Njerëzit trajtuar sëmundjen e parkinsonit - trajtim për Popullit


Sëmundja e Parkinson-it eshte nje, sëmundje kronike ngadalë progresiv i sistemit qendror nervor, në të cilën ngadalësia e lëvizjeve, randomness tyre. Ajo karakterizohet nga humbja e koordinimit, duart dridheshin, këmbë, mjekër, fjalim i ngadalshëm. Shumica sëmundje prek të moshuarit. Pse sëmundje duket të ketë trajtime të ekzistojnë, ne përshkruajnë në faqen tonë, materiale për trajtimin kombëtar të sëmundjes Parkinson - trajtimi i mjeteve juridike popullore. Shkaku i sëmundjes së Parkinsonit? Rritjet Incidenca ashpër me moshën. Rreth 1% e të moshuarit mbi moshën 60 vuajnë prej saj.

Për më tepër, meshkujt vuajnë më shumë sesa femrat. Sëmundja ndodh kur për disa arsye të shqetësuar funksionin e një zonë të vogël të trurit. Kështu ka mungesë thelbësor për normale dopamine substancave të trurit, e cila është neurotransmitter. Sëmundje mund të çojë në infeksion të ndryshme kronike, përdorimit të zgjatur të barnave psikotrope, dëmtime në kokë, tru, ndikimi në kimike. Gjithashtu, shkencëtarët identifikuar një gjen që shkakton sëmundjen. Ka raste të tëra familjet e sëmundjes Parkinson. Shenjat, simptomat e sëmundjes së Parkinsonit Zakonisht, sëmundja fillon me duart dridheshin.


Kjo ndodh në pjesën tjetër, por nuk shqetësohet, ndërsa shoferi dhe duke fjetur. Pastaj fillojnë të dridhen qepallat, mjekër, në kokë. Një tipar shumë i rëndësishëm i sëmundjes është paraqitja e disa të tensionit të muskujve, lodhje, dhimbje koke të vazhdueshme. Lëvizja bëhet e vështirë, lëvizin pacienti bëhet më e shkurtër. Ai lëvizjet këmbët e tij nuk mund t'i shqyejnë off dysheme. Sëmundje ndikon në shprehjen e fytyrës së pacientit. Një person bëhet një, sytë e palëkundur sy shprehje e rrallë statike shkëputur, i vërtetë, i ngjan një maskë. Sëmundja ndryshon gjuhën e pacientit. Ai flet në heshtje, në mënyrë të qëndrueshme, është e vështirë për t'u kuptuar. Në fazat e hershme të sëmundjes nuk ndikon kapacitetin mendore e pacientit.

Kjo logjikisht mendon dhe kujton çdo gjë. Por si sëmundja përparon njeriun më të vështirë për të folur, për të shprehur pikëpamjet e tyre, por mendohet proceset janë të sinqertë. Si te trajtuar sëmundjen e Parkinsonit? Kjo sëmundje kërkon trajtim të vazhdueshëm, konstant. Vetëm kur një trajtim i tillë është mbajtur një aktivitet profesional dhe shtëpiake e pacientit për shumë vite. Mjekësia moderne përdor në trajtimin e barnave, dietë të veçantë, stërvitje, masazh terapeutik, psikoterapi, fizioterapi.
Kjo zgjat jetën e pacientit dhe rrit cilësinë, mbështet funksionin motorike.

Është shumë e rëndësishme për trajtim efektiv është e mirë, vëmendje të personit të sëmurë nga të afërmit e tij. Mjetet juridike popullore Trajtimi i sëmundjes së Parkinsonit Në shenjë e parë e sëmundjes, mjekësisë tradicionale rekomandon veprimtarinë e detyrueshëm të fuqishme fizike. Për shembull, të bëjë një ushtrim shumë i thjeshtë: * Çdo mëngjes dhe pasdite, në mënyrë dramatike hedhin armëve tuaj përpara në gjatësi të plotë. Në këtë para gishtat e vështirë e shtrydh në një grusht, dhe me lirimin e duarve përpara me fuqi të unclenched tyre. Ky ushtrim punon në 6 herë. Trajtim Folk gjithashtu përfshin zbatimin e bimëve medicinale. Përgatitja infuzion: Hidh 3 lugë.

l. oats larë kokërr, pour 1 tbsp. ujë të valë. Cover, të përfundojë një peshqir, të lënë gjatë natës. Ju mund të përdorni një termos. Në mëngjes, tendosje infuzion, pini të gjithë shumën në pjesë të vogla për gjithë ditën. Trajtimi i zgjatur dhe i vazhdueshëm. * Për të kënaqur duke tundur duart në një termos pour 1 tbsp. l. i urtë barishte të thatë, derdh ujë të valë (200 ml.). Lini brenda natës. Në tendosje në mëngjes, e shtrydhur të papërpunuara, pini 1 h. L. në mes të ngrënies, pirja e qumështit të freskët, dhe supë edhe më të mirë. Gjithashtu efektive trajtimi kombëtar dridhje - banja terapeutike. Merrni atë para gjumit. Hidh 500 g barishte të thatë urtë 8 litra.

ujë të valë. Është më mirë për të bërë atë në një kovë. Pastaj vlim supë duke përdorur një kazan, të mbuluar me një batanije, të lejojë që të qëndrojë për gjysmë ore. Pastaj tendosje përmes napë në të përgatitur një dush me ujë. Temperatura e ujit më pak se 40 gradë. Banja të marrë jo më shumë se 20 minuta. Dy ditë pas dy. Gjatë pushimit, pini infuzion të urtë. * Për të përmirësuar sistemin muskulor, të rivendosur funksionin e tyre, e masazh muskujt, nyje, dridhje-prirur. Kjo do të duhet për të ndihmuar të dashurit. * Efekti i mirë në trajtimin e sëmundjes Parkinson bën këtë vaj të parfumuar: Muzik te një shteti pluhur 1 filxhan të thata lë thundrakëve 0,5 litra.

luledielli naftës së papërpunuar. Të gjitha llokoçis, hiqni 2 javë në një vend të ngrohtë. Pastaj fshij shtyllën kurrizore të këtij mjeti për 5 minuta, 2-3 herë në ditë. * Mundohuni të përgatisë balsam. Për ta bërë këtë, përzierje së bashku tinctures alkoolit farmaci zambak (150 mL) herbs rigon (400 ml.), Bimeve Leonurus (300 ml), fushë kone hop (150 ml). Të gjitha droga të derdh në një kavanoz të pastër qelqi ose shishe. Tërësisht llokoçis, të marrë 1 tbsp. l. tri herë në ditë para ushqimit. Në shenjë e parë të sëmundjes, kontaktoni një neurolog të specializuar për diagnozë të saktë dhe qëllimin e duhur trajtim kompleks.

Të bësh të gjitha urdhrave të tij, duke bërë trajtimin e sëmundjeve, mos harroni se metodat moderne të trajtimit dhe popullore mjetet juridike për t'ju ndihmuar të mbijetojnë një kohë të gjatë pa ulur cilësinë e jetës. Cheers! Svetlana,