Njerëzit të trajtojnë pectoris, simptomat dhe shkaqet e sëmundjes


Kush do të kishte menduar se të gjithë emër i njohur i "angina pectoris", përkthyer nga latinishtja - angina pectoris, asgjë si anginë. Një nga manifestimet kryesore të sëmundjes është kur rrjedha e kalimit të gjakut nëpër enët e zemrës, ul, dhe muskujve të zemrës humbet sasi të drejtën e lëngshme të kuqe. Kështu fillon mungesën e oksigjenit të ushqyerit. Që kanë shkaktuar, edhe pse për pak kohë, dhjetor ylli dhimbje. Sot, ka shumë mënyra dhe droga që ndihmojnë për të kontrolluar sëmundjen, dhe me anë të mjekësisë zyrtare dhe metodat jo-tradicionale.

Në rastin e parë do të ndihmojë mjekët kardiologë. Për opsionin e dytë, për të mos lënduar veten, ju duhet të njoh nga afër veten me sëmundje. Për këtë, probizhymosya në faqen tonë të internetit, ku materiali të dhënë në trajtimin kombëtar të pectoris, simptomat dhe shkakton sëmundje. Nënshtruar kuptoj çdo gjë në rregull. 1. Shkaqet e anginë Kryesisht, arsyeja për formimin e pectoris është një tjetër sëmundje - atherosclerosis, ato anijet që japin zemrën e ushqimit. Si rezultat i mbylljes ose reduktimit të vrimë në arteriet e pllakatë kolesterolit, ka një mungesë ekuilibri midis nevojës për muskujt e zemrës, si dhe sasinë e oksigjenit të marrë në drejtim të qelizave miakardnye.


Gjithashtu, arsyeja mund të jetë spazma e arterieve koronare; Sëmundjet e lidhura infeksion i komunikueshëm, alergji. Infeksionet e syrit destabeliziruet ritmin e zemrës, duke çuar në një ulje të furnizimit me oksigjen. Kjo pasohet nga dështimi në metabolizmin, që shpesh çon në nekroza e muskujve të zemrës. Roli i rëndësishëm është luajtur nga ngarkesës së tepruar, të dy psikologjike dhe fizike; Presioni i lartë i gjakut ;; disa ilaçe; zakone të këqija - cigare, alkool, etj 2. Simptomat e angina Simptomet kryesore të pectoris - a nuk ndihet mirë dhe një ndjenjë e presionit dhe ndjesi djegie në gjoks. Humbur shkalla e zemrës, pacienti fillon mbytje, ekziston frika nga mbytje, vdekja.

Ndonjëherë, sulmi mund të fillojë të vjella, dobëson një person është i mbuluar me djersë të bollshme. Ka gulçim, veshët dëgjojnë rrahje zemre e tyre fillon të "kërcejnë" SHA. Faktorë dhimbje mund të shërbejë për një shumë të stresit - qoftë pozitive apo negative; mbingarkesat e trupit; paqe, pas një vakt bujar; pirja e duhanit ose të pijshëm. Dhimbja mund të jetë jo vetëm nga zemra, ajo ndonjëherë ka në dorën e majtë, "prostrilyuye" dhe gjëja gjoks është dhënë në qafë në pjesën e poshtme të nofullës. Ajo zgjat rreth 2 deri në 10 minuta, por ka tendencë të rritet! Shpesh, dhimbje për të ndaluar, hiqni aktivitet fizik të mjaftueshëm për të frenuar emocionet dhe të vënë nën pllakat nitroglycerin gjuhën ose pini 35 pika të Valerian, Corvalol ose Leonurus.


3. Mjetet juridike popullore për trajtimin * 2 ch. L. Fara karrota për të mbushur shekulli. të valë ujit, dhe 20 minuta për të ngrohtë deri në një banjë me ujë. Pastaj ngrohur deri 02:00, pastaj tendosje. Kursi - 4 herë në ditë, 3. l. Infuzion ndihmon në lehtësimin zemrën dhimbje barku, falë fara e daukaryn. * Plotësoni tenxhere 2 litra. ujë të valë dhe duke hedhur ijet e saj, para-prerë ata (5. l.) dhe murriz (10 në. L.) Mbyllni kapakun. Leviz për të ngrohur pan batanije ukryvshy leshi. Një tendosje ditë. Për trajtimin normë ditore tri herë, para ngrënies, 1 gotë. * Bëni bimë bimor me grimcuar:. Motherwort - 30 oz, Anise (pemë) - 20 oz, Valerian (rrënjë) - 30 oz, Yarrow - 20 oz...

Tjetra, të marrë një dush me ujë, dhe krijoj atë për 2 orë. L. një përzierje prej 1.5 përqind. ujë të valë. Pas 15 minutash, hiqni nga të nxehtit, duke mos lejuar në vlim. Brenda 35-40 minuta insistojnë, pastaj tendosje. Në preventiv Drink 1/2 filxhan 3 herë në ditë. Në bankë të përgatitur pour 0,5 kg. mjaltë, lëng nga 2 limon dhe lëng 4-5 gjethe të ulët të 3-vjeçare bimëve aloe. Fort mbyllur kapakun, të mbajtur bankën në frigorifer më poshtë. Pranimi i artit. l. një orë para drekës. Kursi - 2 muaj, atëherë thyejnë për 30 ditë. Trajtimi i përgjithshëm i pectoris - vit së bashku - vit 4. Në 0,5 ml ujë të valë, shtoni 1/4 pluhur acaroj.

Vihet në një zjarr të ngadaltë dhe kuzhinier për 10 minuta. Pastaj, duke hequr nga ngrohjes për gjysmë uteplyte orë. Pasi ju tendosje supë me të 2 tbsp. l. mjaltë. Llokoçis. Për të përmirësuar muret kardiake e enëve të gjakut, ditë duhet të marrë 100 gr., 3 herë. * Imët pres 250 gram. të thata kajsi, rrush të thatë, arra dhe kumbulla të thara. Më vete të prerë limon dhe fshirjes atë fara të shkojnë së bashku me gjallëri, përmes një blender. Mix në një fryt kupa qelqi thata, tul limoni dhe 300 gram. mjaltë i shkrirë. Doza e nevojshme e pritjes: 1. l. 3 g. Per ditë. Kjo përzierje e bën një muskul të fortë të zemrës, ritmin duke normalizuar zemra.

Tani ju e dini më shumë për atë që është angina, simptomat dhe trajtimi i mjeteve juridike bimor popullore që është. Nëse ju jeni një trajtim duke përdorur metoda tradicionale, ajo do të pasurojë ushqime tuaj menu që ndihmojnë në lehtësimin gjendjen tuaj më tej, pectoris. Në radhë të parë limon (të gjitha), e ndjekur nga rrushi, mjaltë, gjalpë, vaj pluhur dhe hudhër. Duke përdorur recetë duhet të koordinojnë me mjekun tuaj. Rregullisht kontrolloni efikasitetin e trajtimit. Mos harroni, çdo pacient me anginë është pronë personale, dhe kjo varet tërësisht nga barnat me recetë dhe dozen e tyre.

Bakinka,