Njerëzit të trajtojnë trombozë e gjymtyrë të ulët pyavkamy, herbs


Thrombophlebitis - është një proces inflamator sëmundje në vovlekayuschee venat mur, me arsimin në trombo tyre lumen (mpiksje gjaku). Më të prekur anijeve këmbët. Në fakt, thrombophlebitis - asgjë, si një komplikacion i venave me variçe. Arsyet kryesore për Sëmundjet shumë, por e zakonshme në mesin e tyre është se ata shkelin qarkullimin në gjymtyrët e prekura dhe integritetin e murit venoz. Duke thrombophlebitis mund të shkaktojë ndonjë infeksion, pas lindjes, ethe flakë të kuqe, tuberkulozit, gripit, grykët, erizipelë, etj rrezikut të rritet phlebitis disa herë gjatë shtatzënisë, praninë e dhëmbëve me karies, duke reduktuar reaktivitetin e përgjithshëm, venat me variçe, etj Por kjo do të jetë nuk e di, ne flasim për atë që është në trajtim popullor me shushunjat thrombophlebitis të ekstremiteteve të ulëta, bimeve.

Në rastin e një procesi akut nuk mund të tregojnë ndonjë "amator"! Pa kujdes mjekësor për të tilla i sëmundjes nuk kanë nevojë për të thirrur në shtëpi urgjentisht ambulancë ose mjeku. Ndërkohë, pacienti sigurojë pjesën tjetër të rreptë krevat, gjymtyrë të sigurojë pozitë të lartë. Merrni disa "masa të brendshme" kundërindikuar. Trajtim bimor Nëse sëmundja është kronike, është e mundur që të përdorin ilaçe tradicionale duke përdorur barëra. Disa receta më efektive për ju: • Merrni 1 tbsp thata herbs pelin (ju mund të freskëta), pure atë në një mortajë, përzierje 1 tbsp


kos. Përzierje rezultuar ishte vënë në një shtresë e hollë e napë, ky "lloj" ngjesh këmbët përfundojë në vende që janë të lënduar veçanërisht keq. • Merrni lule të thata e Arnica dhe pyjeve kalter leh në pjesë të barabarta (1. L.), llokoçis, e vënë atë në një enë qelqi, zaparte 500 ml ujë të valë dhe të lënë gjatë natës të insistojnë. Ztsidit mëngjes. Merrni infuzion rezulton e 60 ml para ngrënies për 30 minuta tri herë në ditë për një muaj. • Receta me nettles. Ju do të duhet një lugë gjelle e acaroj. Hidh atë në një pjatë qelqi, derdh 200 ml ujë të vluar, le të qëndrojë për 40 minuta, ztsidit. Infuzion të marrë 30 ml para ushqimit tri herë në ditë për 30 ditë.

E gjithë kjo kohë ju duhet të ndiqni një dietë: eliminojë erëza, skuqur, me yndyrë, mish dhe peshk. • Mbledhja. Ju do të duhet përbërësit e mëposhtme në pjesë të barabarta (1 lugë gjelle), Yarrow (lule), shelg i bardhë (leh), rrënjë alte mund mjedër, gjethe delli, lule dhe kamomil rue medicinale, fruta gështenjë kali.
Të gjitha të përziera tërësisht me magazinë të para, të marrë 2 lugë, të vënë në një tas smalt, derdh 600 ml ujë të vluar, të vënë në zjarr dhe të sjellë një çiban, fik. Insistojnë natë. Gjirit Morning Express. Merrni 2/3 filxhan mëngjes dhe në mbrëmje. Infuzion Bilanci mund të përdoret si një kompresë në gjymtyrë të sëmurë natës.

Ky trajtim popullor dhe efektive për venat me variçe. • Mbi gjysmë Sasi e vogël kuart gjethet e Kalanchoe feta, kështu që ata e mori gjysmën e vëllimit të bankave, atëherë plotësoni tërë bankare fërkim alkool, e vënë atë në një vend të errët për 7 ditë. Mos harroni të shkundur periodikisht përmbajtjen e bankave. Një javë tretësirë ​​është e gatshme, fshij këmbët e saj para gjumit, filloni nga këmbët dhe për të shkuar deri. Një javë ose dy ju do të shihni rezultatin. Luftimi i gjymtyrëve herbs thrombophlebitis mjaft efektive, por duhet të përputhen me dy kushte - rregullsinë dhe kohëzgjatje. Mjekimi me Leeches Trajtimi i shumë sëmundjeve të Leeches mjekësore quhet hirudotherapy.

Kjo është një metodë mjaft efektive e njohur si jo-tradicionale dhe mjekësi tradicionale, kështu që është e këshillueshme që të përdorni atë për të luftuar inflamacion të venave. Hirudotherapy jep rezultate të shkëlqyera në trajtimin e thrombophlebitis - heq inflamacion dhe ënjtje, forcon muret e enëve të gjakut (duke i bërë ato më elastike) shkarkon në gjak. Si rezultat, kurora jo shumë të përparuara të reduktuar, më pak të shqetësuar për dhimbje në këmbë, lodhje nuk është aq e theksuar. Një fakt i rëndësishëm - rrodhe përfshira në regjistrin zyrtar të pajisjeve mjekësore. Që thotë shumë. Ajo rezulton se hirudotherapy në kombinim me trajtime të tjera - ndoshta metoda më efektive për trajtimin e venat me variçe dhe thrombophlebitis.

Si jeni Leeches? Në buzë të venat e përflakur në të kuqe. Leeches vënë në të njëjtën mënyrë është rreptësisht e ndaluar! Mbajtur për herë të parë procedurat e përditshme në zhdukjen e dhimbjes, redukuar inflamimin, pastaj 2-3 herë në javë. Numri i Leeches është i kufizuar, zbatohen jo më shumë se 3-8 në një kohë. Kohëzgjatja e kursit varet nga ashpërsia e sëmundjes dhe të komplikacioneve të zhvilluara. Dy muaj pas diplomimit, ne rekomandojmë një kurs të dytë. Në mënyrë të pavarur Leeches mjekësore të përdorura në shtëpi nuk është e rekomanduar. Metodë ka contraindications dhe komplikime. Prandaj seanca duhet të kryejë girudoterapevt.

Main mos harroni se para se të përdorë metodat e luftimit këmbët thrombophlebitis duke receta e mjekësisë tradicionale, të jetë i sigurt për të këshilluar nga mjeku. Ndoshta një mënyrë apo një tjetër person ka contraindications dhe nuk ju përshtaten. Alex,