Njerëzit të trajtuar inflamacion të mishrat kur dhëmbët


Dhëmbët dhe mishrat është një problem i zakonshëm që shqetësimet e njeriut modern. Tani, pak mund të mburremi një gojë krejtësisht të shëndetshme, dhe faji që shumë faktorë. Këto përfshijnë mangësi kalciumi, ujë të pijshëm të kontaminuar, ngjyra të ndryshme dhe preservatives në konsum ushqimor, mjedisin neveritshme. Kryesisht dhëmbët dhe mishrat varet trashëgim. Trajtimi i këtij problemi është e mundur. Nuk është e nevojshme për të shpenzuar shumë - mjekësi tradicionale ofron shumë mënyra të përballueshme për të luftuar sëmundjen periodontale. Dhe për shkak të trajtimit kombëtar të inflamacion të mishrat e dhëmbëve nëse flasim më tej. Sëmundjes periodontale - kjo është një sëmundje serioze çamçakëz, e cila manifeston e rritur gjakderdhje, të tilla si larja e dhëmbëve tuaj.

Kjo sëmundje është e shprehur në indeve inflamacion të mishrat, duke i bërë ata të butë dhe të lirshme. Ky ndryshim nuk mund të ndikojnë në gjendjen e dhëmbëve, duke kërcënuar humbjen e tyre të mundshme. Nëse dyshoni se prania e sëmundjes periodontale keni - ju lutem kontaktoni ilaçet tradicionale. Kaq të çuditshme të mjaftueshme, ka shumë mënyra për të trajtuar këtë sëmundje përmes metodave të thjeshta dhe të përballueshme. Por ajo duhet të kihet parasysh se suksesi varet shumë këmbëngulje dhe vderzhki. Në mënyrë për të kuruar plotësisht sëmundjet periodontale, ju mund të kenë nevojë disa muaj përsëritje e vazhdueshme e recetave të propozuara. Një nga trajtimet më të popullarizuara për çamçakëz është veçse bar.


Fllad lëng hithër ofron një efekt të shkëlqyer e shërimit plagë. Përveç kësaj, ai vepron si një anti-inflamator, antibacterial dhe vitaminë agjent. Për ta bërë atë të mbledhur lë të rinj dhe rrjedh e kësaj bime dhe shpëlarje tërësisht. Pastaj humbas ato nëpërmjet shtrydhëse frutash e perimesh. Merrni një lugë gjelle me lëng tre ose katër herë në ditë për disa muaj. Në qoftë se ju nuk mund të përdorni infuzion të freskët acaroj mund të marrin nga gjethet e saj të thata. Për ta bërë më të mbushin pesë lugë para dy gota me ujë të valë dhe të lënë të mbush për gjysmë ore. Infuzion tendosura duhet të marrë gjysmë filxhan tre ose katër herë në ditë.

Kohëzgjatja e përgjithshme e trajtimit është e njëjtë. Një tjetër alternativë e shkëlqyer është të forcojë tretësirë ​​mishrat Yarrow. Një lugë gjelle e papërpunuara te grire derdh një gotë me ujë të valë dhe të lënë për gjysmë ore në një termos. Infuzion tendosura është e rekomanduar për të përdorur për shpëlarje. Ata duhet të kalojnë çdo ditë për të paktën dy muaj. Në të njëjtën mënyrë mund të zbatohet zierje e leh lisi. Kjo është trajtim më popullor për çamçakëz. Përdorimi i rregullt i këtyre teknikave do të ndihmojë për të forcuar ato dhe të shpëtoj nga gjakderdhje. Për trajtimin e mishrat dhe sëmundjet e tjera orale aplikuar me sukses tek 10% Propolisi ekstrakt me alkoolin.

Një lugë gjelle e këtij produkti duhet të jetë i holluar në një gotë me ujë dhe të përdorni pije. Zgjidhja duhet të jetë në gojën tuaj për të paktën një çerek ore. Është e rekomanduar për të përsëritur procedurën çdo një orë e gjysmë, të paktën gjashtë herë në ditë. Në mënyrë të ngjashme, ju mund të përdorni uthull ushqim natyror (molle ose rrushi). Ajo u shpërbë në proporcion - tri lugë uthull në një gotë me ujë. Medium acid në gojë nuk do të zhvillohet patogjene. Për të lyej mishrat mund të përgatisë një mjet të veçantë - vaj propolysnoe. Për ta bërë këtë, shkrihet në një gjalpë 100ml dush me ujë, pastaj shtoni shpërbë imët 30hr Propolisi.

Nxehtësia përzierje për 10 minuta, nxitje të vazhdueshme. Mbajeni këtë mjet mund të frigorifer në një enë qelqi të mbyllur. Përdorni fërkim mishrat e disa herë në ditë. Nuk janë pak të njohura trajtimet për sëmundjen periodontale. Njëra është përdorimi i naftës së papërpunuar. Ata duhet shpëlarje gojën tuaj për një çerek ore, pastaj nxjerr nga goja. Kursi i trajtimit do të marrë të paktën një muaj. Ky mjet do të merret jo vetëm me sëmundje çamçakëz, por gjithashtu të sigurojë një efekt të përgjithshëm shërues mbi të gjithë trupin. Kaviteti oral mund pije dhe nje solucion peroksid hidrogjeni.

Për të përgatitur zgjidhjen përveç një çift i teaspoons e peroksid 3% në 50 ml ujë të ngrohtë. Ky mjet do të ndihmojë të shkatërrojë mikrobet në të gjitha fushat e orofaringut. Dip një shtupë pambuku në masë të bredh