Njerëzit të trajtojnë infertilitetit mashkullor mjetet tradicionale


Familje pa fëmijë. Si luhatje terma të ngjashme. Ashtu si një dënim të tmerrshëm çift, por dok nga rrethana të çuditshme vetëm dua të shoh një grua. Kjo është në rastin tonë. A është kjo e ligjshme? A e seksit të kundërt aq të pafajshëm? Për infertilitetit mashkullor nuk janë aq të pazakonshme, veçanërisht në vitet e fundit pas revolucionit seksual dhe aksidentit Çernobilit. Le të flasim, në faqen e internetit të këtij trajtimi të popullarizuara të infertilitetit mashkull mjetet tradicionale, dhe të vendosë - mund të, megjithatë, duhet të ndajnë fajin në dy bashkëshortëve?! Shkaqet e Sëmundjeve Shkaqet e infertilitetit mashkullor mund të jenë të ndryshme.

Lista përfshin: sëmundje e trashëguar e jetesës i sëmurë (drogë, alkool, cigare), sëmundjet seksualisht të transmetueshme (SST), trauma legenit, inflamacion të organeve gjenitale, prostatës, transferohet shytat (Shytat). Gjithashtu, shkaku mund të jetë dobësi seksuale, mungesa e spermës apo letargji. Në çdo rast, diagnoza e vërtetë, mjeku mund të kërkojë - andrologist. Ju duhet të kalojnë lëngun seminal për analiza, dhe vetëm pastaj të emërojë trajtim të specializuar të bazuar në rezultatet, duke marrë parasysh pacient individualisht.


Steriliteti dhe Impotence sot është në kohë. Ne ju ofrojmë disa receta e mjekësisë tradicionale që është përdorur si një mjet për të rivendosur funksion riprodhues, si edhe për parandalimin. Trajtim Steriliteti do të thotë natyrën 1. Boil 1 tbsp. qumësht. Në kushte të nxehtë, shtoni 1 tbsp. l. karafil djegëse dhe mbi 02:00, largohen. Pastaj thahet. Merrni 1 tbsp. l. , 3-6 herë në ditë. 2. 200 ml. verë e kuqe shpërndajë 200 gram. mjaltë, 3 e verdhë veze të freskët pule. Shto mbijetojnë lëng i 3 limon. Kursi pranim - dy herë në ditë për 20 minuta. përpara se të hahet., 1 st.

l. Mbani në një vend të errët dhe të ftohtë. 3. Mbledhja e majdanoz root (1 bandë), selino (1 kokë medium), synoholovnykom në terren (1 tbsp. L. Grass) dhe gjethe delli i madh (1 tbsp. L. lë) të shtoni ujë (2 l.) Dhe të vënë të gatuaj ngrohjes ulët. Kur selino gatuar, hiqni nga të nxehtit. Tendosje përmes napë. Me sallatë selino bëjë dhe supë të marrë 3 herë në ditë për 1/3 filxhan. 4. Brenda 40 minuta, në një zjarr të qetë, vlim shishe portit 6. l. Fara e hithrat. Pas filtrimit, përzierje të marrë shekuj. l. tri herë në ditë për gjashtë muaj. Shitore në frigorifer.

Fara Hithër duhet të jetë tharë me fshisave, mbledhjen e bimëve - në qershor. 5. a) Përgatitja e shurupit. Bëni një shurup me njëpasnjëshëm në kanabisit pluhur (50 oz.) Dhe farën selino (25 oz.), Duke shtuar edhe 150 gr. mjaltë. b) Përgatitja e supë. Si një pintë ujë të vluar për 10 minuta, në një zjarr të qetë, vlim 2 lugë. l. gjethe arre (Walnut), majat e degëve të pishave, gjethet manit (e bardhë), Islanda myshk, 1 ch. l. flaxseed (pluhur). Oholodyvshy, tendosje. Së pari, 2 orë pas një vakt, pini shurup. Pastaj, 10 minuta pas shurup, pini një filxhan supë të ngrohtë i tretë, diluting atë me mjaltë ose limon. 6.

Hidh një lugë gjelle e lë urtë ujë të zier. Orë të këmbëngulë. Tendosje. Brenda 30 ditëve nga marrja 0,3 filxhan 4 herë në ditë. 7. Merrni gruri qumësht kokërr, shtrydh lëng nga ajo, dhe një gjysmë filxhan për 25 minuta para një vakt, pini tri herë në ditë. 8. 2 oz. mumje natyror tretur në lëng shtrydhur fllad karrote në shkallën prej 1 x 20.
Merrni një muaj, me stomak bosh në mëngjes dhe gjatë natës. Enhanced funksionin seksual pas 5-7 ditësh. Lëng karrote mund të zëvendësojë lëng me blueberries ose buckthorn detit. Për të përmirësuar efekt përzierje mumje me yolks vezë. 9. Është e rekomanduar për të zëvendësuar ujin me çaj të zi elderberry.

Pse duhet 2 tbsp. l. Lule të krijoj 500 mg. ujë të valë. Ngrohtë për gjysmë ore. Tendosje çaj i vërtetë dhe pije duke shtuar acid limoni në një copë, ose pak mjaltë i ëmbël. 10. Në një litër ujë të vluar për 10 minuta, të lënë për tre shekuj. l. fara koriandër. Infuzion përgatitur është për 2 ditë, pini një e gjysmë deri 2 gllënjka gjatë ditës së parë, të dytë - në të ardhmen. Pastaj të përgatisë një infuzion të ri. Kujdes Trajtimi do të thotë në bazë të femrave koriandër kundërindikuar absolutisht! Në recetave që janë të nevojshme për të përgatitur, meshkujt duhet të përfshijë në ushqimet tuaja dietë që kontribuojnë në procesin e fekondimit, të përmirësojë strukturën dhe sistemin e hormoneve.

Kjo arra në ndonjë kapacitet - në një sallatë, mbushje, salcë erëza. Ushqime të verdhë të pasura në vitaminë E - misri dhe vezë yolks. Fara kungull, qepë të papërpunuara (sidomos qepë), fasule, vezë trembem. Efekti i dobishëm i trajtimit duke përdorur metoda jo-tradicionale infusions Zhensheneva, dhe me lemongrass dhe Eleutherococcus. I kalojnë disa kurseve duke përdorur cerago. Rëndësia e madhe në trajtimin e problemit të infertilitetit luan një mënyrë jetese të shëndetshme - ajër të pastër, gjumë çlodhës, ushtrime, hidroterapi, masazh, të ushqyerit, qëndrim pozitiv. Për të rivendosur ekuilibrin hormonal, ka një trajtim spa.

Healers evropiane pretendojnë të Ficus pushtet fertilitetit fëmijë dhe të mjekësisë së lashtë të rekomanduara për këtë qëllim të vënë në degët dhomë gjumi e shelg. Mbi të gjitha, ne nuk duhet të humbasin zemrën, mos harroni se koha sëmundje e njohur dhe ka filluar trajtim do t'ju ndihmojë të kthehet funksion riprodhues humbur. Gjëja kryesore nuk është që të heqë dorë dhe të merren me të. Gjithashtu ne rekomandojmë redaktuar faqe mendoni për shëndetin tuaj para se ka një problem ... bakinka,