Njerëzit të trajtojnë fshikëz e tëmthit polip


polyps e tëmthit është quajtur formacione beninje, shpesh formë sferike, e cila është e vendosur në këmbë apo jo. Pse polyps ende e paqartë. Por, sipas shumicës së dijetarëve, shkaqet kryesore të tumoreve, inflamacion kronik, ndryshim gjenetik, mutacion, ajo është shkak i mundshëm viral. Zakonisht, polyps shfaqen në brendësi të mukozën e stomakut dhe zorrët. Por shumë shpesh ato shfaqen në fshikëz e tëmthit. Tumoret janë të shumta dhe të vetme. Tumoret Multiple quhet polyps. Çfarë simptomat karakterizohen nga sëmundja, ekzistojnë edhe tretmane, nëse trajtimi kombëtar tëmthit polip, unë do të bisedoni me ne në këtë publikim.

Simptomat Shfaqja në polip fshikëz e tëmthit Për fat të keq, dukuri e polyps është e vështirë të përcaktohet për shkak sëmundje ka praktikisht nuk ka simptome. Siklet i mundur në bark e sipërme, kryesisht në kuadrantin e sipërm të djathtë. Shansi i tolerancës së dobët të disa llojeve të ushqimit. Megjithatë, këto simptoma mund të jenë karakteristikë e sëmundjeve të tjera, për të zbuluar polyps, ne kemi nevojë për një studim të veçantë. Kjo është arsyeja pse shpesh polyps zbuluar rastësisht, gjatë ultrazërit, kur dyshohet pancreatitis kronike apo cholecystitis. Si për të trajtuar fshikëz e tëmthit polip? Nëse ju gjeni një polip zakonisht është e përshkruar largimin e fshikëz fshikëz e tëmthit - cholecystectomy.


Trajtim tjetër polip nuk është dhënë. Hiq vetëm polip nuk është e mundur, si mur fshikëz e tëmthit është shumë e hollë dhe delikate, veçanërisht bile - një substancë kimikisht shumë agresive. Teknikisht e vështirë për të prerë flluskë, dhe pastaj qep atë pa komplikime për pacientin. Pra, në qoftë se ju dëshironi të hiqni një polip - të hequr të gjitha flluska. Mjekësia moderne përdor metoda kirurgjike ulët me ndikim. Operacioni është kryer nga cholecystectomy laparaskopike dhe cholecystectomy laparaskopike. Polip Treat është një domosdoshmëri. Fakti që tumor në fshikëz e tëmthit shpesh degjeneron në një tumor malinj që është shumë e rrezikshme për jetën dhe shëndetin e pacientit.

Përqindja polip degjenerimi në një tumori malinj (malinje) deri në 33%. Për këtë arsye, kjo mund të ndodhë pothuajse çdo pacient të tretë. Njerëzit të trajtojnë fshikëz e tëmthit polip Siç e kemi thënë, sëmundja trajtohet me kirurgji. Megjithatë, në fazën e hershme të sëmundjes, ju mund të përpiqet për të kuruar atë duke përdorur mjetet juridike popullore. Trajtim më popullor kombëtar është infuzion e bimëve. Për të përgatitur, përzierje sasi të barabartë të barit të thatë, i urtë, i grirë rrënjë mashtruese, nasturtiums dhe marigolds lule, gjethe Manchurian arre, lule tansy.

Pour 1 tbsp. l. një përzierje prej 0.5 litra. ujë të valë, të mbuluar, të përfundojë një peshqir, të lënë për gjysmë ore, tendosje. Merrni 4 javë para ngrënies, tri herë në ditë, për të? qelqi. Pastaj një tjetër 4 javë gatuaj infuzion e çdo barishte veç e veç në mënyrë si përbërjen e përshkruar e bimëve. Periudha trajtim, por siç thonë ata healers janë efektive.
Pasi përfundoi pije infuzion, të përgatisë një trajtim ilaç popullore: Vendoseni në frigorifer për një javë 10 vjet të lë aloe. Pastaj, kaloni ato përmes një mulli mishit, përzierje me 500 g. Të gjalpë Bujqësisë, shtoni 5. l. mjaltë natyral, 50 ml raki të mirë.

Të gjitha përzierje. Shitore në frigorifer. Merrni 1 tbsp. l. dy herë në ditë, larë poshtë me çaj të nxehtë e gjelbër. Këtu është një tjetër trajtim popullor kombëtar: të mbledhë vjeshtë (para se ngricat) kërpudha raincoats kur përbrenda janë sporet e thatë, kur presion ata fluturojnë pluhur. 15 kërpudha të mesme derdh një gjysmë gotë vodka, të mbuluar, të hequr një vend të errët për një javë. Çdo shkundur infuzion ditë. Pastaj derdh vodka, mish i grirë të papërpunuara, shtoni 500 g gjalpë Bujqësisë, lëvizje së bashku duke përdorur një blender deri qetë. Merrni 1 tbsp.

l. pas një vakt. Mbani mjekësi në frigorifer. Kur polyps në fshikëz e tëmthit përpinë çdo bukë thekre natë me një pak të thata 1-2 karafil të hudhër të freskët dhe 1 lugë. L. naftë bruto luledielli. Në kryerjen e trajtimit duhet të ndjekin rutinën e përditshme. Sleep shtrihem në një banesë, sipërfaqe të sheshtë, të ndryshuar dyshek të butë mbi të forta. Mundohuni të mos të jetë nervoz, të rrinë të qetë emocionale në çdo situatë. Duhet të jetë e angazhuar në sport realizueshme. Polyps mund të ndodhë nga kolesterolit të tepërt të keq. Prandaj, është e nevojshme për të ndjekur një dietë të veçantë mjekësore. Ajo duhet të shmangin ushqime që përmbajnë minimumin e kolesterolit.

Hani sa më shumë perime të freskëta, fruta. Peshk, mish duhet të zier dhe të pastrohen para përdorimit. Fruta është edhe më mirë për të ngrënë pure. Njerëzit polip trajtim, dietë për polyps tëmthit që kanë për qëllim shërimin e shpejtë të pacientit. Megjithatë, si trajtim është e nevojshme për ju që të zgjidhet vetëm nga një mjek. Cheers! Svetlana,