Njerëzit të trajtojnë përsëri në shtëpi


Ajo është e njohur mirë se trajtimi modern duke përdorur scents e bimëve dhe në mënyrë të konsiderueshme ndihmon në përmirësimin e shëndetit. Në veçanti, ajo i referohet dhimbje në shpinë. Problemet mbrapa janë kryesisht ata njerëz që të çojë një mënyrë jetese i ulur. Çfarë është mënyrë jetese i ulur? Ndonjëherë që të përhershme ose të paktën vazhdimisht 2-3 herë në javë duke bërë stërvitje, stërvitje ose shkoni në pishinë. Kjo është e natyrshme për ne - kjo është 8:00 në punë plus pjesa tjetër e kësaj pune në shtëpi, të shtrirë në një shtrat të butë shikuar televizion. Ajo është nga ky "i ulur" stilin e jetës dhe ka sëmundje sot të zakonshme të tilla si artriti dhe sëmundje degjenerative disk.

Dhe në qoftë se ne nuk do të uleni ose shtriheni, atëherë kjo vlen kryesisht gratë, duke qëndruar në sobë, tavolinë apo lavaman, që nuk është një efekt pozitiv në anën e pasme prerja, pasi nuk ka lëvizje aktive. Siç e dini, lëvizja - kjo është jeta. Më parë sëmundjeve të prirur për të mbështetur gratë e moshës 40 deri 50 vjet, në kohë të problemeve tona të tilla më shpesh shfaqet në femrat më të rinj dhe madje edhe vajzat e moshës 25-35 vjet. Midis përzgjedhje të madhe të trajtimeve për sëmundje të pasme, përveç drogës, veçanërisht për metodat që lidhen me shije dhe bimëve. Nuk ka as edhe një shkencë quhet Aromatherapy.


Këto vajra të ndryshme thelbësore, të cilat janë në formë të ekstrakteve të naftës, por edhe anëtarët e krem ​​dhe kremra. Më efektive në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të pasme konsiderohet te vajit, e cila është bërë me kamomil, livando dhe dandelions. Masazh vaj esencial është e lehtë për t'u përgatitur madje edhe në shtëpi. Ju mund të shtoni të bimëve të mësipërme arrëmyshk dhe rozmarinë. Aromat dhe bimëve këto bimë forcojnë imunitetin dhe për të forcuar atë, si fizikisht dhe emocionalisht. Vajra salcë duhet të zgjidhen në mënyrë rigoroze në mënyrë individuale. Për trajtimin shkoi mirë dhe pa efekte negative, para detyrimisht konsultohen për këtë çështje me mjekun tuaj.

Disa vajra aromatike esenciale nuk janë të rekomanduara për presionin e lartë të gjakut, dhe gratë shtatzëna shpesh janë të kundërindikuar plotësisht. Nëse ju kanë frikë të përdorni vaj, por, megjithatë, duan të përdorin ato, bëni një mostër test. Është gjithashtu e lehtë për të bërë në shtëpi dhe nuk kanë për të shkuar në klinikë ose laborator. Për ta bërë këtë, të marrësh vajin, holluar me ujë, të aplikojnë në fushën e dorës bërryl. Ajo është e ndjeshme ndaj vajra vend dhe të përsosur për të eliminuar alergji apo acarim të rënda. Ky test është i detyrueshëm, siç është e ditur se substanca me salcë mund të shkaktojë acarim të rënda, ënjtje deri në.

Kur të përdorin scents e bimëve dhe luleve për sindroma dhimbje në shpinë, tashmë pas 5-8 ditësh ju mund të vërtetë të ndjehen atë kurriz fituar lëvizshmërinë dhe lehtësi. Përveç reduktimin e dhimbje prapa për shkak të vajrave të përforcuara dhe të gjithë trupin. Trajtimi i bimëve dhe aromas mbrapa në shtëpi është e rekomanduar për të paralele me metodat tradicionale mjekësore. Jo vetëm aromolechenie kryhen mundësisht jashtë pa drogë në sëmundjet e gjatë në këmbë përsëri, veçanërisht në qoftë se një trajtim i tillë do të shoqërohet nga këshilla e një mjeku. Në Aromatherapy, ka shumë trajtime me cilësi të lartë prapa në mënyrë të barabartë.

Kjo është kryesisht bar. Ato ndihmojnë lehtësimin inflamacion dhe dhimbje, të ndihmuar stimulimin e muskujve. Ata janë përdorur jashtë si dhe brenda.
I jashtëm apo një tjetër kërkesë të jashtëm - një shumëllojshmëri e kremra dhe fasha, fërkim. Përdoren brenda në një decoctions përgatitura posaçërisht dhe infuzione të bëra me metoda të caktuara. Mendoni se çfarë herbs mund të përdoret dhe pse. Motherwort. Krema atë të përkryer të hequr spazma e muskujve, dhimbje prapa, dhe në të njëjtën kohë të ndihmojë në qafë dhe dhimbje koke. Disa dhimbje koke jo të hequr atë, por të lehtësuar gjendjen e përgjithshme e kërkuar. Hithrat dhe nenexhik.

Ata janë të rekomanduara për dhimbje akute ose të rënda që shqetësimi është në anën e pasme. Hithër. Të përshtatshme si të freskëta dhe të thata, edhe pse i mbledhur personalisht ose blerë në farmaci. Gjethet e thata (jo i grimcuar) hithër derdh ujë të valë, të lënë për 10-15 minuta. Pastaj nxjerrjen e lë hithër dhe vënë pacientin në tokës, të mbuluar të lartë me një leckë të hollë. Kohëzgjatjen e rekomanduar - 10-15 minuta çdo ditë për një javë. Majdanoz, kopër, boronicë, fruta rrush pa fara. Njerëz trajtuar ato përshtatshëm dhe ideal per administrim oral ne formen e zierje si nje agjent anti-inflamator.

Në fakt analgjezik, pothuajse të gjitha bimët dhe aromat të rritur mbrojtjen e imunitetit të të gjithë organizmit. Kjo metodë e trajtimit është përgjithësisht efekt mjaft pozitiv shtrihet në të gjithë trupin, që është, pa përjashtim, për të gjitha pjesët e trupit, dhe në shërimin e pasme, ata gjithashtu kanë një efekt qetësues. Si qetësues dhe shumë të mirë kamomil antimicrobial agjent. Ajo është përdorur për lehtësimin e dhimbjeve dhe stresi. Pra, kemi biseduar për në trajtimit kombëtar mbrapa në shtëpi. Në përfundim do të thosha se pavarësisht nga fakti se bari është vetëm një shtojcë për trajtimin e sëmundjeve të shpinës, megjithatë, ata do të ofrojë mundësi për t'u kujdesur për lehtësimin e stresit, të zvogëlojë dhimbje koke dhe fshijnë kushtet e stresit, dhe për të rritur imunitetin.

Në sajë të mëtejshme për të bimëve, ju nuk mund të përdorni ilaçin. Natalechka,