj të thjeshtë me limon. Nëse urina do të bëhet hije të errët - ajo do të sinjalizojë pastrimin e gurëve në veshka dhe rërë.

Për të hequr depozitat e kripës në trup duke përdorur alkool ekstrakte Comarum. Kjo barishte infused normë vodka e 1: 3, për tre javë. Marrë ajo rekomanduar 25 pika tre herë në ditë. Ka edhe mënyra për të pastruar dhe të organeve të tjera të trupit të njeriut. Kjo mund të jetë një zemër. Për të qartë këtë trup është e rekomanduar për të pirë me stomak bosh një e treta litra qumësht të freskët me lëng limoni. Trajtimet duhet të jetë të paktën një javë. Sigurisht, kur pastrimin e trupit duhet të heqin dorë nga zakone të këqija - pirja e duhanit dhe alkoolit. Rekomandohet gjithashtu uria, përveç për pastrim.

Por në qoftë se ju të eleminuar aktualisht ushqime proteinike - kjo do të ketë një efekt pozitiv. Që kujdesin e shëndetit tuaj dhe mos harroni të terapinë e qeshur. Për sëmundjet e organeve të brendshme të fillojë atëherë kur një stres njeri, ai gjithmonë i zemëruar, depresion. Kryen të paktën një nga ushtrimit të thjeshtë - çdo të ulet ditor për 5 minuta me një tjetër buzëqeshje në veshët. Dhe ... më besoni - nuk besojnë në disa ditë, rezultatet e këtij veprimi do të japë fryt. Por përsëri në temën tonë, e cila në fund të fundit gjithashtu siguron pastrimin brenda dhe humor të mirë. Ju duhet të dini se pastrimi trupin jo vetëm ka një efekt të mirë parandalues, por edhe terapeutik.

Por kjo kombëtar trajtim - punë pastrimit, për këtë ajo duhet të kryejë natyrën rutinë. Koha më optimale pastrim do të jepet të paktën dy herë në vit duke zgjedhur më të përshtatshme për një recetë. Brandy,