Njerëzit trajtimin e kancerit pankreatik


Pankreasit luan një rol të rëndësishëm në trupin e njeriut. Procesi i tretjes dhe lirimin e enzimeve në duodenum, promovimin tretjen e ushqimit të marrë, nuk mund ta bëjë pa përfshirjen e drejtpërdrejtë të pankreasit. Lëng pankreatik, i sekretuar nga kjo gjëndër hyn në zorrë e vogël, e cila fillon të procesit karbohidratet, proteina dhe yndyrna. Ndonjë problem me funksionimin e trupit mund të ndikojë shëndetin tuaj më negativ. Prandaj, keni nevojë për trajtim në kohë të ndonjë sëmundje të pankreasit. Sot, ne redaktuar këtë faqe interneti do të ju tregojë për trajtimin e njerëzve e healers kancerit pankreatik.

Trajtimi i kancerit pankreatik me fjalët e tyre është e mundur. Por mos harroni se rezultatet varen nga shumë faktorë. Sa më shpejt ju të diagnostikuar me kancer pankreatik, trajtim i tij ka filluar me kohë - më mirë. Ne redaktuar në faqen e internetit vetëm të ju dekurajojnë nga duke përdorur mjetet juridike popullore dhe rekomandohet si trajtimi kryesor kryer kursin e rehabilitimit e përshkruar nga mjeku juaj, dhe receta kombëtare të përdorura përveç atyre vetëm me lejen e mjekut. Përse? Është e thjeshtë - të gjitha aspektet e trajtimit duhet të jetë logjikisht tallies komponente droga nuk duhet të neutralizoj njëri-tjetrin ose të ndërveprojnë në mënyrë të pakontrolluar.


Por si për të zbuluar kancerin pankreatik në fazën e hershme të zhvillimit? Si çdo sëmundje tjetër, një tumor i pankreasit sinjalizon praninë e simptomave të tyre karakteristike. Simptomat, të cilat mund të identifikojnë kancerin pankreatik • Dhimbje në shpinë. Pankreasit është e vendosur në afërsi të shtyllës kurrizore, kështu dhimbje mund të përhapet në pjesën e prapme së bashku rrënjët nervore që vijnë nga shpinë. Dhimbja mund të jetë edhe periodik dhe konstante. Në fillim të dhimbjes janë të pranishme në pjesën e sipërme të zgavrën e barkut, atëherë ata lëvizin gradualisht në pjesën e prapme. Gjatë vakt dhimbje intensifikuar.

• rrjedhjen biliare. Në pacientët me kancer pankreatik, ka sekrecion i biliare, lëkurës dhe syve të marrë një nuancë të verdhë. • Pesha humbje. Për disa nga shenjat e kancerit pankreatik përfshijnë humbjen e oreksit dhe ngopje e parakohshme, duke rezultuar në paund damping. • pafuqi Përgjithshëm, lodhje konstante. Në këtë sëmundje, një rënie e trupit të energjisë rezervë. • Ndryshimi i karrige. Kur tumoret pankreatike vërejtur stools rrëshqitës dhe të lehta. Mjetet juridike popullore Trajtimi i kancerit pankreatik 1. Amur kadife.

Rrënjët kadife Amur di se ata ndihmojnë kurimin e tumoreve malinje e vende të ndryshme, duke përfshirë kancerin pankreatik. Merrni 1 lugë gjelle copëtuar rrënjët e barit dhe i hedh ujë të vluar 250 mg. Pastaj të vënë në një banjë me ujë dhe vlim për 15 minuta. Atëherë hiqni lëngun e mishit nga të nxehtit dhe të lënë të mbush të ftohtë. Tendosje. Mjet të marrë 3 herë në ditë para ushqimit për 2 lugë.
2. Belem e zezë. Belem është i famshëm për faktin se është një agjent i fuqishëm analgjezik që është përdorur gjerësisht në kancer të ndryshme.

Nëse ajo është përdorur me kukutë kraplystyy në raportin 1 me 1, efekt - edhe më shumë. Merrni 1 pjesë shtarë të zezë dhe HEMLOCK pulla, përzihen me njëri-tjetrin dhe plotësoni pjesët e tyre 5 96% alkool. Lër të mbush në një vend të ngrohtë të errët për 2 javë. Para përdorimit, shkundni tretësirë ​​mbaruar. Merrni, 3 pika holluar në ujë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë. Të jetë vigjilent dhe në çdo rast jo të rritur dozen. Mjet përbëhet nga bimë helmuese. 3. Plaku i zi dhe i kuq. Në tumoreve malinje të kancerit pankreatik është e rekomanduar për të përdorur një zierje e elderberry rrënjët apo të kuqe.

Supë mund të jetë i dehur pa, ndonjë kufizim të rrepta. Përveç kësaj, është e dobishme të hani reçel dhe bllokim nga fruti i kësaj bime. 4. Rights Watch trigjethësh. Tretësirë ​​e këtij centrali ka një spektër të gjerë të efekteve antitumor. Përveç kësaj, ajo tonet trup, është një oreks të mirë dhe përmirëson punën e njeriut. Merrni 1 lugë çaji tharë lë shikojnë trigjethësh dhe derdh ujë të valë 250 mg. Insistojnë deri tinctures ftohjes. Tendosje. Pranuar nënkupton të 1/3 kupe tre herë në ditë. 5. Geranium gjak-kuq. Nga kohët e lashta, e përdorur në mjekësi popullore kancerit barbarozë si një agjent antikancer. Përgatitja e supë e mëposhtëm, i copëtuar 1 lugë gjelle rrënjë barbarozë dhe derdh një gotë me ujë të valë.

Vihet në një zjarr të ngadaltë dhe vlim për 20 minuta në një enë të mbyllur. Pastaj hiqni nga ngrohjes, cool, tendosje. Merrni tri herë në ditë gjysmë ore para ushqimit për 1 lugë gjelle. Mbani në mend se të gjitha këto bimë kanë contraindications, me përjashtim të disa prej tyre janë helmuese. Pra ndjekin recetave dhe të konsultohet me mjekun tuaj para se të përdorni ilaçe popullore. Kështu që ju paralajmërojnë alergjik ndaj përbërësve të tyre si dhe efektet tjera të padëshirueshme. Parandalimi i kancerit pankreatik Masa më e rëndësishme parandaluese kundër kancerit të pankreasit është refuzimi i shprehive të këqija të tilla si pirja e duhanit dhe alkoolit abuzimit.

Gjithashtu, sa më shumë të nevojshme për të përjashtuar ndikimin e faktorëve të dëmshëm të mjedisit. Për të reduktuar rrezikun e tumoreve malinje në të pankreasit duhet të mbështetet në trajtimin në kohë të diabetit dhe pancreatitis kronike, për të shmangur stresin. Pajtueshmëria dhe i këtyre masave parandaluese rrit gjasat që ju nuk do të duhet të përdorë recetave të mjekësisë tradicionale për trajtimin e kancerit pankreatik. Cheers! Dantellë franceze Hanyeva,