Njerëzit të trajtojnë spondylitis ankylosing


Quajtur spondylitis ankylosing spondylitis ankylosing - një sëmundje serioze që është kronike. Kjo sëmundje inflamatore përparon vazhdimisht përfshirë në proces, pothuajse të gjitha nyjeve të mëdha dhe të vogla të sistemit musculoskeletal. Dhe inflamacion ndikon jo vetëm sipërfaqen e përbashkët, të mbuluara me kërc, por ligamentet e tij. Për këtë arsye, simptomat mund të jenë shumë të ndryshme dhe për të emëruar trajtimin e nevojshëm, duhet të bëjë një diagnozë të saktë. Pa trajtim të duhur, sëmundja mund të kufizojë lëvizjen e përbashkët, për të përfunduar immobilization. Që nga trajtimi i spondylitis ankylosing interesin kombëtar të shumë, ne kemi vendosur të flasim për këtë në faqen tonë të internetit.

Pse është atje ankylosing spondylitis? Asnjë konkluzionet përfundimtare në lidhje me shkaqet e sëmundjes. Megjithatë, metoda e hulumtimit është gjetur se spondylitis ankylosing më shpesh prek femrat e grupmoshave të ndryshme. Megjithatë, disa informacione mbi shkakun e sëmundjes është ndryshuar statusin hormonal, të rritur nivelet e testosteronit në trup. Kjo shpjegon rritje të sëmundjeve, të cilat përbëjnë burrave në moshën 20-40 vjet. Gjithashtu, rezultatet e studimeve sugjerojnë se sëmundje shpesh ndodh në njerëz të përcaktuara gjenotip nuk sintetizojnë lloj të caktuar të proteinave. Shpesh, përveç joints, inflamacion në internals anijes janë të përfshira.


Kjo mund të çojë në vaskulitis, dëmtimin e lenteve të syrit që mund të provokojë verbim të pakthyeshme. Procesi i përfshirë edhe vazot e veshkat. Në këtë sëmundje ka një dështim i sistemit imunitar. Ajo fillon të sulmojë trupin e vet, provokon inflamacion dhe pamjen e një lloj reaksion zinxhir. Cilat janë simptomat e ankylosing spondylitis? Shenja e parë që fillon të sëmundjes është paraqitja e ngurtësi të shpinë, nyje. Kjo është ndjerë veçanërisht në mëngjes dhe pas rekreacion pasiv. Njeri i durueshëm mendon se nyjet e tij "i kufizuar". Megjithatë, kjo është filluar inflamacion që mund të çojë në immobilization mëtejshëm.

Prandaj, edhe me një siklet të vogël në nyje, të marrë disa kohë dhe të shkoni te mjeku. Kjo vizitë mund të ju ndihmojë të ruajtur punën për një kohë të gjatë. Si për të trajtuar spondylitis ankylosing? Në emërimin e trajtimit mjeku e konsideron të dhënat kusht, moshës, dhe të provimit shëndetin e pacientit. Trajtim është për të zvogëluar nivelin e agresivitetit të sistemit imunitar, të eleminuar inflamacion, e cila mund të çojë në të reduktuar mobilitetit, zbulimin dhe eliminimin e infeksioneve kronike. Në rrjedhën e trajtimit zakonisht përfshijnë procedura të caktuara, duke përfshirë të përfshijnë ushtrime, dietë për humbje peshe.

Trajtimi i spondylitis ankylosing është sistemike, natyra afatgjatë. Trajtimi i mjeteve juridike popullore spondylitis ankylosing Është thënë se përdorimi i trajtimit kombëtar për të hequr qafe këtë sëmundje mund të jetë në dispozicion si një metodë opsional, dhe ai duhet të kryejë një sfond të terapisë bazë nën mbikëqyrje mjekësore. * Për të rivendosur përdorim të përbashkët Lëvizshmërisë këtë ilaç popullore: Hit 6 nerozpustylysya luledielli shporta rinj lule. T'i shtypë pour 1 litër. Vodka e mirë, e vënë në diell për 40 ditë. Merrni 1 tbsp. l. para ngrënies tre herë në ditë. Kjo tretësirë ​​mund të përdoret për fërkim të përbashkët të dhimbshme për të lehtësuar dhimbjen dhe për të eleminuar ënjtje. * Rub integruar copë sapun fëmijëve, përziejnë atë me 0,5 litra.

vodka, shtoni 15 gram kamfuri, 60 gram amoniakut. Të gjitha të llokoçis mirë, derisa një përzierje homogjene. Rezultuar fshij mjet në nyje dhimbshme. * Shkrihet 100 g të alkoolit 50 gram kamfuri, mustardë. Të gjitha përzierje, shtoni 100 g është whipped bardhë veze dhe llokoçis përzierje tërësisht. Evening fshij njollat ​​e saj lënduar. Për të reduktuar dhimbjen me bollëk njomet zonat e prekura të freskëta herbs celandine lëng. * Mix 5. l. moçal i 3. l. buds thupër, lule kamomil thata, Wort barishte Shën Gjonit, grimcuar kone hop. Shtoni 2 në shekullin e njëjtë. l. rrënjë grimcuar fara mashtruese, tërfili, hithër, kalë dori.

Vendos 1 tbsp. l. çel bli, fara kopër, karamele mente barishte. Tani derdh në pan 2 lugë. l. përzierje, derdh 0,5 litra. ujë të valë, vlim, derdh në një termos, insistojnë gjithë natën. Në mëngjes, tendosje, pini në 1/3 filxhan para ngrënies. Sigurisht gjatë e trajtimit, të paktën 1 vit. / Aplikimi trajtim kombëtar, nuk e harrojmë për humbje peshe dhe spastrim trupin e toksinave. Gjatë trajtimit, të heqë dorë mish, ushqime të yndyrshëm, i tymosur dhe minimizon përdorimin e kripës. Provoni të përdorni dietë oriz, të cilat ne e përshkruar në faqen tonë të internetit. Për të pastruar veshkat përdorni vaj bredhi, rrëshirë pishe, liri.

Dhe, sigurisht, ndiqni të gjitha rekomandimet e mjekut tuaj. Cheers! Svetlana,