Njerëzit të trajtojnë pielonefrit veshkë - boronicë


Inflamacion i infeksioneve të veshkave dhe traktit urinar të shkaktuara nga mikroorganizma patogjene dhe baktereve. Kjo arsye është çelësi për trajtimin e sëmundjeve. Kohët e fundit në San Francisko në farmaci Shoqërisë Ndërkombëtare Konferenca ishte raporti i studiuesve të njohur amerikanë të cilët ishin në gjendje për të studiuar proceset biokimike të aftësive terapeutike Kastrati dhe të sjellë ndikimin e vet ngjashmëria e ushqyesve dhe antibiotikëve.
Në veçanti ato tregohet substanca aktive të saj për trajtimin e infeksioneve të sistemit urogjenital. Ata gjetën se lëng boronicë ka një funksion të veçantë për t'i rezistuar infeksionet bakteriale.

Megjithatë, ajo ka qenë më parë treguar nga hulumtuesit nga Universiteti Politeknik. Worcester (kreu i ekipit hulumtues Profesor Terry Kamesano) që taninet përfshira në lëng kokrra të kuqe të ketë aftësinë për të transformuar proceset e membranave qelizore e patogjenëve. Me fjalë të tjera, e bëjnë çështje boronicë flagjelat bakteriale shkurtojë dhe të bëhet i ulur, dhe kjo, nga ana tjetër, pengon bakteret bashkëngjitni qelizat epiteliale rreshtim traktit urinar dhe pyelonephritis ose sëmundje cystitis nuk ndodh. Të gjitha këto të dhëna sugjerojnë se Kastrati mund të zëvendësohet me sukses nga një brez të ri të antibiotikëve në të cilat bakteret më shpejt ose më vonë të prodhojnë stabilitet.


Por për të lëng boronicë natyrore për shkak të rezistencës së saj natyrale është prodhuar! Healers Megjithatë, ajo ka qenë prej kohësh i njohur - ato janë gjithmonë para se shkencëtarët vënë re këtë funksion Kastrati. Pra, le të flasim rreth asaj se si për të u bë një trajtim popullor e Kastrati pyelonephritis veshka. Healers di se Kastrati dobishme për të përdorur për trajtimin dhe parandalimin e pielonefrit veshkave, dhe për këtë arsye: Mundohuni të manave mbledhjen e familjes boronicë aksioneve ushqim në sezon, vjeshtë, pas acar e parë. Cranberries janë të ruajtur mirë në frigorifer shtëpiake ose në dhomëzën e ngrirjes së shtëpisë frigorifer.

Berries duhet të marrë kjo, mos e lani, lëndën e drurit të thatë e ujit, duke hedhur për peshqir kuzhinë dhe të paketuara në qese plastike të veçanta për ngrirjen. Berry mund të përdoret lirisht për përgatitjen e pijeve dhe enët. Ju javë për të trajtuar kafshët e tyre boronicë lëng. Një litër lëng boronicë një ditë në pielonefrit akut ose cystitis ndihmojë heqjen e shpejtë të përkeqësimit. Për diabetikët duhet të gatuaj lëng boronicë pa sheqer. Për të "ëmbël" shijen e lëng, Kastrati mund të jetë përzier me mollë. Standard recetë pije boronicë 1, 5 litra ujë të valë, ajo shkrin një gjysmë gotë me sheqer dhe e derdhi një gotë të plotë maskuar dhe i larë manaferrat.

Manaferrat ngrira nuk keni nevojë për të para-shkrirë. Për të shtuar Morse diabetik urdhëroi mollë një filxhan peeled, prerë në feta. Sheqer, në përputhje me formulimin tërhiqet. Morse dhe lëng boronicë shqiptova veprim anti-inflamator. Shumë të dobishme në faljen sëmundje renale dhe për parandalimin e pranojmë aditivët biologjikisht aktive (BAA) me Kastrati. Më popullor "ekstrakt boronicë me vitaminë C", "Haney Krenni" - boronicë koncentruar ekstrakt i mjaltit dhe fruta përgatitjet Barbados qershi, e cila përmban një sasi të madhe të acidit Askorbik; BAA "lingonberry me Kastrati"; lëng të koncentruar "Aloe me mollë dhe Kastrati", për të pastruar veshkat dhe shumë të tjerë.

Farmacitë mund të blej shumë drogë që mund të plotësuar dietë boronicë tuaj në offseason. Një person i cili është i prirur për sëmundje inflamatore e veshkave, duhet detyrimisht të kenë në dispozicion të tyre një termos. Çaj veshkave, u rrit hips ekstrakt dhe shumë mjete të tjera popullore bimor pushimi më i mirë në një termos. Asnjë përjashtim dhe Kastrati. Pure me dy spoonfuls të mëdha të boronicë derdh një gjysmë litër ujë të pastër të ngrohtë dhe të insistojnë në një termos për orë të tëra. Pini infuzion të ngrohtë të një gjysmë gotë disa herë në ditë para ushqimit. Manaferrat grimcuar boronicë përdorim terapi plotësuese, të përziera me mjaltë ose sheqer (në qoftë se ka diabet dhe alergji për mjaltë).

Këtu është një tjetër recetë për trajtimin e pielonifrita veshkave lëng boronicë: Përgatitja e 200 gram patate peeled, finely hekura atë në rende, thith 1,5 orë. Beware të keqen ¬ ato lëng patate, derdh atë që shtrydhur lëng boronicë. E shtrydhur atë me 50 gram manaferrat dhe Kastrati derdh 15 gram sheqer. Ndarje gati-mix në gjysmë. Pini një pjesë të rezultojnë 2 herë në ditë para ushqimit. Standard intervali kohor - 15 minuta. Mos dyqan drogë gati, gatuaj atë çdo ditë përsëri. Pra trajtim popullor është efektive. Çmimet e Kastrati trajtimit të vazhdojë të kuruar gjendjen akute dhe vazhdojnë të marrin parandalimin boronicë gjatë gjithë jetës në trupin tuaj ndodhin kusht favorizues f